DEAC nepazaudētu LR Prokuratūras informāciju

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR DEAC nepazaudētu LR Prokuratūras informāciju

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152266
    shady
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/29_deac__logo_1.jpg[/imgl] Datu centru operators SIA „DEAC” ir pārliecināts, ka LR Prokuratūra varēja izvairīties no kriminālprocesa datu pazaudēšanas, ja vien svarīgā informācija tiktu uzglabāta atbilstoši aprīkotā datu centrā. “Joprojām nav saprotama atbildīgo amatpersonu vilcināšanās valsts pārvaldes iestāžu IT infrastruktūras jautājumu sakārtošanā iesaistīt nozares profesionāļus, jo uzņēmēji ir gatavi izstrādāt drošus, efektīvus un ekonomiski piemērotus risinājumus,” atraucas SIA „DEAC” valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

    IT jomas pārstāvjus nepārsteidz notikusī datu zaudēšana prokuratūrā. „Runājot ar cilvēkiem, kas ir strādājuši valsts iestāžu IT departamentos, nebeidzu brīnīties par to, cik nepārdomātas ir datu glabāšanas un pieejamības procedūras, cik arhaiski risinājumi tiek izmantoti. Prokuratūrā notikušais ir viens no piemēriem, kurš nonācis presē. Bet vai kāds var pateikt, cik vēl ir tādu gadījumu, kas nav nonākuši atklātībā?” vaicā Andris Gailītis.

    Andris Gailītis ir pārsteigts, ka mūsdienās datori, turklāt arī tik veci un nedroši datori, joprojām tiek izmantoti informācijas uzglabāšanai. „Mūsdienas dators ir tikai rīks, ar kura palīdzību var piekļūt datiem un tos apstrādāt. Datiem, jo īpaši tādiem, kas ir svarīgi, ir jābūt uzglabātiem īpaši aprīkotās vietās, kuras neapdraud dažādas nelaimes, tiem nesankcionēti nevar piekļūt citas personas, bet tikai apstiprināti lietotāji, taču vienlaicīgi ir iespēja datus apstrādāt no vairākām darba stacijām, tādējādi mazinot atkarību no kāda konkrēta datora un darbinieka,” skaidro Andris Gailītis.

    DEAC ne vienu reizi vien ir aicinājis atbildīgās amatpersonas sakārtot IT jautājumus valsts iestādēs, brīdinot, ka līdzīgi gadījumi kā savulaik notika ar VID datiem, tagad Prokuratūrā, var arī atkārtoties. „Ir svarīgi saprast – datu glabāšana mūsdienās ir pavisam savādāka nekā iepriekš. Attīstās tehnoloģijas, tiek uzlabotas programmatūras, IT speciālistiem katru dienu jāpaaugstina sava kvalifikācija. Valsts iestāde vai privātuzņēmums, kura pamatdarbība ir vērsta citā virzienā, ne fiziski, ne arī ekonomiski nespēj sekot līdzi šīm pārmaiņām. Savukārt datu centru pamatdarbība ir vērsta uz to, lai IT ārpakalpojumus uzturētu pasaules kvalitātes līmenī. Droša, kvalitatīva un galvenais – ekonomiski saprātīga datu uzglabāšana ir mūsu ikdiena jau vairāk kā 10 gadu garumā,” stāsta Andris Gailītis.

    Arī vispārējā taupības režīmā ir iespējami daudz veidi, kā nodrošināt datu drošību tā vietā, lai naudu tērētu par nedrošiem, neparedzamiem un nepārbaudītiem risinājumiem. „Lai cik liela ir krīze, uzņēmumi taču neliek saviem darbiniekiem uzkopt telpas vai nogādāt pasta sūtījumus. Viņi izmanto ārpakalpojumus un meklē tirgū izdevīgāko piedāvājumu. Valsts iestādēm jānodarbojas ar saviem primārajiem uzdevumiem, bet tādi specifiski jautājumi kā datu drošība jāuztic profesionāļiem ar vairāku gadu pieredzi,” uzskata Andris Gailītis.

    “Atbildīgo amatpersonu aizbildināšanās ar taupības režīmu ir pilnīgi nepamatota. Piemēram, SIA „DEAC” jau vairāk kā gadu nodrošina valsts iestādēm pakalpojumus ar ļoti izdevīgiem nosacījumiem. Piemēram, 50 GB datu uzglabāšana un attālinātā pieeja tiem maksā vien LVL 20 mēnesī,” norāda Andris Gailītis, uzsverot, ka ir ļoti daudz pētījumu, kas pierāda, ka datu centru ārpakalpojumu izmantošanas cena ir vairākkārt mazāka nekā zaudēto datu vērtība un laiks, kas jātērē savācot vai apstrādājot zaudēto informāciju.

    „Arī sazvērestības teoriju piekritējus varam nomierināt – no datu centriem informācija tāpat vien gaisā nevar izkūpēt, turklāt dati tiek izsniegti vienīgi pasūtītāja atbildīgajām personām, kā arī kompetentām valsts iestādēm likumdošanā īpaši atrunātajos gadījumos. Nekādi informācijas likvidēšanas pieprasījumi no trešajām pusēm netiek izskatīti. Arī „DEAC” klientu datu drošība ir prioritāte, jo mūsu biznesa panākumi tiešākajā veidā ir saistīti ar mūsu datu centros izvietotās informācijas drošību un klientu darbības nepārtrauktību,” skaidro Andris Gailītis.

    #248604
    TrakaisKursis
    Participant

    Izmantoja iespēju sevi noreklamēt. Apsveicami!

    #248605
    Mad182
    Participant

    Ai tak smieklīgi tas viss.

    Pat pieņemot, ka visi materiāli glabājās tikai digitālā formā un vienā datorā bez rezerves kopijām, ir taču visvisādi kantori, kas nodarbojas ar datu atjaunošanu no bojātiem diskiem. Tas taču mūsdienās nemaksā kosmosu, ja vien pa to disku nav dažas reizes nejauši uzsists ar cirvi.

    #248606
    Foxsk8
    Participant

    Reāli, datu centros drošības līmenis nav uz visiem 100 bet ap kādiem 99 procentiem, tas tā. Par DEAC kā tādu, ir tikai labas atsauksmes.

    #248607
    root
    Participant

    Hahaha deac izcēlās 🙂 Uz doto brīdi praktiski jebkurš DC spētu tos sudus uzglabāt 🙂

    #248608
    usins
    Participant

    Kā jau tika teikts. Tika pazaudētas idejas, jebšu uzmetumi, kuri ir sen izprintēti. Tie bija ieskenēti faili pdf formātā kuri pazuda. vnk būs jāpārskenē. Un ja kas, vel joprojām var atgū datus, tik ja gribās maksāt ap 200ls (ņemot vērā ka tur tehnika veca, un hdd mazi, bet samērā reti dabūjami).

    #248609
    Aldis
    Participant

    Datus var atgūt, un jebkurš, kurš uztur kādu serveri – domā pie bekapiem [nu izņemot dažus trakus indivīdus]. Man pašam http://www.bedre.lv bij nokūpējis viens cietnis – no bekapiem un vēl no tā cietā, kurš vilka pēdejo garu, izdabūju svaigāko infu laukā. 🙂 Labi ja pazuda 1-2. raksti, 1-2 foruma ieraksti, un pāris komentāri. 🙂 Viss pārējais tika izvilkts.. e.t.c.. 🙂

    Protams, kamēr tur visu šiverējos, pāris vakarus nestrādāja dažas sadaļas, kuras vnk. diseibloju, kamēr visu lāpu! 🙂

    Nu jau pagājis kāds pusotrs gads no tā momenta, un viss ir sakārtojis pa savam! 🙂 Kā arī toreiz par mācību sapratu cik bekapi ir svarīga lieta, lai kā to ņem! 🙂 Tāpēc automātiski serverim tas tiek veidots katru dienu [nakts stundā – automātiski] 🙂

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā