Debian 6.0 "Squeeze" fiksēts

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Debian 6.0 "Squeeze" fiksēts

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151878
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_debian_1.jpg[/imgl]«Freeze» jeb fiksācijas stadiju sasniedzis viens no vislabākajiem Linux distributīviem nopietnam darbam – Debian 6.0 “Squeeze”. To paziņoja konferencē DebConf, kas norisinājās Š…ujorkā no 1.-7. augustam. Tas nozīmē, ka nekādu būtisku izmaiņu versijā vairs nebūs, un visa uzmanība nu tiks koncentrēta uz koda optimizāciju un atblusošanu.

    Kā jau Debianam pierasts, netiks lietots viss pats-pats jaunākais, bet gan tās komponenšu un programmatūras versijas, kuras izgājušas laika pārbaudi un atzītas par stabilām un drošām. Tā, piemēram, tiks lietots kodols 2.6.32 (to izmanto Ubuntu 10.04), kaut arī Canonical jau strādā ar eksperimentālo 2.6.35. Debian 6 komplektā būs grafiskās vides KDE 4.4.5, Gnome 2.30.0, LXDE 0.5.0, XFCE 4.6.2, ofisa pakotne OpenOffice.org 3.2.1, grafiskais serveris X.org 7.5. Tāpat ziņo par serveru komponentēm Apache 2.2.16, PHP 5.3.2, MySQL 5.1.48, PostgreSQL 8.4.4 un Samba 3.4.

    Būs tādas interesantas novitātes kā “DKMS Framework”, lai pievienotu kodola moduļus, kas neietilpst bāzes komplektācijā, kā arī mehānisms, kas paātrinās sistēmas ielādi uz paralēli izpildāmu procesu rēķina.

    Avots

    #244326
    zivs
    Participant

    Š odien pasūtīju vēl veco Debian disku no https://debiancd.org – tagad var arī redzēt statistikās, cik par to samaksāju, jo no Latvijas pirmais un vienīgais pagaidām esmu disku pasūtījis … 😀 Lai arī naudiņas daudz nav (neviens par apskatiem pat aliņam īsti negrib uzsaukt), bet tādas lietas atbalstu, jo pats tās lietas, galu galā, arī izmantoju .. :lala:

    #244327
    Eudoxus
    Participant

    Lai arī vairs nelieotoju linux, par Debian ir pašas labākās atmiņas. Lieliska distribūcija un lielisks ir arī Debian lietotāju forums, kas ir 100% pokemon free.

    #244328
    iKey
    Participant

    ja cilvēks grib stabilu linuksu,tad Debian ir izvēle nr1.

    #244329
    nevertell
    Participant

    A viņam netinstals strādā ar wi-fi ?

    #244330
    root
    Participant
    #244331
    Nettwerk
    Participant

    Laikam esmu apdaliits, bet Debian nu neteiktu ka buutu paredzeets nopietnam darbam. Lietotaajam ne visai draudziigs. Lai jau veicas, bet esmu par Slackware (no Linux sisteemaam).

    #244332
    Eudoxus
    Participant

    @Nettwerk

    Lūk, tas ir interesants viedoklis. Varbūt paskaidrosi sīkāk, tieši kādam nopietnam darbam Debian neder, bet Slackware der? Es līdz šim esmu uzskatījis, ka vismaz šajā ziņā šīs distribūcijas būtiski neatšķiras, turklāt Debian mazāk pieredzējušam linux lietotājam jau vairākus gadus ir krietni draudzīgāks par Slack.

    #244333
    Nettwerk
    Participant

    atsitos pret debian, kad vajadzeeja kompileet. Biblioteku trukums tam pasakumam. Arii uzinstaleet nebija debesu davana, kas daleji veiksmiigi nosledzaas. Versija bija 4.0, zinu ka sen, bet domas nemainisu. Un gribetu zinaat ko gan autors domaja paredzets nopietnam darbam?

    #244334
    root
    Participant

    Nettwerk lol 😀 tipiski.

    #244335
    Eudoxus
    Participant

    Pēdējo reizi Debian pasaulē viesojos kādus gadus 3 atpakaļ un tad ar instalāciju nebija nekādu problēmu. Tā neko daudz neatšķirās no citu tradicionāli lietotājiem draudzīgu distribūciju lietotājiem. Jā, esmu dzirdējis nostāstus par to, ka Debian instalācija ir baigais čakars, tomēr tā jau nu laikam ir pagātne.

    Ar to, ka domāts “nopietnam darbam” noteikti tika domāta šīs distribūcijas stabilitāte salīdzinājumā ar tām distribūcijām, kuru jaunie laidieni iznāk divreiz gadā un tāpēc ir puscepti un utaini. Debian savas pakas parasti kreitni ilgi testē un tikai tad iekļauj distribūcijā. Debian arī parasti jaunu versiju laiž nevis pēc kalendāra, bet gan tad, kad tā ir gatava.

    #244336
    zivs
    Participant

    Saņēmu šodien Debian 5.0 – rīt jābriest formatēšanas priekiem, ja neaizvilks mani lakt stikla desas kā teļam

    [img]https://www.bildites.lv/images/ewzwlzqju8kxxny67f.jpg[/img]

    #244337
    reGative
    Participant

    Un par to prieku tu pastā samaksāji 3,54Ls? 😀 Tad labāk nopērku lētāko disku un tajā ierakstu no neta novilkto ISO atlējumu. 😀

    #244338
    zivs
    Participant

    Es par disku samaksāju 3 Eiro (bija iespēja izvēlēties @ debiancd.org no 1-30 Eiro, kas aiziet Debian kopējā maciņā, proti – kā ziedojums projektam), bet pastā nekas man nebija jāmaksā – pastniece paciņu atnesa līdz dzīvoklim un iedeva rokās ..

    #244339
    reGative
    Participant

    Un kā tad tu samaksāji? Ar bankas kontu?

    #244340
    zivs
    Participant

    Ar PayPal kontu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā