debian interneta pieslēgšanas (manuālas) problēmas

Sākumlapa Forumi Software Debian Linux atbalsts debian interneta pieslēgšanas (manuālas) problēmas

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149973
    richX
    Participant

    sveiki!

    Nolēmu vispārīgi iepazīties ar Linux Debian vidi (vajadzīgs augstskolas studiju darbam), tomēr sanāca neliela aizķeršanās ar interneta pievienošanu. Un nu nekādi nevaru saprast, kāpēc man neatrod Interneta savienojumu. Man ir statiskais IP un šo informāciju vajag ievadīt manuāli… atradu šādas tādas pamācības un rīkojos šādi:

    1) ctrl+alt+F1

    2) ielogojos kā root

    3) rakstīju pico /etc/network/interfaces

    4) failu izmainīju līdzīgi šim.

    # The loopback network interface

    auto lo

    iface lo inet loopback

    auto eth0

    iface eth0 inet static

    address 192.168.1.90

    gateway 192.168.1.1

    netmask 255.255.255.0

    (tikai citi skaitļi)

    5) saglabāju, izlogojos

    6) rakstiju pico /etc/resolv.conf

    7) faila ierakstīju

    search my.flat

    nameserver 192.168.1.1

    (citi skaitļi)

    😳 saglabāju un izlogojos

    9) restartēju datoru

    darbība bija aptuveni šāda, tomēr internets netika atrasts, kur esmu kļūdījies. vai abi faili pareizi aizpildīti? Vai varbūt esmu aizmirsis par kādu darbību? varbūt vismaz varat iedot linku, kur aprakstīts, kā šo darbību veikt grafiskajā vidē, ja nevar izskaidrot, kā to veikt tekstuālā vide? lūdzu jūsu padomus padomus…

    #217563
    richX
    Participant

    interesanti, ka pat pie instalēšanas, kad centos network parametrus ievadīt manuāli, pateica, ka tie nav pareizi… sākumā domāju ka gļukoju un esmu aizmirsis savus network parametrus, bet tad win vidē caur command promt apskatīju (ierakstot ipconfig) tos parametrus, un tie sakrita, tā ka biju vēl dziļākā neziņā iedzīts…

    #217564
    samurajs
    Participant

    A tev gadījumā tīkla karte nav iestatīta uz DHCP? Tad vari vadīt ko gribi, priekš kaķiem…

    https://www.debianadmin.com/debian-networking-for-basic-and-advanced-users.html

    #217565
    richX
    Participant

    emm… kā to var pārbaudīt vai mainīt?

    #217566
    samurajs
    Participant

    Ta hvz… cik ar debian esu strādājis, jamā DHCP klients pats sakonektējās ar statisko IP gan instalācijā, gan caur VirtualBox NAT.

    Un tu saki, ka aizpildot šitos logus + DNS ar no Win nošpikotiem datiem – neiet internets???

    [img]https://www.debianadmin.com/images/dnetwork/6.png[/img]

    #217567
    richX
    Participant

    jap…

    nu neizprotu… nevar būt ka man ir tik līkas rokas, ka es pat instrukcijai nevarētu izsekot…

    man te radās jautājums, kā izpaustos tas, ka debian manai tīkla kartei draiveri neatrastu?

    jo uz vecā ubuntu (8.10) man arī neizdevās piedzīvināt netu. bet uz 9.04 un 9.10 nets aizgāja…

    #217568
    samurajs
    Participant

    Viss skaidrs… 9.04 un 9.10 ir jaunākas kodola versijas, tavējā Debianā laikam vēl nav attiecīgā tīklenes draivera. Tur ir 2.6.26 kodols, bet tagad jau mums ir 2.6.31.

    Ko darīt? Uzinstalē Debian Squeeze, ko patlaban tikai izstrādā. Uz palikšanu tāds nederēs, bugu būs papilnam, bet eksperimentiem gan.

    Velc te: https://cdimage.debian.org/cdimage/daily-builds/daily/arch-latest/i386/iso-cd/

    Es arī pamēģināšu uz VirtualBox uzmest 🙂

    #217569
    samurajs
    Participant

    Tā – uzmetu Debian Squeeze kā netinstall uz Virtualbox (kodols 2.6.30). DHCP uzreiz piekonektējās serverim un salādēja sistēmu no neta. Pēc tam uzvarēju cīņu ar V-box draiveriem. Bet – fuck! – sistēmai nets ir, APT jauninājumi pienāk, bet pārlūkam nav!

    Tas jau paliek interesanti… Vairāk nevienam nav nekādas idejas?

    [img]https://www.bildites.lv/images/b4hbz5mwfs9wt8srtttk_thumb.png[/img]

    #217570
    richX
    Participant

    eh… ja jau pie vainas driver trūkums, tad pagaidām atmetīšu Debian lietošanu, jo ar savu nelielo pieredzi diez vai izdosies tik veiksmīgi iedzīvināt tīkla kartes daraiverus… tur jau ir vajadzīga kāda profesionālāka lietotāja padoms, lai vismaz tiktu iezīmēts ceļš, kas tālāk būtu jāiet. Pa šo laiku paspēju paspēlēties ar Fedora 11, kas pamanījās mani izvest no pacietības manāmi ātri… uz cietā diska atvēlēta daļa ir ~3,5 gb un debian un ubuntu uz šiem jutās tīri ērti, bet fedora nu ne kādi ar to nelielo apjomu nevēlējās samierināties… pie instalēšanas mēģinājuma sāka nopietni spirināties – ext4 failu sistēma šai nepatika, jo no tās nevar iemountoties (/), bet ext3 uzlikt neatļauj, jo itkā sī versija domāta ext4 (tā vismaz man tur pati centās iegalvot). ja ņēmu, lai izmanto brīvo, neformatēto diska daļu, tad sūdzējās ka šai cenšos iebarot mazāk kā 3092 mb (pie velna, tur tak bija ~3,5 gb ), ja pareizi sapratu, tad šī no manis centās izspiest 2x pa >3gb, ko es viņai nu nekādi nevarēju dot, jo pārējo daļu uz 20gb cietā aizņēma xp… arī uze entire disk, kurā dotu viņai pilnu varu pār hdd, neder, jo nevēlos lai iet zudumā pārēja informācija…

    varbūt kāds zinošs fedora lietotājs varēs te kko ieteikt?

    izskatās, ka pa šo laiku bez ipašām problēmām man ir aizgājis tikai nu jau nopeltais ubuntu 9.10, lai gan tas pats, caur maniem eksperimentim ir ticis 2 reizes piebeigts… 😀

    #217571
    viesic
    Participant

    Liec tik virsū to debianu un nepadodies, kamēr nesaliksi visu kā vajag. 😉 Kā gan savādāk iemācīsies kaut ko jaunu. :p

    ar to interneta problēmu pamēģini konsolē:

    Code:

    ifconfig -a


    vai outputā parāda to eth0 tīkla karti, ar ip adresēm, vai kartes statuss ir UP.

    ja neko tādu nerāda, tad pamēģini:

    Code:

    dmesg | grep eth


    vai outputā ir

    eth0: registered as blabla

    🙂

    #217572
    samurajs
    Participant

    viesic ir taisnība: vajag izcīnīt lietu līdz galam, pēc tam Linux būs bērnu spēle 🙂 Arī neatbalstītu ierīci var uzlikt, ja var kaut kur atrast draiveri.

    Par tavu 3,5 GB vietas problēmu. Nu tas ir drusku par maz. Pie automātiskās partīciju veidošanas 512 MB obligāti aiziet SWAPA’m, cik tad atliek?

    Debian Squeeze man aizņēma 4,3 GB + SWAP.

    #217573
    richX
    Participant

    nu jā… joka pēc pamēģināju expert install un man tur skaidri un gaiši pateica, ka uz šīs sistēmas nav vajadzīgā network draivera un piedāvāja to ielādēt no floppy/usb

    tad nu savam ubuntu uzprasīju, kāda man ir tīkla karte, un šis atbildēja – VIA Technologies, Inc. VT6102 [Rhine-II] … paskatījos internetā un tad sapratu, ka neko nesapratu… 🙂

    varat lūdzu piepalīdzēt uzmeklēt draveri šai tīkla kartei priekš Debian… es, ja godīgi, pat īsti nezinu, no kura gala sākt meklēt un kā izskatās tas, ko man vajag atrast… 🙂

    #217574
    richX
    Participant

    kurš mani var iemācīt kompilēt..? 😀

    nolēmu patrenēties uz tā paša ubuntu

    draiveri atradu… tam pat bija smuka pamācība, bet, tiklīdz tiku līdz tai vietai, kur jākompilē, man izmeta paziņojumu, ka trūkst linux header failu… nu lab caur synaptic tos novilku (interesanti, kā to var izdarīt uz linux, uz kura nav neta 🙂 ).. uzinstalējās, bet vienalga met to paš paziņojumu… varētu gadīties, ka esmu izlaidis kādu posmu, bet pēc pamācības itkā viss ir ok … itkā… lai gan vēl joprojām līdz galam neesmu sapratis ko te daru… 😀

    varat, lūdzu, pastāstīt, kā pareizi jākompilē…

    un vēl kas… kā zināt, kāda linux header versija man priekš debian jau iepriekš jānovelk?

    linux-headers-2.6.31-14-386 – cik sapratu, pirmie skaitļi ir kernel versija, 386 ir procesora tips, bet kas ir tas 14?

    kkā sāk izskatīties ka sāku iebraukt galīgās auzās… 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā