Dell skandāls – 12 miljoni brāķa OptiPlex PC

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Dell skandāls – 12 miljoni brāķa OptiPlex PC

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151547
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_dell_3.jpg[/imgl]ASV Dienvidkarolīnas štata apgabaltiesas prāvā pret PC ražotāju Dell nākuši gaismā skandalozi fakti par gandrīz 12 miljonu brāķa datoru apzinātu pārdošanu ASV patērētājiem. Izrādījās, ka pat advokātu firma, kas pārstāv Dell intereses, strādā ar šādu brāķi. Nederīgie izstrādājumi tika piegādāti laikposmā no 2003. – 2005. gadam, un tā bija populārā darbstaciju OptiPlex līnija.

    Krāpšanas upuru vidū ir lielās firmas Wal-Mart un Wells Fargo, Teksasas universitāte, un daudzas citas – ziņo New York Times. Dokumentāli pierādīts, ka Dell zinājis par defektiem, bet apzināti nav atsaucis brāķa datoru partijas, un centies uzgrūst vainu PC nepareizai ekspluatācijai no klienta puses. Ja garantijas laikā nācās apmainīt preci – patērētājs saņēma citu brāķi.

    Dell “locīšanās” brīžiem pat atgādināja anekdoti: kad kompānijas speciālisti “analizēja” datoru iziešanu no ierindas Teksasas universitātē, slēdzienā apgalvots: līdzstrādnieki esot tos pārslogojuši, liekot veikt ļoti grūtus uzdevumus!

    Vēl dokumentos teikts, ka acīmredzot vainīgas bijušas no japāņu partnera Nichicon saņemtās nekvalitatīvās komponentes – kondensatori, kurus montēja mātesplatēs. Dell iekšējā ekspertīzē noskaidrots, ka šo detaļu dēļ 97% Optiplex galddatoru iziet no ierindas 3 gadu laikā.

    New York Times

    #239877
    guitarman
    Participant

    Dell man tīri labi simpatizēja. Tagad vairs nē.

    #239878
    samurajs
    Participant

    Tas bija 5 gadus atpakaļ. Bet tā attieksme tiešām pozitīvas emocijas neizraisa. Nuja – money ir no.1!

    #239879
    rATRIJS
    Participant

    Darbaa tagad tieshi zem galda ruuc Dell Optiplex seerijas dators. Tiesa gan pirkts shogad taa kaa probleemaam laikam nevajadzeetu buut 😀

    Stulba situaacija, bet taa jau laikam gadaas :/

    #239880
    bladez
    Participant

    rATRIJS wrote:

    Darbaa tagad tieshi zem galda ruuc Dell Optiplex seerijas dators. Tiesa gan pirkts shogad taa kaa probleemaam laikam nevajadzeetu buut 😀

    Stulba situaacija, bet taa jau laikam gadaas :/

    PIRKTS un IZGATAVOTS nav viens un tas pats. Tikpat labi tava darbavieta šogad varēja nopirkt 2005. g. modeli.

    #239881
    Wuu
    Participant

    Mans Dels no 2004. gada rūc uz nebēdu…

    #239882
    rATRIJS
    Participant

    bladez wrote:

    rATRIJS wrote:

    Darbaa tagad tieshi zem galda ruuc Dell Optiplex seerijas dators. Tiesa gan pirkts shogad taa kaa probleemaam laikam nevajadzeetu buut 😀

    Stulba situaacija, bet taa jau laikam gadaas :/

    PIRKTS un IZGATAVOTS nav viens un tas pats. Tikpat labi tava darbavieta šogad varēja nopirkt 2005. g. modeli.

    Tas bij teikts ar domu, ka pirkts ir jauns modelis…

    #239883
    Aldis
    Participant

    Mans 2007-2008 gada DELL optiplexis kustas kā nākas.. Arī vecais 2003. gada eksemplārs vel tagad ir strādājošs… Hmm.. sanāk, ja man brāķis, tad pēc pusgada jau būs čav… hmm..

    Kompis tiek lietots diezgan daudz, uptime gandrīz katru strādāšanas reizi sasniedz ap nedēļu. 🙂 Vnk. kalpo jams man kā mūzikas centrs, pat kā TV, ir kluss, pa naktīm netraucē! 🙂 Ik pa kādam pusgadam iztīru no putekļu čupas, un tā.

    Nezinu gan, šā vai tā, šī antireklāma nenovērsīs manas domas iegādāties sev stacionāros datorus, monitorus no DELL 🙂 Jo izrādās, kamēr šamie taisījuši brāķus, esmu dzīvojies bez problēmām! 😀

    #239884
    samurajs
    Participant

    Cik sapratu no visa tā – Eiropas lietotājiem brāķi gājuši garām, visi tika ASV. Bet tīri tehniski, ja nosacīti pieņemsim, ka uz MB ir 20 filtra kondensatori, kas pa vienam sāk izkalst, tad skats ir briesmīgs. Š ai gadījumā nav tā, ka PC uzreiz atņirdzas. Tas sāk lagot pamazām, un nevar saprast kur vaina, līdz lēnām nosprāgst pavisam 🙂

    #239885
    ruukjis
    Participant

    Nez, man pret Dell ir alerģija. Kādu brīdi mūsu firmā bija Dell politika, bet tā ātri izbeidzās un atgriezāmies pie Lenovo. Ja no 20 Lenovo man ir gadījies tikai 1 sūtīt uz garantijas remontu, tad ar Dell man tik kādi 5 nav bijuši remontā.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā