Digipass NANO – kas tas ir?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Digipass NANO – kas tas ir?

Tiek skatīts 7 ierakstu – 21 līdz 27 (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #295434
    shady
    Participant

    Datorus un kredītkartes ar nav droši lietot, kur nu vēl smartfonus kabatās? “m_janis” tev noteikti spētu papildināt 😀

    Tehnoloģijas attīstās visās nozarēs, tās kļūst advancētākas, sarežģītākas. Man, ja godīgi, ir pat bail domāt, kā ierindas lietotājs strādā ar savu datoru, jeb pareizāk – kas tur pa zvēriņiem mitinās iekšā…. Bet tāpēc jau pasaule neapstājas (pasaules gals tak tā arī neatnāca. Nu labi – pārcēlās) Bet no daudzām mūsu gadsimta problēmām var izsargāties. Un pastāv arī alternatīvas:

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lOfZLb33uCg[/youtube]

    #295435
    Crow
    Participant

    Nu ja. Droši vien tiešām nav laba ideja vismaz mēģināt diskutēt par manis izvirzītajiem argumentiem un atspēkot tos ar faktoloģisku materiālu, lai tādā veidā pierādītu manu zināšanu trūkumu un/vai to interpretācijas klaju nepareizību (paldies biedram Rūķim, viņš centās), bet tikai stūri pagriezt pretēji – pielīdzināt jebkuru, pat argumentētu, pretestību jauno, tik brīnišķīgo un ērto tehnoloģiju vilnim “nelieto”, “ej dzīvo mežā”, “amišs”, pat “ludīts”.

    Es untumaini, reizēm, vismaz formāli iestājos par problēmu risināšanu, nevis ignorēšanu (“izsargājoties”). Jā, bet risināt problēmas taču ir grūti un neērti!

    Kā biedrs aoma – drukājot negatīvus komentārus PR rakstiem laikam principā tieku iekakājis tieši dvēselē…

    #295436
    shady
    Participant

    Crow – Nē, taviem komentāriem nav ne vainas, jo tie parasti ir diezgan pamatoti, kā arī uz mutes neesi kritis – viss ok. Bet konkrēti šeit es ar tevi nevaru tik dziļi diskutēt, jo es jums pastāstīju to, ko stāstīja man, tikai to visu apskaidroju ar saviem vārdiem un saviem iespaidiem. Būtu labi, ja diskusijā iesaistītos iekārtas inženieri, tad būtu produktīva diskusija.

    Manas domas ir tādas (bez sarkasma, ka iepriekšējā komentārā) – viss attīstās, klūst sarežģītāks. tā kā iekārtas un programmas vairs nav triviālas, tad paaugstinās arī risks, ka var atrast kādu caurumu. To es saprotu. Bet arī nedomāju, ka Digipass tagad ir kaut kāds velna iemiesojums. Ar paranoiskām aizdomām dzivot digitālā laikmetā ir ļoti grūti – vai nu norobežojies no visa, vai pieņem to [advancēts cilvēks spēs atrast sev piemērotāko un būs pasargātāks].

    Pirmkārt, man nav informācijas par to, kā šī iekārta ir pasargāta no datu zādzības. Tehnoloģiju žurnālistiem pateica tikai to, ka uz šo starpslāni nevar iedarboties cita programmatūra. Bet kas notiks, ja viedtelefons ir inficēts ar kādu keylogeri tipa kaitēkli? Pēc idejas, pat ja iekārta ir inficēta un pieņemsim, ka spiegprogramma spēj nolasīt ievadi – uzbrucējam tas neko nedos. Uzbrucējam ir jāzina arī tava SEB bankas lietotāja kods un ibankas parole (abas šīs lietas tu neievadi savā digipass`ā, tāpēc to nevar nolasīt). Toties,ja tu caur telefonu arī logojies iekšā savā i-bankā, tad pieņemu, ka te pastāv drošības risks. Bet (es patiesi neesmu skatījies) vai keylogeri strādā uz nerūtotām sistēmām? Ja tu apdomā, ko un kur ‘kačā” un instalē, tad īpaši nekāds drošības risks nav, un tev neviens neliedz nomainīt Digipass`a PIN, ja tev rodas kādas bažas.

    Tātad, tīri teorētiski, pie PC izmantot kodu kartīti vai nēsāt kredītkarti kabatā ir daudz bīstamāk, nekā lietot rakstā aprakstīto iekārtu. Lieku uz to, ka ierindas jūzeram ātrāk nozags bankas pieejas no inficēta windows datora vai iedos pa galvu un izmantos tavu kredītkarti kāda diennakts veikalā, nekā viņš saķers drazu uz mobilā telefona instalējot spēlītes un appus no oficiālā “appstores”.

    Tas ir mans viedoklis,laiks rādīs – kas un kā attīstīsies šajā lauciņā, bet pavisam noteikti – uz vietas jau nestāvēs.

    #295437
    aoma
    Participant

    Vislielākās drausmas tieši rada apstāklis, ka būs jāmaina pin kods.

    Sabiedrībā, kuras lielākā daļa nespēj iegaumēt kaut ko vairāk pa četrciparu skaitli, runāt par kiberdrošību ir samērā muļķīgi.

    #295438
    natolv
    Participant

    SEB Digipass nano – pēc 1,5 mēnešu lietošanas!

    Tā kā biju laimīgais uzvarētājs SEB un notepad.lv rīkotajā konkursā par digipass iegūšanu, tad nu ari uzrakstu savas atsauksmes par šo sīko nieciņu.

    Atsauksme ir diezgan īsa – lietot ir ērtāk nekā kodu kalkulatoru vai kodu karti ar saviem upuriem! Bet vieglāk ir uzskaitīt + un -.

    Tātad +:

    – Ērta piekļuve internetbankai

    – Nav jāmeklē kodu kartē kods/kalkulators, tā vietā mazā aplikācija ir tālrunī, kurš vienmēr ir pa rokai

    Un -:

    – Pati “uzlīmīte” uz sim kartes ir samērā bieza, līdz ar to diezgan grūti ir dabūt iekšā/ārā sim karti no tālruņa

    – Pats lielākais mīnuss, kurš man pašam vienreiz atgadījās bija tāds, ka tad, kad izlādējas telefons, nevar piekļūt pie i-bankas

    – Aplikācijas ielādes laiks pēc tālruņa ieslēgšanas/restarta ir samērā ilgs – manam tālrunim(Sony Xperia S) tas prasīja vidēji 1 – 2 min.

    – Dažreiz kodi, kuri jāievada pie autorizācijas ir diezgan gari(9 cipari(laikam)), līdz ar to nedaudz palēnina maksājumu veikšanu, bet šo atspējo patīkami lielie cipari tālruņa ekrānā(ērti salasāms)

    Jebkurā gadījumā es turpināšu ietot Digipass Nano, jo tik tiešām tas padara iBankas lietošanu ērtāku un operatīvāku… Patreiz galvenais trūkums manuprāt ir tālruņos, konkrētāk to baterijās!

    Par drošību – par to es neuztraucos, ja ja kāds gribēs tikt pie mana konta tad tas arī tiks, vai man būtu kodu karte, kalkulators, vai Digi Pass

    #295439
    Crow
    Participant

    Quote:

    Par drošību – par to es neuztraucos, ja ja kāds gribēs tikt pie mana konta tad tas arī tiks


    Tas nenozīmē, ka caurumi, kas lielāki par tiem, kas ir sierā, drīkst kļūt par vispārpieņemtu normu…

    #295440
    shady
    Participant

    Liels paldies natolv par atsauksmi par produkta lietošanu.

    Arī es varu dot savu atsauksmi – ļoti parocīga lieta, ja aktīvi veic bankas operācijas un draudzējies ar viedtelefoniem. Par tā darbības kvalitāti sūdzību nav. Toties es no tā atteicos, jo man tas neder. Tā kā testēju ļoti bieži mobilos telefonus un lietoju savu SIM karti, tad Digipass Nano neizturēja biežo SIM kartes stumdīšanu.. Arī micro SIM adapteris šo problēmu pasliktina, jo bija tālruņi, kur ar grūtībām izdevās ievietot šo komplektu. Tiesa, normāliem cilvēkiem, kuri tālruņus nemaina ik pa pāris nedēļām – šāda problēma nav aktuāla. Banka piedāvāja bez maksas samainīt uz jaunu, bet es sapratu, ka agri vai vēlu šī problēma atkārtosies.

Tiek skatīts 7 ierakstu – 21 līdz 27 (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā