Digitālā fotokamera ar vienkāršu lietotāja saskarni?

Sākumlapa Forumi Tehnika Audio/Video/Foto un TV Digitālā fotokamera ar vienkāršu lietotāja saskarni?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156860
    gaziks52
    Participant

    Sveiki!

    Kādu digitālo fotokameru (cena: 130 – 150 Ls) ieteiktu cilvēkam kurš ar tehniku ir uz “Jūs” ?

    #288033
    WerNeo
    Participant

    http://www.cenuklubs.lv

    Š is te der gan tiem, kas ar tehniku uz tu, gan tiem, kas uz jūs. Tikai es nezinu, kāpēc Tu vēlies tik dārgu… VIDā strādā?

    #288034
    akms47
    Participant

    Joks labs. 😀 Viņa nosauktā summa nemaz nav tik liela. Muterei un fāterim uzdāvināju Canon SX 200IS un SX 210 IS attiecīgi. Cena viņiem, kad pirku, bija nedaudz zem 200Ls. Vienīgais, ko nācās iemācīt, ielādēt bildes.

    Bildē abi bez problēmām un bildes ir ļoti labas.

    gaziks52 neviens tev neliek pirk šos modeļus, bet silti iesaku ņemt Canon. Var jau arī Nikon, bet man viņa ziepnieki nepatīk. Canon’am man soft patīk vairāk, cilvēkam, kas ar tehniku uz “Jūs” kā radīts. Olimpusiem un Samsungam ir liels mīnus… saulainā dienā vai pie laba apgaismojuma bildes ir o.k., bet savādāk pilnīgs pē…

    Bet tas ir mans viedoklis. Citiem patīk Sony.

    #288035
    WerNeo
    Participant

    O! Topiku autors izlaboja. Izrādās, ka vajag digitālo fotoaparātu. Es jau domāju, ka patiesi ziepju trauku. 🙂

    Piebiedrojos AKMS47 modeļu izvēlē.

    #288036
    samurajs
    Participant

    Digitālo fotokameru cenas sākas ar ~300-400 Ls. Bet mūsdienās ir ziepīši ar bilžu kvalitāti, kas daudz neatpaliek. Pastudē 2012. gada modeļu topus, piem.

    https://digital-cameras.toptenreviews.com/compact/

    Kaut kā neieteiktu tos ultrazūmus – tie ir lieli un smagi kā spoguļkameras, bet ar bilžu kvalitāti kā ziepjiem. Vai bieži dzīvē vajag 10-20x zoom?

    #288037
    WerNeo
    Participant

    Samurajs. Cilvēku vajadzības ir dažādas, tāpēc ultrazūms tomēr būs ikdienā labāks dažādiem cilvēkiem.

    Auto režīmā starp parasto digitālo, ultrazūmu un spoguleni atšķirība būs maza.

    Auto režīms izslēdzas tad, kad izvēle sākas starp aparātiem, kur ieslēdzas manuālais režīms un objektīvu izvēle.

    #288038
    samurajs
    Participant

    Quote:

    Auto režīmā starp parasto digitālo, ultrazūmu un spoguleni atšķirība būs maza.

    Saulītē – varbūt. Bet pēc saulrieta uzreiz redzēsi, kas ar ko bildēts 🙂

    #288039
    WerNeo
    Participant

    Ja bildēsi putniņu 20 metru attālumā ar ultrazūmu un ar parasto “ziepinieku”, pat vakarā ultrazūmam būs labāks rezultāts.

    #288040
    fufcix
    Participant

    Ja grib kvalitāti, tad jāpērk NEX

    https://www.sony.lv/hub/nex-compact-camera-system/range

    #288041
    akms47
    Participant

    Paniekojos ar NEX, nepatika. Par Canon SX sēriju runājot, optiskais zooms ir 12X un 14x, 200-am un 210-am modelim attiecīgi. Objektīvs ir tik jauki izstrādāts, ka aparāts nav lielāks vai biezāks par modeļiem at 3-5x. Un jā, ceļojumos vai vienkārši bildējo dabu, lielais zoom ļoti noder. Kaut vai bildējot tos pašus putnus vai vāveres Liepājas parkā. Aizmirsu pieminēt Panasonic, arī viņam ir līdzvērtīgs modelis. Panasam ir Leica optika un bildes ir līmenī. No Canon atšķiras ar bikiņlabāku bilžu kvalitāti un tumšāku toni. Ir modeļi ar iebūvētu GPS, bet par tiem neiesaku baigi priecāties. GPS labāk atslēgt, jo neganti noēd akumulatoru.

    No vienas puses ir labi, ja fotoaparātam ir ieliekami pirkstiņu akumulatori, jo ja arī galīgi nav kur uzlādēt var lietot parastās baterijas, kuras var iepirk veikalā vai avīžu kioskā, bet no otras – fočiks, kuram litija jonu akumulators var sabildēt vairāk kadrus ar vienu uzlādi (neviens netraucē nopirkt 2-o aķi). Ja lieto fotoaparātu ar AA tipa lādējamiem akumulatoriem, iesaku nepažēlot pāris liekus latus un nopirkt eneloop akumulatorus. Tie ilgi tur lādiņu, iztur vairāk uzlādes ciklu, kā arī strāvu atdod vienmērīgi, atšķirībā no citiem. Es izmantoju zibspuldzei un nenožēloju.

    #288042
    fufcix
    Participant

    NEX sensors 23.4 × 15.6 mm

    #288043
    WerNeo
    Participant

    fufcix, tad iesaki, kur cilvēks var nopirkt NEX par 130 – 150 Ls. 🙂

    #288044
    fufcix
    Participant

    par kvalitāti ir jāmaksā, a par 130 – 150 Ls kvalitāti nedabūsi

    #288045
    WerNeo
    Participant

    Tavs ieteikums neatbilst nevienam no cilvēka minētajiem punktiem.

    1. Cena 130 – 150Ls.

    2. Cilvēkam, kas ar tehniku ir uz “jūs”. 🙂

    P.S. Ar Tavu pieeju jau var pensionāram “iesmērēt” spoguleni ar vairākiem objektīviem… bet par kvalitāti runājot, aizietu pat līdz vairāku tūkstošu vērtiem aparātiem un objektīviem.

    P.P.S. Joprojām piekrītu AKMS47par atbilstošāko autora prasībam.

    #288046
    Jaunzems
    Participant

    Esmu izmēģinājis NEX aparātus, un patiesībā tie ir ļoti dārgi brīvdienu instrumenti fotogrāfiem. Kā primārā kamera labāk spoguļkamera.

    #288047
    fufcix
    Participant

    WerNeo

    auto režīmā visas fotokameras ir vienādi lietojamas, jānospiež slēdzis

    slēdzim ir vienalga vai esi ar tehniku uz ”jūs” vai ”tu”

    #288048
    Mahmuds
    Participant

    Te viens otrs nolika Olympus, bet es nesen nopirku jau savu ceturto Olympus – SZ-31MR. Ir arī Nikon spogulene, tā ka par kvalitāti nojausma ir 🙂 ! Optiskais zooms 24x un ļoti labs stabilizators. Krēslā arī sanāk normālas bildes (salīdzinot ar iepriekšējiem Olympiem). Cena gan ir ap 200 Ls, bet ir to vērts. Filmē arī video FullHD un vienlaicīgi ar video var arī fočēt. Ne velti aparātu vada 2 gab. Digic V procesori.

    #288049
    WerNeo
    Participant

    Man ir bijuši divi Olympusi. Abus pārdevu tālāk. 🙂 Fokusēšanas ātrums ļoti švaks. Labi, spogulim izmantoju manuālo režīmu, bet “ziepītim” tāda nav. 🙂 Tā nu jāstāv un jāgaida, kamēr viņš trāpa pa objektu. 🙂 Spoguļnieks it kā bija neko manta manuālajā režīmā… bet nu objektīvu cenas, tās objektīvu cenas (tieši tādēļ atbrīvojos no Oly).

    Nu jau otrais gads, kopš esmu mainījis brendu… Sapratu, ka Olympus patiesi nevelk līdzi.

    #288050
    Extra5
    Participant

    Es nesaprotu. Visi te runā, ka nebūs kvalitātes par 130-150ls…a ko man teikt? Esmu iegādājies Olympus VG110 (12mpix, 4x zooms) pa 45Ls. 😀

    #288051
    WerNeo
    Participant

    Nu nezinu, es Tavam variantam nepiekrītu, ka cilvēkam, kam vajag bildes un lai tur kādu varētu atpazīt, ieteikt +/- advencētiem lietotājiem paredzētu kameru (ar maināmiem objektīviem). Pie tam, tajās cenu kategorijās… labāk uzreiz tad spoguli.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā