Sākumlapa › Forumi › Citas tēmas › Cilvēks un Sabiedrība › Diskusija: Rūgtā patiesība par trīsdesmitgadniekiem
morena_morana
Jūsu Samurajs
[img]
Ja esat dzimis 80-tajos un skaitāties nobriedis cilvēks, tad šis teksts ir par jums. Jūs katru dienu dodaties uz darbu, bet līdz šim neesat nopelnījis Lielo Naudu? Rutīna nesagādā prieku, un domājat, ka esat dzimis labākai dzīvei? Tad klausieties patiesību, un neko citu, kā tikai patiesību…
Augsto standartu slazds jeb Kālab mēs nekad nebūsim laimīgi
Mūsu omīšu paaudze reti sapņoja par prinčiem, ārzemju kūrortiem vai pat martini glāzi. Tas viss likās nepieejama greznība. Omītes priecājās par tīrām debesīm bez kara, iespēju nopelnīt maizes kumosam, stabilu darbu. Priecājās praktiski par jebkādu vīru – ka tikai nedzertu un nesistu. No tā arī radās jau pasenā kulta dziesmiņa “Gribu [tādu] kā Putins”. Bet lielāko daļu laika, kas atlika pēc smagā darba un bērnu dzemdēšanas, omītes izmantoja, lai radītu komfortu – Minajeva vārdiem “no sūda un zirnekļtīkla”.
Mūsu paaudze neatceras trūkuma gadus. Mūsdienu 30-gadnieki pat kārtīgi nepazīst 90. gadu grūtības – viņi tolaik bija bērni. Tāpēc daudzi mūsdienu mazdēliņu standarti omītēm šķiet kā “izlepšana”. Mazdēliņi negrib strādāt rūpnīcā vai jaunceltnē. Viņi vispār negrib strādāt – lai to viņu vietā dara viesstrādnieki.
Kāpēc tad pie mums pēc statistikas ir tik daudz bezdarbnieku? Tāpēc, ka tie ir tie, kas negrib vai nemāk strādāt!
Īso variantu gan atstāšu: “завали ебало”.
Kur tad pats strādā?
Vaicāti par galvenajiem šķēršļiem, kas traucē jauniešiem atrast darbu, visbiežāk aptaujātie norādīja uz darba devēju nevēlēšanos pieņemt darbā cilvēkus bez pieredzes (59%). Tikmēr gandrīz puse jeb 47% aptaujāto uzskata, ka jaunieši nevēlas strādāt par piedāvātajām algām, bet 39% aptaujāto ir pārliecināti, ka jauniešu iegūtā profesija neatbilst darba tirgus pieprasījumam.
Var jau teikt, ka visi grib saņemt 1000 par neko, bet cmon, ja par algu nosegt knapi transportu un drēbes, tad es saprotu tos, kas nevēlas strādāt. Tas, ka iegūtās izglītības neatbilst pieprasījumam, arī fakts.
Samurajs, atradi interesantu rakstu un labi iztulkoji! ieteikums – ieliec savā webā sociālās share pogas, lai cilvēki var dalīties. Š is tiešām bija vērtīgs – daudzi shārētu
Jaunieši pēc skolas uzreiz grib labu algu, bet viņi vēl nav pierādījuši, ka vispār ir spējīgi savu algu nopelnīt, ne tikai skaitīties darbā.
Un jebkuras skolas diploms ir tikai papīrītis, kam tikai papīra vērtība. Konkrētā darbā jāveic konkrēti uzdevumi, bet vai tas, kas nekad nav strādājis, to spēj!
Ir jau tā, ka jauniešiem arī to darba vietu nav, pats gribēju pa vasaru strādāt, bet officiāli nekur nevarēja tikt, un paziņas pie kuriem varētu strādāt nav.
Pats savulai (vēl krievu laikos) kā stažieris trīs mēnešus saņēmu 45 rub un tad palēnām rāpos augšā. Tagad – nu ir tuvu tavam sapņu 1K :D.
m_janis
Adekvāts atalgojums zem 1000Eur uz rokas nav adekvāts atalgojums.
Tā tas varbūt ir Rīgā kur visiem viss ir čikiniekā,kur nepārtraukti kaut ko svin un kad nav ko svinēt tad rīko atceres dienas.Paralelā realitātē tur viss notiek.
Pārsvarā tas svātstās 400-700Eur.
Lauksaimniecībā strādājošajiem vispār tagad maksā kādu 1,5Eur pa stundu
Pats sakasu ap 1000Eur mēnesī,protams to var panākt strādājot tikai beznormētu darba laiku.Rezultātā tie 1000Eur vienalga ir no rokas mutē.
Bezmaksas pusdienas,kafija,maksa par virstundām,darbu naktī un brīvdienās,komandējuma nauda?Jūs laikam jokojat.Strādniekiem pat pašu ražotā prodikcija jāpērk pa pillnu cenu.Atvaļinājumu jau gan vēl dod bet to neviens neizmanto jo nevar atļauties nestrādāt.
Stimulēšana?Ir tāds populārs sauklis-,,Kaut vai rāpus bet līdz galam,,
Preses relīzes