Doma par SSD iegādi.

Sākumlapa Forumi Hardware Atmiņas (HDD, RAM, Flash) Doma par SSD iegādi.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155441
    Logi
    Participant

    Tad nu ir iegādāta jauna sistēma,taču ir skaidrs,ka standarta 7200RPM cietnis ir gatavais pudeles kakls.Tad nu prātoju,vai ir jēga iegādāties to SSD (pēc manām domām,pietiktu ar kādiem 64GB),ja dators tiks lietots internetam,kādai spēlei pa retam un,galvenokārt,Photoshop`am,jo tagad esmu apņēmies tā nopietnāk pievērsties foto apstrādei.Gribētu dzirdēt no kāda atsauksmes,ieteikumus vai sūdzības,jo nav īsti skaidrs,vai man tas tiešām ir vajadzīgs un kādas ir ātruma starpības.Gribētu arī dzirdēt atsauksmes par mūža ilgumu,jo prasība no tā ir vismaz 3-4 gadi. Cenas arī tagad palikušas pieņemamākas, par 64GB Kingstonu (SATA2) prasa ~55Ls.Pārējā sistēma – MSI P67A-C43 (ar SATAIII), i5-2310, 4GB rāmis (4x1GB), GTX460 1GB,Seagate 500GB HDD.

    #278982
    nevertell
    Participant

    Ja ņemsies ar .raw failiem, tad jā, būs ūber kruti lietot to SSD. Bet tad tev viņu vajadzēs lietot, kā sekundāro disku un sistēmu tā pat uz cita turēt. Bet ja nē, tad 64 gigu SSD būs pats labums tādam kompim.

    Jebkurā gadījumā fotožopai vairāk intresē atmiņas daudzums, ja tu nopietni pieķeries tai lietai.

    #278983
    Logi
    Participant

    Pārāk profesionāli ar PS neņemšos,vairāk iesācēja līmenī.Plānoju uz SSD turēt sistēmu (W7 x64) un svarīgākās programmas,jo dažkārt ir jūtama neliela bremze pārlūkā ar nelielu laika intervālu atverot vairākus tab`us vai atverot kādu smagāku failu (doc,ppt,pdf u.c.).Vispār,Kingston SSD sakarīgi ir (pēc cenām skatoties – lētākie) vai tomēr labāk skatīties uz kādu OCZ/Corsair,kas jau būs ~15Ls plusā par tādu pašu apjomu?

    #278984
    Ceplis
    Participant

    Ir arī tāds dabūjams – https://www.2u.lv/lat/e-shop/1051.1171.3434_0/Crucial_RealSSD_64GB_m4_2.5_SATA_6Gbps.333660.html

    Ä€trdarbība ir ievērojami labāka. Piemēram, restarts aizņēma 23sek. svaigam Win7 bez papildus programmām.

    #278985
    msh
    Participant

    Palasot aprakstu, drīzāk gan liekas ka pudeles kakls šajā gadījumā ir lietotāja roku leņķis. Protams, SSD būs ātrāks, bet aprakstītajām nodarbēm jēga no viņa būs absolūta nulle. Likt datoram, kas domāts aprakstītajām nodarbēm, SSD, būtu apmēram tas pats, kas braukt uz veikalu pēc piena ar dragsteri, pieciešot visas neērtības, jo, lūk, reizi gadā pie luksafora kāds uz skriešanos uzaicina 😀 Mūsdienu 7,2k cietucis ir pietiekams atliektiem galiem visām nodarbēm. Ja nu man akurāt kāds uzdāvinātu kādu tādu brīnumu, tad es uz tāda turētu kaut ko, kas nemainās – teiksim, instalētu spēles. Ne jau sistēmu uz tāda likt.

    Ä€, un tur tās aprakstītās ķipa problēmas – atkal, nespēja kaut ko optimizēt vai vienkārši nepareizās programmas.

    P.N. Es savas kastes izmantošanas nolūkus varētu aprakstīt +/- kā tofika autors, un esmu ar to pilnīgi apmierināts. Specifikācijā ir bik starpība, vai ne? 🙂

    #278986
    ruukjis
    Participant

    Tieši sistēmu uz tāda likt, ja gribi just ievērojamus uzlabojumus. Respektīvi SSD ir jābūt darba diskam,vai priekš spēlēm vai sistēmas – nav svarīgi. Izmantot SSD kā datu glabātuvi gan es neriskētu – ja SSD brūk, tad datu atgūšanas iespēja ir tuva nullei.

    #278987
    pilsonis.zarins
    Participant

    Msh, tu esi foršs čalis, utt, bet godīgi runājot tava uzmācīgā attieksme ar veciem dzelžiem/telefoniem ir visai uzkrītoša un kaitinoša.. Pašam no malas palasot savus postus nešķiet ka nedaudz pārspīlē?

    #278988
    msh
    Participant

    Es pārspīlēju uz vecuma pusi ne vairāk kā vidējais lietotājs pārspīlē uz jaunuma pusi 🙂 Bet šajā gadījumā vispār par vecumu nebija ne runas – es vienkārši norādīju ar ko pietiek atliektiem galiem tādām vajadzībām. Nevis ka tur kaut kādu sīkumu dēļ jāpērk dārgs SSD, kurš ir tikšķoša laika bumba un piedevām ne pārāk pārbaudīta tehnoloģija. Ja kaut kas bremzē, tad jāmeklē iemesls softiskajā konfigurācijā. Man, piemēram, nav ne mazāko šaubu ka tofika autora cietucis izbāztu manus cietučus vienos vārtos un ka tas, iespējams, spēj darboties tik ātri, cik visi mani trīs kopā – bet man nekas nebremzē 🙂

    #278989
    msh
    Participant

    Nu un ko tev dod tās sistēmas ielādē ietaupītās 30 sekundes? Ieliec normālu rāmja daudzumu, izslēdz page file un lietošanā diža starpība arī nebūs – tikai rāmis noies kaut kādus tur miljons gadus, bet SSD pie aktīvas lietošanas diez vai.

    SSD galddatorā ir tāds padārgs lietotāja untums, nekas vairāk. Nepieciešams tas ir carputeros, portatīvajos, kas tiek izmantoti kā portatīvie, nevis pārnesamie datori un tamlīdzīgās ierīcēs.

    #278990
    Ceplis
    Participant

    msh, Tava attieksme pret SSD ir tāda, kā senā padomju laika teicienā – neesmu lasījis, bet man ir viedoklis!

    #278991
    BSOD
    Participant

    Ja cilvēks grib ātrāku PC tad kāpēc pa visu varu jāstāsta ka viņam to nevajag? Tad jau varbūt ražojam automašīnās ar 90Km/h ātruma limitu jo aizbraukt visur var un likumu ar nepārkāpj. Ja tevi apmierina tavs dzelzis, tad dzīvi laimīgs, bet stātsīt kādam citam, ka tas nav vajadzīgs un pie tam minot absurdus argumentus ir pilnīgs nonsens. Baidīt ar kaut kādu SSD īso mūžu ir nākošais nonsesn. Pat pie ļoti lielas nolsodzes SSD vilks līdz pat 5 gadiem un rēķinot, ka parasts useris ne tuvu tādu noslodzi nerada, tad iespējams, ka tas SSD pat pārdzīvos tevi…lieki piebilst, ka ieliekot kaut 4GB vietā 8GB ramu tev PC ātrāk iekšā neslēgsies nedz ar kā citādi uzlabos tavu PC veiktspēju, ja tas ikdienā iepriekš nepārtraukti nav izmantojis maksimāli visus 4GB jo pretējā gadījumā rama palielināšana ir vēl lielāks nonsens nekā SDD iegāde.

    #278992
    Stat1CX
    Participant

    SSD palielina pc ātrdarbību vienkārši fenomenāli. Visi kas saka ka nav nekāda starpība starp SSD un HDD ātrdarbības ziņā nekad mūžā nav redzējuši normālu kasti kurā ir sakarīgs SSD, nevis kaut kāds lētais ķīniešu mēsls kurš lago kā nelabais. Uz SSD OS piestartēsies vairākas reizes ātrāk neka uz HDD, softi palaidīsies vairākas reizes ātrāk, vispārējais sistēmas response time būs vairākas reizes ātrāks. Protams uz kaut kāda tur celerona var likties ka tas SSD nemaz nav tik ātrs, jo celka vienkārši nespēj datus apstrādāt ar tādu ātrumu. HDD ir mūsdienu pc lēnākā sastāvdaļa – izcila tievuma pudeles kakliņš, loģiski ka no tā atbrīvojoties sistēma strādās ātrāk.

    #278993
    msh
    Participant

    Klīst baumas, ka parastiem cietučiem, tos nometot zemē, var iestāties kirdiks. Nevienu zemē metis neesmu bet man ir viedoklis ka tā varētu būt! 😀

    #278994
    msh
    Participant

    A kāpēc braukt ar 200 kmph, ja tā braucot zini ka var riepas izjukt? 🙂 Es vismaz zinu ka manu cietuču nāve nebūs prognozējama – tā iestāsies kaut kad kaut kādas nejaušības rezultātā, nevis gluži ikdienišķas un parastas lietošanas rezultātā…

    Man atkal nonsenss liekas nosauktajām darbībām lietot SSD. Izmantojot tavu mašīnas analoģiju – nu apmēram tas pats, kas ja es izdomātu ka man braucienam uz puskilometru attālo veikalu vajag nevis 136 zs motoru, bet, teiksim, 336 un braukt ar pedāli grīdā, jo, lūk, piena un maizes nokļūšana mājās par minūti ātrāk radīs nu nereāli lielu starpību un pilnīgi pajāt ka procesā tiks izlietots 3-5 reizes vairāk degvielas un riepu un bremžu nodilums būs vismaz 10x lielāks… 😀 Ir lietas, par kurām ir vērts maksāt, un lietas, par kurām nav. 20 ietaupīta sekundes ielādes laikā vai 10 milisekundes taba atvēršanai nav vērtas vismaz 60 ls, vismaz man. Tofika autora aprakstītās lietas arī vairāk izklausās pēc kaut kādām parastām problēmām. Bet nu jā, mūsdienās jau optimizēt sistēmu nav stilīgi, stilīgi ir pirkt arvien stiprākus dzelžus, naivi cerot ka ar naudu un līkām rokām izdosies apdzīt tur to likumu, kurš nosaka to, ka progas paliek rijīgākas ātrāk nekā dzelži stiprāki. Bet protams, bagāts dara kā grib “just because” ar vēdeklītī izplestiem pirkstiem, bet nabags kā var… 😀

    P.N. Ja man būtu 64 bit sistēma, tad man būtu vismaz 8 GB RAM – nu tajā tavā “just because” stilā – nu kaut vai tāpēc vien, ka neviens SSD ātrāks par rāmi nevar būt.

    #278995
    Mr.Death
    Participant

    Lai gan ir sjaubas par SSD ilgdziivotiibu (kaut gan kam tagad vispaar taa ir aktuaala – tehnika mainaas ar katru meenesi), tomeer sisteemai tiktiesjaam taadu vismaz teoreetiski buutu labi tureet. Msh – ir cilveeki, kas ljoti operatiivi straadaa pie datora, un vinjus kaitina pat uz sekundi ilga aizkave. Turklaat kompja piebaasjana ar RAM atrisina tikai vienu probleemu, ko sauc par virtuaalo atminju. Tacju taa neatrisina cietaa diska lasiitspeejas / rakstiitspeejas aatrumu problemu – respektiivi failus taapat ir nepieciesjams nolasiit no taa cietnja, un RAMs cietnja lasiisjanas aatrumu diez vai spees ietekmeet. Tur arii saak veidoties tas pudeljkakla sindroms – ja ieliekam sisteemai / failiem ar kuriem nepieciesjams patstaaviigi opereet taadu SSD, protams, kompis lidos veel aatraak nekaa ar daudz RAM un parasto HDD, jo faili nolasiisies aatri un rams jau pats par sevi visu sagremos. Svariigo datu glabaasjanu nevar uzticeet pilniibaa nevienam dzelzim, tur ir vajadziigas vairaakas kopijas, jebkuraa gadiijumaa – savaadaak taa vairaak vai mazaak ir balanseesjana uz nazja asmens. Galu galaa pastaav arii cilveeciskais faktors, kas biezji vien daudz ko sacjakaree.

    Alternatiiva SSD? Hmm, padomaasim – nesleedzam laukaa PC, nodrosjinamies ar baigo daudzumu operatiivaas atminjas, un glabaajam visu Ramdiskos :> debiili vai ne?

    #278996
    BSOD
    Participant

    Ja ir attiecīgas ripeas, tad nekas neizjuks pat pie 300km/h… Arī SSD nāve nebūs prognozējama jo kā jau minēju, tad ļoti apšaubu, ka spēsi tā noslogot viņu, ka maksimālu ierakstīšanas skaitu sasniegsi tuvākajos desmit gados. Skatoties uz jauno tehnoloģiju attīstību drīzāk būs jau kaut kas jauns pieejams ātrāk nekā tas SSD atdos galus. Kārtējo reiz jājautā kādēļ nelietot kaut ko ātrāku?

    Izmantojot tevis aizsākto analoģiju taikšu tā. Jā varbūt līdz veikalam tie 336 zirgi lielo ieguldījumu nedos, bet nekad nevaram zināt vai nebūs kur tālāk jābrauc… Labāk, lai ir jauda ko izmantot nekā, ka viņas nav un prasības no tehnoloģiskās puses tikai aug un šāda nepieciešamība būs agri vai vēlu un PC arī nemaina katru mēnesi (vismaz es) Kā jau teicu, ja tavā skatījumā nav vērts, tad nav ko stāstīt, ka citam ar nevajag un, ka problēma ir roku leņķī. Labi, ka tev vienīgajam tādas taisnas rokas izdevušās. Iesaku tev atvērt optimizēšanas salonu jo paklausoties tevi liekas, ka peļņa tev varētu būt nepajokam jo kurš gan teiksim pa 20Ls negribētu optimizēt sistēmu un ietaupīt kādus >100Ls par upgreidu.

    Nelielam ieskatam SSD vs 7,2k hārds: 3x ātrāka win bootošanās, multitasking 6x ātrāks, PS atvēršana 7x ātrāk, utt. Tie ir tikai daži piemēri. Nez var jau teikt, ka useris nemanīs atšķirību, bet der atcerēties, ka lai arī ko nedarīt uz SSD tas vienozīmīgi notiks ātrāk. To vai kopsumma attaisno ieguldījumu ir jāizvērtē katram pašam…

    #278997
    akms47
    Participant

    Ja nu man akurāt kāds uzdāvinātu kādu tādu brīnumu, tad es uz tāda turētu kaut ko, kas nemainās – teiksim, instalētu spēles. Ne jau sistēmu uz tāda likt.

    😀 😀 😀

    Vot spēles tieši arī mainās.

    Par Photoshop’u + Es tikai dēļ tā vien liktu. Neiet runa par sistēmas ielādes ātrumu, bet atverot RAW un apstrādājot, tikai saprot ko nozīmē, ka 7200 ir par šauru. Sākot ar filtriem un beidzot ar konvertāciju, parastais HDD bremzē visu procesu.

    Un Ps, win, office un videoredaktoru versijas es nemainu vairākas reizes gadā. Vienīgi mani baida, ka tmp faili varētu “sagrauzt” dažus SDD sektorus.

    #278998
    ruukjis
    Participant

    msh, vai tu esi redzējis kā strādā kompis ar SSD? Nē? Nu tad pasēdi kluss, jo tavs viedoklis ir subjektīvāks par Latvijas tiesu sistēmu… oldschool trollis nelaimīgais…

    #278999
    akms47
    Participant

    Labs uzbrauciens 😀

    #279000
    msh
    Participant

    Jā, es arī strādāju operatīvi 🙂 Man nav ne mazāko šaubu ka ar kaut kādu ī pieci lapas ielādētos mazliet ātrāk un progas varbūt arī par kādu sekundi ātrāk piestartētos – ir, protams, redzēts kā tas dzīvē izskatās. Sistēmas ielāde – ap minūti – pusi patērē divi biosi, winxp no ielādes sākuma līdz desktopam 20 sec, vēl cietucis pagrab kādas 10 sec, bet man par to pajāt – es pogu uz kastes nospiežu atnākot no darba, kamēr noģērbjos viss jau ir ielādējies 🙂 Bet tad atkal, no otras puses – kaut kad nesen gadījās redzēt sistēmu – D penis, 1 GB RAM un sivēns – ielādējas sistēma, saklikšķini uz ikonām, nekas nenotiek, wtf? Kastes īpašnieks saka ka bik jāpagaida. Neatceros, pēc kādām 5-10 min, hujaks, sāk vērties tās progas vaļā… 😀 Citas darbības arī notika ātrumā, ko skapī ieliktas kastes 550 mhz P3 ar winxp izveic jūtami ātrāk… 😀

    Bet nu noteikti dažs labs tūlīt apgalvos ka tai manis pieminētajai kastei SSD vajag ielikt… 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā