Doma par SSD iegādi.

Sākumlapa Forumi Hardware Atmiņas (HDD, RAM, Flash) Doma par SSD iegādi.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 21 līdz 29 (no 29 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #279001
    msh
    Participant

    Nē neesmu, bet tev spēja uztvert manu domu nav labāka kā latvijas ceļu policijai spēja nodrošināt satiksmes organizāciju… 😀 Es nekur neapgalvoju ka cietucis spēj nodrošināt tādus ātrumus kā SSD – es apgalvoju ka parasts cietucis spēj nodrošināt pilnīgi pietiekamus ātrumus visām normālām normāla datora lietošanas situācijām. Ä€trums ātruma pēc – tā ir kaut kāda cilvēku, kam ir pārak daudz naudas, apsēstība. Vai arī datoratkarīgo, kas degunu pie monitora piebāzuši blenž tajā ar stiklainām acīm un sāk psihot ja kaut kas nenotiek momentāni 😀

    Vai tu vispār spēj iedomāties kāds ir vidējais datorlietotājs un viņa prasības un zināšanu līmenis? 🙂 Es pieņemu ka no man pazīstamajiem cilvēkiem kādi 20-30 varbūt zina, ka tādi SSD vispār eksistē, un rokās kādu, iespējams, ir turējuši kādi 3-4 😀 Pārējajiem vajag lai kaste darbotos un viss.

    #279002
    ruukjis
    Participant

    Pilnīgi pareizi – vidējam lietotājam būs vienalga, bet topika autors jautā vai ir jēga iegādāties SSD, tātad glūži vidējais lietotājs viņš nav. Un atbildot uz autora jautājumu es saku, ka ir jēga, jo tas jūtami uzlabos aplikāciju ātrdarbību un neviena optimizācija to nespēs.

    Man, piemēram, patīk, ka viss strādā bez aizķeršanās, ja tevi apmierina, ka prasta bilde verās 10 minūtes, manis pēc, strādā kaut uz x286 ar 1MB RAM, bet nelien virsū un nestāsti, ka cilvēki, kuriem patīk raiti strādāt ir buržuji un datorapsēstie.

    Patiesībā Mr. Death ļoti skaisti visu jau pateica.

    #279003
    girts
    Participant

    Pievienošos SSD faniem.

    Pirms kādiem 8 mēnešiem iegādājos jaunu datoru ar i5 2500K, 8GB ramu un 7200 rpm HDD. Jau tad biju izlēmis par SSD iegādi, bet bija jāpagaida pāris mēneši, kamēr draugs atvedīs no ASV (Latvijā cenas bija kosmosā).

    Pēc pāris mēnešu lietošanas ar HDD, secinājums – dators protams jaudīgs, bet neteiktu ka ātrdarbība būtu galvu reibinoša. Ieliekot SSD viss ļoti jūtami mainījās – gan windows, gan programmu ielāde un lietošana. Starpība, protams, ir mērāma sekundēs, bet to *jūt*. Sevišķi, ja jebkura aizture traucē darbā.

    Pirms iegādes izlasīju visu, ko par SSD sarakstījuši https://www.anandtech.com/tag/storage – Anands, sadarbojoties ar ražotājiem, lielā mērā ietekmējis SSD ātrdarbību un uzticamību.

    Kad pirku savu, cenas/veiktspējas ziņā visizdevīgākais bija Crucial M4. Turklāt, jo lielāka ietilpība, jo lielāka veiktspēja.

    OS un programmu instalācijas man tobrīd aizņēma ap 60 GB, + 40 GB virtuālās mašīnas – paņēmu 256 GB.

    Pirkumu nevienu brīdi neesmu nožēlojis un vairs nevaru iedomāties, kā būtu bez SSD 😀

    Iepriekš jau ir sarakstīti viedokļi no cilvēkiem, kuri ir lietojuši SSD, un kuri nav. Tie kuri ir lietojuši, jau visu ir pareizi pateikuši. Pārējie – lietojuši nav, bet viedoklis ir…

    Ja vari atļauties – noteikti jāņem. HDD ir mūsdienīga datora lēnākā vieta.

    #279004
    msh
    Participant

    Pie šī punkta laikam būs arī jāpaliek, jo:

    * es ļoti labi redzu ka cietuči, kuri priekš šīs sistēmas ir ļoti viduvēji, nu nekādīgi nav pudeles kakls, izņemot, piemēram, to momentu reizi dienā kad es palaižu savu 60 tabu operu, jo viss pārējais notiek zibenīgi, cietucim paretam iegraboties;

    * tu uzskati ka visiem prasīgajiem lietotājiem ir rijīgas, līki uzliktas sistēmas – standarta ultimeitais sivēns bez jebkādiem tvīkiem, tikai salikta vēl bling bling kaudze, pieci AV, desmit anti-spyware, piedzīti, fragmentēti cietuči, un tad nu lai to visu drazu pavilktu, vajag stiprus dzelžus, un arī SSD, jo “savādāk tak viss lādējas minūti” un cietucis ir pudeles kakls, jo tas šādos apstākļos grab vienā grabēšanā… 😀 Tu droši vien arī uzskati ka parastu kasti klusi dzesēt pie normālām temperatūrām var tikai ar kruto brendu bezizmēra ventilatoriem vai ūdensdzesi? 🙂

    …un piekāpties mēs neviens netaisāmies, jo man ir praktisks piemērs, bet tev ļoti spēcīga pārliecība par savu taisnību 🙂

    #279005
    ruukjis
    Participant

    =>msh

    Parktisks piemērs? Nesmīdini tautu, vienīgais, kas tev ir, ir šausmīgi greizs priekštats par maniem uzskatiem un slimīga tendence visu pielīdzināt savām vajadzībām. Tev tas varētu būt šoks, bet ir cilvēki, kas izmanto arī nopietnākas aplikācijas par Operu 😉

    #279006
    piwchix
    Participant

    Ä€truma starpība ir milzīga. Vai tas ir vajadzīgs tev, tas nu gan tev jāizlemj pašam. Bet mans ieteikums – ja vari tad pērc – nenožēlosi.

    #279007
    Element
    Participant

    Varbuut msh ir igaunu izcelsmes un vinam tiesaam uz 7200rpm hdd viss notiek ‘zibeniigi’ – aatraak nekaa SSD???

    Ja nopietni tad pievienoshos SSD atbalstiitaajiem. Ja nauda atlauj jaanem. Bet vai katram vidusmeera lietotaajiem tas ir vajadziigs? Es piederu pie grupas ka jebkura mazaaka bremze mani tracina, taapeec arii paneemu SSD uz kura turu system+soft. Bet kaa ar RAMdiskiem vs SSD in performance? Bija te kkur raksts par tiem…

    #279008
    ruukjis
    Participant

    RAM diski vs SSD… tur pat lāga nav ko salīdzināt – galu galā informācija tiek lasīta pa taisno no RAM un tas, pie mūsdienu kompju arhitektūras, vienmēr būs ātrāk kā jebkurš cietnis. vienīgā RAM disku problēma, ka pie kompja restarta visa infa, kas tajā brīdī bija uz tā, tutū.

    #279009
    pilsonis.zarins
    Participant

    cik nu mana caurā galva atcerās, bija tā ka slēdzot kompi ārā infa pārrakstījās no ramdiskiem uz hdd, savukārt slēdozt kompi iekšā infa atkal ierakstījās ram diskos. Strāvas pārrāvumu gadījumā gan būtu garantētas jautras dienas, it sevišķi rakstot diplomdarbu 😀

Tiek skatīts 9 ierakstu – 21 līdz 29 (no 29 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā