Draugiem.lv – mediju magnātu važās?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Draugiem.lv – mediju magnātu važās?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153539
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_dr_2.jpg[/imgl]Pēdējā laikā nacionālajā sociālajā portālā draugiem.lv aizvien vairāk lietotāju profilu tiek banoti uz laiku vai vispār dzēsti tikai tāpēc, ka albumos tiek ievietoti Youtubes mūzikas videoklipi. Protams, man grūti saprast, kāpēc šāda iespēja tur vispār paredzēta – albumi tomēr ir paredzēti fotogrāfiju, nevis zagtu videomateriālu ievietošanai. Bet, ja reiz ievietot drīkst, draugiem.lv administrācijas pienākums bija lietotājus brīdināt par esošiem ierobežojumiem utml. Bet, kā redzam, šāds punkts “draugiem.lv” BUJ sakarā ar izslēgšanu no portāla pat nav pieminēts:

    Quote:

    Draugiem.lv bloķē profilus, kuros ir pārkāpts kāds no noteikumiem: ievietota neatbilstoša bilde, vārds un/vai uzvārds nav korekti (vārds ir vienāds ar uzvārdu, ierakstītas muļķības, apsveikumi, utml.), sarakstītas rupjības pie profila apraksta, tiek izsūtītas vēstules, kurās ir necenzēti vārdi vai reklāma.

    Tāpēc, ja nevēlies, lai tavs profils tiktu bloķēts, raksti savu īsto vārdu un uzvārdu, neievieto slavenību fotogrāfijas, nelieto rupjības, un nesūti aizvainojošas vēstules citiem.

    Nākamais interesantais moments ir tas, ka portālā bano tikai par kādu konkrētu klipu ievietošanu – acīmredzot tādu, aiz kā stāv konkrēti mediju magnāti. Galerijās Youtube mūzikas klipu joprojām netrūkst – tur brīvi sadzīvo Lady Gaga ar Jennifer Lopez, Lady Antebellum un daudziem citiem populāriem izpildītājiem, un par to ievietošanu nevienu nesoda…

    Noteikumos gan ir paredzēts punkts:

    Quote:

    Portālā http://www.draugiem.lv ir aizliegts ievietot vai nosūtīt citiem portāla lietotājiem:

    * Informāciju (tajā skaitā arī video un audio materiālus), kuras izvietošanas vai nosūtīšanas rezultātā tiek aizskartas vai pārkāptas trešo personu intelektuālā īpašuma (autortiesības u.c.) tiesības;

    Š eit nu atkal rodas jautājumi: kā mazgadīgiem lietotājam ar pāris klašu izglītību (jo tāda ir draugiem.lv lietotāju lielākā daļa) prast atšķirt ar autortiesībām aizsargātos materiālus no neaizsargātiem, ja tas pat nekur nav paskaidrots? Un ko nozīmē – aizliegts nosūtīt? Sanāk, ka portāla administrācija lasa un cenzē lietotāju vēstules?

    Rodas iespaids, ka draugiem.lv moderatoru vidū populārākais Noteikumu punkts ir šis:

    Quote:

    Draugiem.lv ir tiesīgs pēc saviem ieskatiem, tai skaitā arī bez iepriekšēja brīdinājuma, izdzēst portāla reģistrēto lietotāju profilus, kā arī ierobežot vai liegt pieeju portālam http://www.draugiem.lv, pie tam šādā gadījumā nenesot nekādu atbildību par to.

    Uz šī fona Notepad izskatās visai atpalicis portāls, jo pie mums lietotājus soda tikai par rupjībām u.c. konkrētiem pārkāpumiem, kas visi atrunāti Noteikumos. Mjā – ko tu monopolam padarīsi? Draugiem.lv ne ar vienu nav jākonkurē, un tāpēc var darīt, ko tik vien vēlas.

    #263557
    dajaNa
    Participant

    Quote:

    Draugiem.lv ne ar vienu nav jākonkurē, un tāpēc var darīt, ko tik vien vēlas.

    Neuztraucies, drīzumā būs konkurents :lala:

    #263558
    Evers
    Participant

    Es vairs draugiem.lv nekad neatgriezīšos.

    Laipni lūgti facebook.

    Praktiski visi draugi, kurus tiešām, var saukt par draugiem, jau tur ir, tā, ka vajadziba pēc Draugiem.lv pilnīgi atkrīt. facebook ir izspiedis visādus mazos portālus daudzās valstīs, Latvija ar Draugiem.lv neizpaliks.

    #263559
    izredzētais
    Participant

    dajaNa wrote:

    Neuztraucies, drīzumā būs konkurents :lala:


    vai kāds taisās skriet orb pēdās? 🙂

    #263560
    web33
    Participant

    Mani ar izdzēsa par youtube video

    Bet tai pašā laikā dr.lv stāvēja vēl tādi paši 2 video,kurus protams neizdzēsa.

    Pēc pāris dienām no dr.lv atnāca e-past: atvainojamies,moderators pārāk stingri,ātri, ..bla,bla,bla un atjaunoja profilu.

    #263561
    Kon
    Participant

    mhm, drīz draugiem čumēs no 40+ un, pēc virtuāla seksa alkstošiem, melnajiem (dzeltenajiem utt.)

    Facebook rullē pāri :>

    #263562
    BOFH
    Participant

    Orb appisa ar SMS scam, Facebook viltīgi uzprasa e-pasta paroli. Kapēc tādus sūdus lietot? Draugiem.lv ir pilns ar falšajiem profiliem cerībā, ka visādi daunīši tiem emopeģikbomžeļiem arī samaksās tos kredītiņus. Izdzēst ir vienkārši, pēc līdzīga principa kā spamassasin strādā, bet paši īpašnieki to nevēlas.

    Ja nāktu vel kāds tiešām sakarīgs sociālais portālelis – es iespējams pamēģinātu. Bet nu ne jau tāds kā orb.

    #263563
    darklight
    Participant

    Pirms kāda laika arī Inbox uzstājīgi savu sociālo tīklu Amigos reklamēja. Es toreiz piereģistrējos un aizmirsu par tāda eksistenci. Nu jau pasen nekas nav dzirdēts, pat paziņojumi nekādi uz meilu vairs nenāk.

    #263564
    dzhonsons
    Participant

    Labprāt uzzinātu, kurš tad ir (būs?) tas lielais draugiem.lv konkurents? Facebook diez vai spīd draugiem.lv lietotāju pārvilināšana savā lauka pusē.

    #263565
    Mr.Death
    Participant

    Evers wrote:

    Es vairs draugiem.lv nekad neatgriezīšos.

    Laipni lūgti facebook.

    Praktiski visi draugi, kurus tiešām, var saukt par draugiem, jau tur ir, tā, ka vajadziba pēc Draugiem.lv pilnīgi atkrīt. facebook ir izspiedis visādus mazos portālus daudzās valstīs, Latvija ar Draugiem.lv neizpaliks.

    kur es te pusgadu atpakalj lasiiju, ka Zynga (farmville un citas hernjas izstraadaataajs, kas tuseejaas ar saviem produktiem ieksj fb), taisoties tiit makskjeri, jo Zuckenbergam esot sakaarojies no sjiem iekaseet 30%? pieljauju ka sjaadaa variantaa, tas buus baigais belziens socportaalu gigantam :>

    #263566
    Evers
    Participant

    Nu vēl jau arī lielais Googlis sola savu “Google Me” , redzēs ko šams piedāvās. Sejugrāmatā tos appus un citas herņas neizmantoju, ja kāds mani ielūdz vai citādi tur uzbāžas, appu bloķēju. Bet ja tas ietekmētu pakalpojuma brīvību no ļoti minimālistiskām reklāmām pārejot uz bling blang baneriem, tas man galīgi nepatiktu. Cerams Zuckenbergs nesaies dēlī, citādi vienīgā cerība uz Googles lolojumu (Jauno, nevis kakaino brazīļu un indiešu orkut)

    #263567
    Foxsk8
    Participant

    Bet youtube video taču netiek izvietots uz draugiem.lv serveri, so tad kur ir problēmas. Toreiz taču AKA/LAA te ar plosijās par tie youtube video, beigās dabuja stieni un viss.

    #263568
    Mad182
    Participant

    Skatoties, cik daudzi video iekš youtube pēdējā laikā tie bloķēti, problēma varētu drīz pazust pati no sevis.

    #263569
    dajaNa
    Participant

    izredzētais wrote:

    dajaNa wrote:

    Neuztraucies, drīzumā būs konkurents :lala:


    vai kāds taisās skriet orb pēdās? 🙂

    Viss nāks ar laiku :lala:

    #263570
    usins
    Participant

    Latvijā neviens neko jēdzīgu vairs neuztaisīs, jo mājsaimniecēm ir ferma, un nekur citur neviens viņas nepiereģistrēs… 😀

    Facebook ir samērā liels konkurents dr.lv. kaut vai ar to, ka video, foto bez maksas, daudz vairāk aplikāciju, saskarne 50% Latviešu valodā, ja vajag, varam iztulkot visus 100%

    #263571
    Evers
    Participant

    Zinu vienu pensionāri, cienījamos gados, kas ir visai atkarīga no tās fermas, pat naktī ceļas lai ražu novāktu. Večuks šai gan par to nav sajūsmā. Man bij tā laime kompi viņai remontēt, kad bij gatavs, tad večuku attrieca pakaļ kompim, nebij laika gaidīt kad pats varēšu aizvest. 😀 Bet nu priecē, ka cilvēks ar internetu nav uz Jūs, labāk lai pensionārs sēž internetā, nevis pie ciema veikala klačas dzenā un sūkstās ka nekas nav labi.

    #263572
    Foxsk8
    Participant

    Ever, tas vēl ir sīkums. Man sievas māsa ir slima ar fermu, taka pašai internets nav, tad katru dienu nāk pie manis un vismaz stundu, divas dripā spēlēs, 365 dienas gadā, katru dienu. 😀 Nav tāda diena, ka nenāktu uz fermu. Un ibio, nedod dievs, ja kaut kas pavilksies, nets bik lēnāks būs, vai arī fermas servers vilksies, tas ir pzģ, tāda sejas reakcija tiek veikta, ka mans mīļākais teiciens, ko saku viņai: “Sāc raudāt!” 😀 😀

    Nu un kā šitādi cilvēki var nebesīt? Man nav žēl, laist pie neta, kompja, etc, bet nu nejau lai viņi tur spēlētu kaut kādas Fermas.

    Beigās, ar paņēmu vēl vienu kompi, noliku otrā malā, lai sēž un mani netraucē. 😀

    Un ar tām fermām jau vēl nav viss, ir taču vēl akvāriji jāpatīra, vārdiņi visādi jāpamin, un citas lietas jādara. Totāla laika nosišana, labāk būtu pa to laiku cilvēki ko lietderīgu darījuši.

    #263573
    nevertell
    Participant

    A tu iedod viņai PC bez flash.

    #263574
    mit2
    Participant

    nevertell wrote:

    A tu iedod viņai PC bez flash.

    Labāk jau nē! 😀 😀 😀

    #263575
    Foxsk8
    Participant

    Ta es par tiem slimniekiem neliekos ne zinis, ja karās, lai sēž un gaida, ja nē, lai iet na*** mājas un nenīd man pie aus.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā