draugiem.lv priekš Android labākā aplikācija…ko labāk nelietot?!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti draugiem.lv priekš Android labākā aplikācija…ko labāk nelietot?!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155547
    TrakaisKursis
    Participant

    Tā kā iepriekš biju aktualizējis jautājumu par draugiem.lv Android aplikācijas kvalitāti, uzskatu, ka mans pienākums ir apskatīt, cik labāka vai sliktāka tā ir kļuvusi pagājušā pusotra mēneša laikā. Iepriekšējo apskatu var aplūkot te: https://notepad.lv/viewtopic.php?t=12093

    Pirmais novērojums, aplūkojot gan draugiem.lv Android sadaļu, gan draugiem.lv aplikācijas sadaļu Android Market – izstrādātāju komanda ir nomainījusi versiju izstrādes taktiku un numerāciju, proti, tagad izstrādes cikls ir paātrināts izlaižot ne vairs minorrelīzes, bet labojumlaidienus, kas tiek numurēti ar to iznākšanas datumu – raksta rakstīšanas mirklī pēdējais labojumlaidiens ir: 2011.12.12.

    Otrais novērojums – atgriežoties pie iepriekšējā rakstā aprakstītās problēmas ar vēstuļu kļūdainu vai atkārtotu izsūtīšanu, šī problēma paldies dievam ir atrisināta. Bet diemžēl gluži tāpat kā daba nemīl tukšas vietas, arī līkas rokas nemīl, ja tām nav kur izpausties. Atrisinātās problēmas vietā ir stājušās citas – proti,

    1) no vienas personas saņemto vēstuļu saraksta jaunināšana bieži vien neuzrāda jaunākās saņemtās un nosūtītās vēstules, pie kam pareizai vēstuļu saraksta parādīšanai ir nepieciešams pārsāknet draugiem.lv aplikāciju,

    2) logā, kur ir redzami visi vēstuļu sarakstes darbinieki, spiežot uz konkrēta vēstuļu sūtītāja un saņēmēja, nereti tiek atvērta sarakste ar pēdējo adresātu, kam rakstīts vai no kura saņemtas vēstules.

    Diezin vai šādu aplikācijas uzvedību varētu nosaukt par pieaugušas, trešās mažorversijas līmeni sasniegušas programmas cienīgu. Varbūt izstrādājot turpmākās aplikācijas, draugiem.lv būtu lietderīgi ņemt vērā Google pieredzi ar GMail izstrādi – GMail vairākus gadus eksistēja kā betas līmeni sasniedzis risinājums, kaut arī klienta pusē tā darbojās teju 100% droši.

    Trešais novērojums – pretēji apgalvotajam, ka Android aplikācija ir “desmit reizes ātrāka un piecas reizes vieglāka īpaši Tavam Android telefonam izstrādāta draugiem.lv versija” salīdzinājumā ar kādu parastu, nekonkretizētu versiju (acīmredzot, domāta wap versija vai caur mobilā telefona interneta pārlūku atvērtā versija), pat vienkārša datu pārraides apjoma analīze atklāj… ka draugiem.lv marketologi, iespējams, ir samelojušies. Lai par to pārliecinātos, izvēlējos veikt viselementārāko darbību, kādu veic lielākā daļa draugiem.lv lietotāju – pieteicos savā kontā un izlasīju pēdējo saņemto vēstuli.

    Izmantojot, draugiem.lv Android aplikāciju šī darbība svēra 160 kb, bet, lietojot Opera mini ar atslēgtu attēlu ielādi 64 kb, bet, ieslēdzot attēlu ielādi 79 kb. Kur te ir piecas reizes vieglāk, man pat ar savām pieticīgajām zināšanām augstākajā matemātikā ir grūti saprast. Drīzāk jau draugiem.lv Android aplikācija audzē mobilā interneta rēķinu daudz straujāk par Opera mini, par spīti visiem apgalvojumiem par piecas reizes lielāku vieglumu no draugiem.lv puses. Principā tā ir patērētāju maldinoša mārketinga komunikācija, kuras rezultātā patērētājs maksā vairāk par mobilo internetu, domājot, ka viņam ir izdevies piecas reizes ietaupīt.

    Š…emot vērā augstākminēto, vēlētos izteikt pāris ieteikumus draugiem.lv Android aplikācijas izstrādes projekta vadītājiem:

    1) ņemot vērā to, ka Android aplikāciju izstrāde ir visai jauna padarīšana Latvijā un, iespējams, Latvijā nemaz nav viegli atrast programmētājus, kas spētu pilnvērtīgi izstrādāt, uzturēt un attīstīt Android aplikāciju tādam sarežģītam un daudzfunkcionālam portālam kā draugiem.lv, palielināt izstrādātāju komandu, nepieciešamības gadījumā importējot nepieciešamos speciālistus,

    2) tā kā izstrādātāju komandas palielināšana ātrāka un labāka rezultāta sasniegšanai nozīmē arī izdevumu palielināšanos, apsvērt iespēju draugiem.lv Android aplikācijā ieviest reklāmas demonstrēšanu – tad arī būs lielāka motivācija uzturēt šo programmu kārtībā,

    3) ņemot vērā to, ka Android aplikācija patiesībā nevis ļauj ietaupīt, bet patiesībā palielina mobilā interneta rēķinu, papildināt draugiem.lv Android aplikācijas iespējas Iestatījumu sadaļā ieviešot iespēju atslēgt attēlu ielādi.

    #279716
    Ralfie
    Participant

    Jaunajā versijā tak reklāmas arī ir, vai ne?

    #279717
    TrakaisKursis
    Participant

    Nē, Android versijā reklāmas līdz šim nav redzētas 🙂

    #279718
    Stat1CX
    Participant

    Vienīgais kas no šī visa tiks ņemts vērā un realizēts ir punkts nr 2 😀

    #279719
    TrakaisKursis
    Participant

    Tā būtu viena varen cūcīga attieksme – tā vietā, lai atrastu balansu starp savām biznesa interesēm (pelnīt) un apmierināt klientu vajadzības, domātu tikai par sevi!

    #279720
    reinss
    Participant

    ir jau gan reklāma…vakar un šodien stalta un tik pat nevajadzīga kā uzvaras piemineklis, stāv konkrētas dzeltenas kartes reklāma! par to, ko tur reklamē iespējams uzzināt tikai sekojot linkam….links uz bildi

    #279721
    TrakaisKursis
    Participant

    tad es vēl neesmu ticis aplaimots ar reklāmu 😉

    #279722
    daGrevis
    Participant

    Man žēl to cilvēku, kurš veido to aplikāciju. 😀

    #279723
    TrakaisKursis
    Participant

    Vai tad es viņam tik skarbi braucu virsū?

    Traki būtu, ja es lūgtu PTAC izvērtēt, vai draugiem.lv nesniedz maldinošu informāciju, kas nodara kaitējumu lietotājiem.

    #279724
    WordPad
    Participant

    Opera MIni pārgremo un saspiež lapu, varbūt, salīdzināt ar Opera Mobile būtu objektīvāk, IMHO.

    #279725
    TrakaisKursis
    Participant

    Nepiekritīšu veidam, kā tu apšaubīji manu metodoloģiju.

    To, ka iekš Opera Mini kods tiek transkodēts un atsūtīts uz manu mobilo tālruni arhivētā veidā, es zinu. Bet ņem vērā, ka sūtīta tiek visa atvērtā lapa, nevis tikai vēstuļu sadaļa, ar ietvertajām reklāmām un tā tālāk. Savukārt Android aplikācijas gadījumā ir labā iespēja iespēja saņemt tieši to informāciju, kas tev nepieciešama, piemēram, tikai vēstules, tikai galerijas vai tikai savas domubiedru grupas. No šāda viedokļa raugoties, Opera mini pat sūtot lieku informāciju, reāli mazāk audzē mobilā interneta lietošanas apjomu. Opera mobile … būsim godīgi cilvēki balso par Opera mini, nevis Mobile.

    Tas, kas mani izbrīna – no kurienes Android aplikācija ģenerē daudz lielāku trafiku. Vai fona režīmā tiek novilktas jaunākās galerijas bildes? Vai tiek sinhronizēts lietotājbilžu arhīvs, kas tiek glabāts uz mana telefona? Kas ir tas nepārdomātais solis no draugiem.lv puses? Š im jautājumam es katrā ziņā pievērsīšu lielāku uzmanību, un ja izdosies ko atklāt, padalīšos arī šeit.

    #279726
    samurajs
    Participant

    Aplikāciju lietoju pietiekami ilgi, bet man ir citas problēmas: apm. 10% gadījumu vēstules nenosūtās. Tad neparādās arī sūtīšanas progresa josla. Esmu jau iemanījies garākām vēstulēm iekopēt txt (lai nav otrreiz jāraksta), tad pārsāknēt aplikāciju, un tad parasti nosūtās.

    Par trafika rijību nesūdzos – man patērē apmēram tikpat KB cik Opera Mini ar atslēgtām bildēm. Tas vēl atkarīgs no sīkbildīšu skaita konkrētā lapā – tieši tās jau noēd trafiku. Tā kā programma darbojas stipri ātrāk nekā Opera Mini, tas ir paciešams.

    Ja nu parādīsies reklāmas, nāksies nahrenizēt progu vai arī lietot vecākas versijas.

    #279727
    TrakaisKursis
    Participant

    Es arī ar tevis minēto problēmu saskāros, bet pieņēmu, ka minētā kontekstā tie ir tikai sīkumi, tāpēc nemaz nepieminēju.

    Par tavu pieredzi ar trafiku es gan esmu izbrīnīts. Man ir pavisam citi rezultāti. Par sīkbildēm tev piekrītu, bet kāpēc sīkbildes tas Android brīnums nevar ņemt no iepriekšsaglabāta sīkbilžu arhīva, kas katrā jaunā pieslēgšanas reizē pārbauda vai kaut kas nav mainījies sejās … ? Š ādu opciju izmanto piemēram Android iebūvētais twitter pārlūks, un viss ir kārtībā. Vai tad grūti ir draugiem.lv programmētājiem, piemēram, pirmajiem profila bildei piešķirt pazīmi lietotājs + pirmā viņa profila bilde, un pēc tam sinhronizēt šo informāciju, un no draugiem.lv pa mobilo internetu fizisku bildi novilkt tikai tad, kad ir nomainīta profila bilde un tādējādi aprakstīta ar pazīmi lietotājs + otrā viņa profila bilde? Man šķiet, ka tas ir tikai elementāri …

    #279728
    dzhonsons
    Participant

    Nezinu kādēļ, bet reizēm man šī aplikācija vispār šķiet ļoti lēna. Proti, kamēr tas pats twitteris jau piecreiz izdevis svaigākos tvītus un citu drazu, tikmēr draugiem apsis pusminūti pārlādē sākumlapu 😀 Nez, kur vaina – mobzī, i-neta savienojumā vai arī pašā appā.

    Viss pārējais īsti neuztrauc – tie pāris kb nerada būtiskus zaudējumus telefona rēķinā :>

    #279729
    Anonīms
    Neaktīvs

    Izskatās, ka problēma ir gribēšanā, nevis varēšanā, jo iOS dr.lv programmiņa strādā perfekti! Sākumā tā gan bija ļoti vienkārša un piedāvāja tikai pamatfunkcijas, bet viss strādāja bez problēmām. Un tā pamazām šī programmiņa attīstījās līdz pašreizējam līmenim, kad praktiski visas draugu funkcijas ir pieejamas caur šo aplikāciju daudz ērtākā veidā nekā web versijā.

    #279730
    RicoPico
    Participant

    Rakstot vēstules ar garumzīmēm (diakritiskie simboli latviešu valodā), iegarumzimētie burti nosūtītajā vēstulē pārvēršas par “?” simboliem.

    Ser, tas kaitina.

    #279731
    kuuminsh
    Participant

    Tikkai pamuļķis no notepad ņemsies salīdzināt appa un Opera Mini patērēto trafiku.

    Uz Androida ir kaudze pārlūku starp kuriem Opera..ammm nuuu nav tas populārākais.

    Opera Mini ir aktuāla uz trubām ar mazu ekrānu un laikos kad nets bija GPRS līmenī ar limitu 30MB mēnesī.

    Mūsdienās tas viss ir fuffelis.

    Lai vai kā.. salīdzinājumam izvēlēties vienu no daudzajiem interneta pārlūkiem kuram visa cita starpā VIENĪGAJAM ir tā satura kompresija… nu piedod atvaino.. trafika apjoma salīdzināšanai tas ir ļoooti nekorekti.

    Ja reiz grib salīdzināt trafiku tad ir jāsalīdzina tīrais trafiks.

    Gadi iet, bet notepad joprojām ir zīdaiņu sortāls.

    #279732
    faq
    Participant

    Š obrīd tieši vielietotākais mobīlais brovseris ir opera, dēl tā lietojamības(WTF, kas tas par vārdu). Nevienu nepis tie megabaiti. Otrāmkārtām, pasaule ir jau tiešām tā debilizējusies, ka epastu sūta čerez sūkātājiem un fečubūku?

    #279733
    kuuminsh
    Participant

    faq

    Nedirst.

    Opera mini uz Android nav tur nekāds populārākais.

    Uz visādiem symbiāņiem.. nu tur protams, bet te tak ir runa pa Android aplikāciju.

    Protams, ja skatās globāli… tad iespējams, mini ir populārs dēļ liela skaita veco trubu, bet tas ir laika jautājums ak Mini nonāks mēslainē.

    Da kaut vai https://gs.statcounter.com/#mobile_browser-ww-monthly-201011-201111-bar

    Operas % ir kopā ņemot Mini un Mobile.

    #279734
    garaisezis
    Participant

    vienīgais kas man patīk, kad uz iPhone draugiem.lv aplikācija strādā normāli un bez aizķeršanās…. bet uz android, ir kā ir, ja vēl lieto wifi, tad var kaut kā ar sakostiem zobiem pieciest….

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā