Drīzumā Googles meklēšana uz PC un viedtālruņiem kļūs atšķirīga

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Drīzumā Googles meklēšana uz PC un viedtālruņiem kļūs atšķirīga

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162443
    samurajs
    Participant

    Ja šobrīd kaut ko meklējot uz datora un mobilajām ierīcēm, Googles ieteikto lapu secība ir vienāda, tad drīzumā tas mainīsies. Tuvāko dažu mēnešu laikā lapu indeksācija atšķirsies, lai uz viedtālruņa vispirms parādītu tās lapas, kuras speciāli optimizētas tālruņiem un planšetēm, un tikai pēc tam visas pārējās.

    Pirmās ziņas par šādu pieeju parādījās jau pagājušajā gadā konferencē SMX East, bet līdz šim nekas nebija kustējies. Pēdējā laikā Google ļoti lielu vērību piegriež tieši mobilajai meklēšanai. Īpašas priekšrocības būs lapām, kuras lieto Googles Accelerated Mobile Pages tehnoloģiju. Lietojot īpašu cache metodi, AMP lapas ielādēsies līdz 4 reizēm ātrāk, patērējot līdz 10 reizēm mazāk mobilo datu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_saolcdncom_3.jpg[/img]

    Searchengineland

    #327301
    LAN
    Participant

    Jo saturs vairs nav galvenais.

    #327302
    jurgenz
    Participant

    Neatkarīgi no tā, kas tiek meklēt, bieži vien ātrāk ir uzspiest “atpakaļ” un paņemt nākamo rezultātu, ar cerību, ka tam lapa būs pielāgota telefoniem, nevis scrollēt pa labi un kreisi lai atrastu informāciju.

    #327303
    uldics
    Participant

    Normālu brauzeri un pārtaisītu jūzeaģentu uz normāla telefona un nevajag ne skrollēt, ne friggin atšķirīgas lapas un pasarg Allāhs meklēšanas rezultātus. Bet visupirms jau būtu jāiznīcina lapu speciālvarianti. Viens standarts un viss. Bet līdz tam mums kā cūkām līdz apelsīniem.

    #327304
    jurgenz
    Participant

    Redzi, kapēc man ir jāpielāgojas mājaslapām, nevis mājaslapa pielāgojas jūzerim?

    uzmet viewportu, galvenām klasēs saliec pāris media ja nepieciešams, un kaut atstāj lai pārējais krīt lejā viens aiz otra un lapa jau ir 100x labāk lietojama neatkarīgi no ierīces un tās izšķirtspējas.

    #327305
    Aldis
    Participant

    Uldi, rokas nost no spešal versijām! 😀 Piemēram, ja vēlos palasīt delfus arī caur kompi. tad dodos uz https://m.delfi.lv/ jo kompjiem paredzētā versija ir pārbāzta un galīgi nepārlūkojama! 😀

    Bet nu jā, žēl notepad-a, taga no mobilajiem rezultātiem nozudīs.

    #327306
    msh
    Participant

    Nu a kam tur jāpielāgojas? Lapa palaižas uz ierīces ar full HD izšķirtspēju – viss kārtībā – tas ka tas ekrāns ir tikai piecas collas liels, pats vainīgs – “you’re shit out of luck” (c) Dirty Harry 😀

    #327307
    Aldis
    Participant

    Cepums msh! 😀

    #327308
    G0neee
    Participant

    man jau liekas, ka uz jaunajiem telefoniem, kam izšķirtspēja ir full hd – tas nav aktuāli

    #327309
    msh
    Participant

    Tikai vajag brilles, sastāvošas no diviem palielināmajiem stikliem… Savādāk tā full HD izšķirtspēja ir kaķim zem astes – ne jau piecu collu ekrānā tu saskatīsi normālu interneta lapu visā platumā…

    #327310
    shady
    Participant

    Bija laiks, kad 90% visu lasīju uz telefona. Nu nez, man tas īstenībā netraucēju. Lai arī tagad apstākļi ir mainījušies un nevajag vairs visu dienu pavadīt ārpus mājas ar telefonu rokās, es tāpat to diez gan daudz izmantoju arī tagad. Kaut vai sēžot mašīnā un gaidot, kad sieva iepērkas 😀

    Neredzu problēmu. Dažreiz tas sagādā kādas problēmas, kad ir uztaisīts kas debīls, bet lielākoties es nesūdzos. Es pat teiktu, ka mani kretinē tie špeišel mobilie” skati. Es tos defaultā esmu jau atslēdzis pašā browserī un vienmēr skatos klasisko/desktop skatu telefonā.

    Un, ja godīgi, garākos rakstus dzīvē esmu lasījis tieši no mobilā nevis no PC! Iemesls diezgan raconāls – pie PC sēžot ir slinkums lasīt garus palagus 😀 Bet kad kaut kas jāgaida vai sēžot pie ēdienreizes ar telefonu rokā – nav problēma.

    #327311
    uldics
    Participant

    AMD! Kurš tad vēl Delfus lasa? Bet ja nopietni, m versija pret reklāmām un citu drazu ir tikai otrršķirīgs risinājums. Lielākoties cik mēģināts, esmu secinājis, ka nau verc. Garumgarie skroļļi arī kretinē. Labāk uzlieku individuālo bloķēšanu lapas elementiem, kurās bieži jāiet par spīti debīlam dizainam. Tā ir, visu laiku jāpielāgojas, jo visi citi ir paši zinat kādi.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā