Dualboot bootloaderis + external hdd

Sākumlapa Forumi Software Windows Dualboot bootloaderis + external hdd

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147583
    Creep
    Participant

    Tātad doma tāda: tākā uz eee pc onboard tikai 4gb hdd un man ir ārējais cietais, tad ideja tāda: viens lightweight windowzis uz cietā priekš apkārt vazāšanas, un kad esmu mājās pie monitora un hdd, tad lai būtojas otrā windowsā, kurā ir saliktas vairāk progas utt. Principā vienkārši vajag dualbootot šamos, bet tagad jautājums tāds:

    Vai bootloaderis tiks installēts uz ārējā hdd, ja uz paša eee pc windowsis jau ir uzinstallēts? Vienkārši negribu, lai būtu iespējams lietot datoru tikai mājās un arī nograut to windowu negribu. Ja es zinātu, kāds būs iznākums tam būtloaderim, tad vienkārši instalētu, jo parastu dualboot esmu jau laidis.

    #185928
    samurajs
    Participant

    Var palasīt te: https://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=139188 un vēl rinda materiālu Googlē ir. Ir reāli.

    Tikai ja BIOS’ā nav opcijas “boot device – USB” (vai Removable device), tad gan diez vai kas sanāks – vnk nepazīs pie starta ārējo HDD.

    #185929
    Creep
    Participant

    Samuraj: ja nespētu būtoties no usb, tad kā es vispār viņu uzinstallētu bez cd-rom? Arī tagadējais windowsis, no kā rakstu ir installēts no 2gb usb fleškas (līdzīgā ceļā veidots, kā werneo pamācībā)

    Vienīgais, kas mani interesē šajā topikā uzzināt: kur tiks installēts bootloaderis? Uz onboard hdd vai ārējā?

    Tavu linku aplūrēju, kautgan kārtīgi nelasīju, bet cik nopratu, autoram bija iekšējais hdd aizgājis pa burbuli un šams grib kautko uz ārējā uzlikt.

    #185930
    sm00x
    Participant

    Nevajag nekādus loaderus! Ieej BIOSā un pats sapratīsi kur teu kas jādara. Un beidziet te kaukādus līkus padomus dot! Kā arī beidziet bulšitu diskutēt!

    Man piemēram FreeNAS 0.69b1 izbeidzās šāres. FTP, webs iet, šāres ne. Kāds var palīdzēt? Skuju!

    Man VT150W displejam gribas nomainīt 1 parametru. Kaads var iedot VTwin? NEVAR! Jūsu problēmas ir smieklīgas!

    #185931
    samurajs
    Participant

    sm00x: tev ieteiktu M$ darbā iestāties, tur tevi moš novērtētu 😀

    Notepad ir garīgi slimu un atpalikušu cilvēku lapele, ko tev te vēl meklēt…

    creep: pēc loģikas: liekam 1.boot device – USB un 2.boot device- HDD. Katram savs bootloaders. Ja papriekš ieštepselēsi external HDD – bootosies ‘lielais’ win uz USB. Ja tas nebūs pieslēgts- tad standarta.

    #185932
    Creep
    Participant

    Ehh, labi, likšu virsū… Ja tas nenostrādās tā, kā samurajs teica: Lamāšos līdz nemaņai, bet tad jau izdomāšu, ko darīt…

    #185933
    deivs001
    Participant

    Tikai nesāc dauzīt tehniku, kad iekarsti.

    #185935
    Creep
    Participant

    Nesatraucies, tam vecumam jau esmu pāri… :wtf:

    #185936
    Creep
    Participant

    Mjā, nu esmu nonācis vēl lielākā ķezā… Š…ēmu samazināt pašreizējo partīciju ar notron partiotion magic, bet darbības vidū parādīja kļūdu. Precīzi neatceros, kautkāds folder mismach laikam bija, un tagad ne viņa ir samazināta, ne es tieku pie šamās failiem. Kādas idejas, kā salabot partīciju? GetDataBack utml. tūļi nederēs, nav kur sabāzt tos 350gb citur…

    EDIT: Rāda: “Error #1529 Information mismatch in directory entry”

    Cik pagūglēju, parasti šitais cilvēkiem parādījies taisot jaunu partīciju, līdzarto arī neko sakarā ar manu ķibeli neatradu…

    #185937
    deivs001
    Participant

    Meklē paziņu, kam ir lieki brīvi 350 Gb. Un notron partiotion magic mana uzticība ir zudusi pēc tās reizes, kad dēļ nesaderības ar Vistu tas mazliet pačakarēja partīiju tabulu.

    #185938
    Creep
    Participant

    deiv: Ne, ne. Tikko manas +/- taisnās rokas un velme šo ķibeli atrisināt atmaksājās. Ienāca prātā ideja palūrēt, ko M$ Disk Management tūlis saka, un atklāju, ka tikai burts nav pievienots…

    #185939
    Creep
    Participant

    Khem, bet partīciju samazināt tāpat nedabonu. To pašu erroru rāda ar partition magic, mēģināju arī ubuntu live cd ar gparted, bet tāpat kļūdu uzmeta. Gūglē atradu, ka chkdsk vajagot palaist, ko arī izdarīju, un bez rezultātiem. Vēl rakājos pa netu, bet sāk trūkt ideju, ko varētu darīt lietas labā…

    #185940
    sm00x
    Participant

    Vistas taisiitu par tiiciju nedriikst ar PM chikaat! Baac nu vai tad tas nau skaidrs kad ierauga ka PM taas partiicijas sauc par Error??? Nu panjem citu softu no Hireenja, tur ir vel vismaz 2 lietojami partiiciju tuulji!

    Un kapeec juus lienat tur kur neko nejeedzat?

    #185941
    Creep
    Participant

    Pats tu izskatās, ka neko nejēdz… Tā ir manis paša taisīta partīcija, veidota ar gparted, tikai failu sistēma tika likta NTFS, jo FAT32 nevar būt faili lielāki par 4gb… Visa partīcija jau sen atgūta, tikai samazināt gan šamo ne ar ko neizdodas… Jau vairākus tūļus esmu mēģinājis, visos uzmet kļūdas paziņojumu…

    #185942
    sm00x
    Participant

    Ja tu kaut nedaudz kautko sajēgtu kompjos tad šitādus debīlus jautājumus neuzdotu. Ei nodarbojies ar kauko citu un atstāj kompjus krāmēt tiem kas to spēj!

    #185943
    Creep
    Participant

    Tas, ka nekad neko neesmu installējis uz ārējām ierīcēm un neesmu daudz ar tām krāmējies nenozīmē, ka neko nejēdzu… Ja reiz esi tāds viszinis, tad pasaki kādi tūli, kas spētu to dranķa partīciju samazināt, vai kādu risinājumu, kā tikt no tā errora vaļā. Ja esi drošs, ka hirens palīdzēs, tad labi, varbūt uzlikšu uz tās fleškas, bet velme jau nav to darīt bez iemesla: fleška tikai viena, cd-rom nav un tad sanāks atkal kēpāties, kamēr uzlikšu hirenu uz fleškas, pēctam atkal xp atpakaļ aizies kāds labs laiciņš.

    P.S. Brāļa ibooks vispār nedeva nekādas iespējas ar to hdd darboties… Respektīvi, galveno hdd varēja mainīt kā patīkās (taisīt jaunas partīcijas, samazināt, palielināt utt.) bet ārējam viss bija atslēgts. Gūgli esmu rakājis stundām ilgi, bet neko labāku par chkdsk tā arī neesmu atradis… Pašam vienīgais, kas nāk prātā ir izdzēst esošo partīciju, un uztaisīt divas jaunas, bet to darīt netaisos, kā jau teicu, nav kur datus saglabāt…

    #185944
    sm00x
    Participant

    Ko tu gribi lai es teu tagad iesaku? Tu no sākuma pats visu sapisi, neklausot manam padomam, un tagad kauko te pļūti. Tu esi no tiem cilvēkiem kam NEVAJAG grābstīties gar datoriem! VISS!!!

    #185945
    Creep
    Participant

    Pasaki man lūdzu, ko tad es sapisu? Teksts ieej biosā, pats sapratīsi, ko jādara nu tiešām nebija palīdzošs. Ko tad, first boot device uzlikt ārējo cieto biji domājis ieteikt? un interesanti, ko tad tas man dotu? Viss, ko šajā (un arī daudzos citos topikos) esi pateicis, ir lieka diršana (sorry atministrāija) un vairāk nekas. Beztam, PM nekur nekādu erroru neuzrādīja līdz pašai samazināšanai… Pat error cheku palaidu (kautkas tamlīdzīgs šamam bija) un neko neuzrādīja…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā