Sākumlapa › Forumi › Citas tēmas › Humors un Joki › Dzīve pēc nāves 2 – dvēseles virtualizācija
Nemirstības ideja #1
Tātad vajag dzīves laikā izgatavot dvēseles rezerves kopiju (gan jau radīsies tehnoloģijas, kā to izdarīt). Ja dvēsele jau ir digitāla – tad vienkāršāk, vajag tikai pārkodēt. Ja tā ir analoga – jākonstruē jaudīgi ADC pārveidošanai. Tātad, pieņemsim, mums ir gatava virtuāla dvēsele uz datu nesējiem, pēc indivīda nāves hostējam to uz jaudīgiem serveriem, piem. Googles. Dvēsele tad ložņās pa visu internetu, caur webkamerām skatīsies uz pasauli utt. – resp. dzīvos savu dzīvi tik ilgi, kamēr pastāvēs internets.
Daži neskaidri jautājumi:
– Cik GB (TB, PB) aizņems vidējā statistiskā dvēsele?
– Ar kādu kompresijas algoritmu labāk saspiest nevajadzīgās funkcijas (piem. pirms čurāšanas atvērt bikšpriekšu… un pie reizes pašu čurāšanu)?
– Cik varētu izmaksāt 1 dvēseles hostings gadā?
Domāju, ka Notepad kolektīvam būs te ko teikt… pirmām kārtā jau gaidam ob1
Lai nu kur es gribētu pēc nāves atrasties, bet nejau nu internetā! 😀 Tas būtu tieši tas pats, kā filmā – būt iespundētam matrixā. Un ja nu mēs jau esam kautkādā matrixā, tad vēl dziļākā līmenī negribas būt.
un šeit var nepietikt ar 4 dimensijām
next – vai dvēsele pati pa sevi (bez smadzenēm) gūs baudu,skatoties uz pasauli,nepiedaloties? vai viņa varēs socializēties ar citām dvēselēm? moš jau tagad vajag nopirkt soulbook.com?
vai dvēseļu hostētājs dvēseles neizmantos savtīgiem mērķiem? pārdos dvēseles tiem,kas spīdzinās viņas,veidos vienu super dvēseli,klonēs dvēseles,utt?
kā dvēseles (ar laiku sakrāsies baigi daudz) vienā vietā ietekmēs cilvēkus,tehnoloģijas?
sorry par nevienu atbildi 😉
Jautājumu vairāk, nekā atbilžu 😀
Nu kā, te jau vajadzētu kantorabook.com, kuri tur tirgojās ar tām dvēselēm, bet nu ideja savā ziņā nav slikta, soulbook 😀 Aha, pēc tam varēs uzražot filmu, Social Soult. Un varbūt kāds varēs uz to kādu čunguru nopelnīt.
Enyway, labāk domāt par nemirstības principiem, lai tā dvēsele varētu dzīvā miesā dzīvot mūžīgi.
P.S. Samuraj, vai priekš aliņa, nav taka par ātru, es parasti rītu iesāku ar kafijas kausu, kas dienas laikā jau sāk putot.
Tad uzreiz jāprasa – cik gramus sver 1 GB datu? Tak necik!
Un vai tad zināšanas & pieredze + visa atmiņa pieder informatīvajai čaulai, ko saucam par dvēseli, vai tam gaļas gabalam, ko aprok zemē?
Arhitekts
Prasības:
– spēja runāt ļoti garos, bet loģiski saistītos teikumos
Darba pienākumi:
– dvēseļu vienādojumu programmēšana
– debilu psihopātu, kas dēvē sevi par Neo, atšūšana
Mēs piedāvājam:
– ērtu darba vietu Kolkas raga bākā
– 1456 televīzijas un radio kanālus uz CRT ekrāniem visapkārt
– konkurētspējīgu atalgojumu (!)
CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz vakances[et]notepad.lv
Vienlaikus datu saglabāšanai pilnīgi noteikti sekos tās konvertācija, pie tam jebkurā formā, ne tikai digitālos datos. Pie tam, pēc kvantu datoru parādīšanās tas, ka mūsu apziņa spēs darboties kā digitāla programma nemaz nav tik nereāli. Bonusā protams nāktu tādas funkcijas, kā apziņas parnešana no nesēja nesējā (bioloģiskā un mākslīgā), spēja pārvietoties dajebkurviengribi uz planētas un ja mana teorija par pakāpienu visumu
Pilnīgi pieļauju, ja mūsu planēta neizstrādās kādu kosmiska mēroga fail un neuzspers sevi pie senčiem, tad tuvāko 250-350 gadu laikā mūsu rīcībā būs tehnloloģijas, kas spēs mūsu apziņu pārcelt jau pavisam citā eksistences līmenī, kā bezķermeņa datus un uz to brīdi mums līdzšinējās fantastikas filmas par zvaigžņu vārtiem, warp dzinējiem un tamlīdzīgām štellēm liksies arhaisms un mums uz materiālu eksistenci būs vienkārši pajāt.
Mūsu apziņai un spejām nav nekādu robežu. Tas ir tikai laika jautājums, kad cilvēce kļūs par tik tehnogēnu un attīstītu rasi, par kādu pat man bail iedomāties.
Par datu apjomu – 3.6 × 10^19 baitu ir pietiekami daudz? Jeb 36000000000000000000
baitu, jeb 36 eksabaiti, jeb 3600000 terabaitu.
Un protams ka kāds tūliņbļaus ka mēs esam nerdi un nefiga nejēdzam un nebūs pec 100 gadiem tas. Atļaušos oponēt, pēdējo 100 gadu laikā mūsu attīstība ir maigi izsakoties uzsprāgusi, un ņemot vērā, ka mums smadzeņpodos atrodas pašlaik pasaulē visjaudīgākie datori es gluži neteiktu, ka mums trūktu perspektīvu.
So fcuk yeah, please insert your head into drive H: and press upload.
[img]
Nē, es neesmu dzēris.
/Episku smīnu aizpīpē un ierokas IDē/
Pat ja tehnoloģiski to varētu izdarīt, to nekādā gadījumā nevajadzētu to darīt. Jau tagad pietiek mums pendžu- budžeta nosūcēju. Ja būs vēl tamlīdzīgu strādātnespējīgu radījumu, kāds tad būtu slogs uz strādājošiem dzīvotājiem ? Turklāt tienekad nemirtu, tikai “vairotos”. Cilvēkiem ir jāmirst un jāvairojās, mūžīgs cilvēks ir stagnācija.
Man patīk Tava ideja. Ļoti pareiza! Tas ir kā cikls, kurš nekad neapstājas. Vecie mirst, kurus nomaina jaunie… 🙂
while(true)
… nekādā gadījumā neapgāž postulātu par gaismas ātrumu kā maksimālo.
Pie šāda uzskata var turēties tikai cilvēks, kurš joprojām tic, ka eksistē tikai 3 (nu 4) dimensijas un neko nav dzirdējis par pārvietošanos gar laiktelpas robežu kā arī domas ātrumu, ar kuru salīdzinot, gaismas ātrums ir gliemeža “skrējiens”. Laiks kļūt pieaugušiem.
“When the upper point of a hair is divided into one hundred parts and again each of such parts is further divided into one hundred parts, each such part is the measurement of the dimension of the spirit soul.” (Svet. 5.9) Similarly, in the Bhagavatam the same version is stated:
“There are innumerable particles of spiritual atoms, which are measured as one ten-thousandth of the upper portion of the hair.”
cilvēka mats esot ~60nm diametrā.
1/10`000 no mata diametra == 0.006 nm.
tātad mūsu IT flagmaņi ar 20-30nm tehnoloģijām pagaidām atpūšas
22 nm — approx. 2011
16 nm — approx. 2013
11 nm — approx. 2015
Uz kādu 2020. gadu ar izrāvieniem varētu gaidīt tādu precizitāti.
Un aizmirsi svarīgu lietu – dvēsele ir domāta tam, lai pēc nāves tiktu procesēta, normalizēta, noteikta tās nākamā pieturvieta un pēc lielākas vai mazākas pauzes tā turpinātu dzīvi nākamajā ķermenī, atkarībā no savām vēlmēm un nosliecēm. Kopiju no tās noņemt var mēģināt, tāpat kā no cūkgaļas un līķiem var mēģināt uztaisīt cilvēka kopiju, taču tas nenozīmē, ka tā dzīvos gluži kā oriģināls.
Laiks kļūt pieaugušiem.
Lielais pieaugušais atradies, kas man tagad mācīs, ne? 😀
Kamēr nav pierādīts ar faktiem, es netēlošu “pieaugušo” par lietām, par kurām tev pašam izpratne ir visai vāja, visticamāk.
Bet tik un tā mazliet pabļaurošu :).
Kā es to redzu, dvēseles nav. Ir smadzene, kas kalpo gan kā datu nesējs, gan kā processing units, būtībā SOC. Tām ir unikālas spējas apgreidot pašām sevi – pievienot papildus kores, nomainīt firmwāri, kas tapusi šajā pašā smadzenē, pārrakstīt vienu Xnm tehnoloģijā rakstītu tranzistoru ar vairāk kā vienu Ynm procesa tranzistoriem(kur Y
TvajuMaķ: teorija par pakāpienu visumu ir vēl viena teorija, kas teorētiski var būt, taču nekādā gadījumā neapgāž postulātu par gaismas ātrumu kā maksimālo.
Pēc 22,9 progresīviem pakāpieniem tā diemžēl apgāž ne tikai šo postulātu bet veselu fizikas likumu kravu ar vezumu. 🙂
Preses relīzes