E-Klases sistēma gūst aizvien lielāku popularitāti

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas E-Klases sistēma gūst aizvien lielāku popularitāti

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151140
    shady
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/29_eklase_logo_1.jpg[/imgl]Noslēdzot 2009./2010.mācību gadu, Latvijā populārāko skolvadības sistēmu „e-klase” izmanto 523 skolas, kas ir vairāk kā puse no visām Latvijas Republikas skolām. Lielākā daļa jeb 80% no e-klases skolām ir pilnībā atteikušās no papīra žurnālu izmantošanas un pārgājušas uz elektronisko formātu. Sadarbībā ar skolotājiem e-klase strādā pie sistēmas uzlabošanas un jaunu pakalpojumu izstrādes.

    „Kad pirms pieciem gadiem IT ārpakalpojumu sniedzējs SIA „DEAC” uzsāka e-klases projektu, skaidri definējām mērķi aptvert visas Latvijas skolas un pakāpeniski pāriet uz elektroniskajiem klases žurnāliem. Š obrīd varam ar gandarījumu atzīt, ka tuvojamies savam mērķim, jo arvien vairāk skolu novērtē elektroniskās sistēmas priekšrocības, kas palīdz ieekonomēt laiku, garantē precizitāti un datu pārskatāmību un sniedz analītisku informāciju kā skolotājiem, tā skolēniem un viņu vecākiem,” par projekta attīstības gaitu stāsta DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

    80% skolu, kas pilnībā pārgājušas uz elektroniskā formāta klases žurnāliem, e-klases sistēmu lietojušas jau ilgāku laiku, paralēli izmantojot arī papīra žurnālus. Skolvadības sistēmas lietošana praksē ļāva saprast, ka veikt paralēlu uzskaiti ir apgrūtinoši un absolūti nevajadzīgi.

    „Skolas aizvien vairāk uzticas gan sistēmai, gan e-klases izstrādātājiem. Piecu gadu darbs Latvijas skolās pierādījis, ka mēs nekur nepazudīsim, un mēs savu darbu veicam ar augstu atbildības sajūtu. Liels atbalsts ir arī no pašām skolām. Š ajā mācību gadā esam rīkojuši vairākus metodiskos e-klases seminārus, aicinot skolotājus no dažādām skolām un pārspriežot aktuālos jautājumus par nepieciešamajā izmaiņām un vajadzīgajām atskaitēm,” norāda Andris Gailītis.

    Š obrīd e-klase skolotāja darba atvieglošanai piedāvā ne tikai vienkāršus pārskatus – sekmju izrakstus, vidējo vērtējumu aprēķinus, liecības – bet arī sarežģītākas atskaites, piemēram, skolu akreditācijas vajadzībām nepieciešamos pārskatus. Nākošajam mācību gadam e-klase gatavo vairākus patīkamus pārsteigumus un uzlabojumus kā skolām, tā arī skolēniem un viņu vecākiem. E-klases mērķis ir kļūt par lielāko un saturīgāko izglītības portālu, kurš spēj apmierināt visu iesaistīto pušu vajadzības.

    Skolas, kas pagaidām vilcinās izmantot e-klases sniegtās priekšrocības, galvenokārt baidās uzticēties jaunajām un neapgūtajām tehnoloģijām. Taču sistēmā strādājošo skolotāju pieredze ir ļoti pozitīva, jo e – klase ir vienkārša un būtiski atvieglo skolotāju darbu.

    Viedokļi par e-klase:

    „Balvu Amatniecības vidusskolas skolotāji ir sapratuši, ka e-klase ir ļoti liels ieguvums skolotājiem. Esam ļoti jums pateicīgi par centību un nemitīgiem uzlabojumiem, tas atvieglo sarežģīto skolotāja darbu. Š ogad mums vēl bija arī papīra žurnāli, no kuriem mēs vēlamies nākošgad atteikties,” stāsta Balvu Amatniecības vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Anna Krēmane.

    „Kad pirms aptuveni četriem gadiem „DEAC”, kas izstrādāja e-klasi, visām skolām izsūtīja piedāvājumus, uzreiz tajā neiesaistījāmies, jo gribējām zināt, kas tas ir. Lēnā garā izpētīju un sapratu, ka tas ir kas labs, tāpēc e-klases ieviešanu iekļāvām skolas attīstības plānā un šajā mācību gadā esam to izdarījuši,” atzīst Ozolnieku vidusskolas direktora vietnieks informācijas tehnoloģiju (IT) lietās Ainārs Kākers.

    Par e-klase:

    E-klase ir skolotāju darba instruments, ar kura palīdzību tiek nodrošināta pedagoģiskajā procesā nepieciešamā dokumentācija, sākot ar elementāro klases žurnālu, beidzot ar sarežģītām atskaitēm skolas vajadzībām. Ar e-klases palīdzību skolēni un viņu vecāki var sekot līdzi sekmēm internetā, sazināties ar skolotājiem, klasesbiedriem un viņu vecākiem. E-klase Latvijas skolās darbojas no 2005. gada sākuma, tās izstrādātājs ir informāciju tehnoloģiju uzņēmums DEAC. Skolvadības sistēma ir saskaņota LR Izglītības un zinātnes ministrijā, tā ir izplatītākā skolvadības sistēma Latvijā ar vairāk kā 500 skolām.

    Papildus informācija par skolvadības sistēmu e-klase: http://www.eklase.lv

    #234641
    Jaunzems
    Participant

    Lai tik e-klasi izstrādā normāli cilvēki, ne DEAC! Citādi bail savus datus atstāt tur…

    #234642
    shady
    Participant

    Es lietoju šo: mykoob.lv => ļoti labs, lai varētu pakontrolēt, kas sīkajam uzdots + piezīmes utt.

    #234643
    root
    Participant

    FUUUUUUUUUUUUUUU

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pareklamē vel to s**u un es tev pats personigi iemetīšu ar akmeni jei bogu

    #234644
    shady
    Participant

    Ko tad? mykoob.lv ?

    Normāla sistēma, kur pasekot līdzi bērnam! Protams, izstrādāt to varēja daudz labāk un pārdomātāk, bet es to lietoju tikai priekš informācijas gūšanas.

    #234645
    Moerto
    Participant

    Nu nu, tagad pie mazākajiem sūdiem jau vecāki iesaistās, vairs nav iespējas sīkajiem pašiem tikt galā ar savām ķibelēm skolā :(.

    #234646
    budzis
    Participant

    Reklāmraksts?

    Naudas kashanas sistema ta ir, ne reals atspaids vecakiem. Nebrinishos, ka driz paradisies ierosinajums piespiedu karta visus taja sabazt – 100`000 bērnu, 150’000 Ls katru menesi ka no gaisa ne par ko (plika sistemas uztureshana)

    #234647
    Mad182
    Participant

    Tagad praksē sanāk jamo lietot kā skolotājam. Manuprāt diezgan gļukaina tā sistēma un nav līdz galam pārdomāts viss. No tādas vai citādas elektroniskas atzīmju likšanas jau tā pat skaidrs, ka nākotnē neizvairīsimies, bet konkrēti e-klasē vēl daudz kas būtu darāms tīri no lietojamības viedokļa.

    #234648
    shady
    Participant

    Moerto wrote:

    Nu nu, tagad pie mazākajiem sūdiem jau vecāki iesaistās, vairs nav iespējas sīkajiem pašiem tikt galā ar savām ķibelēm skolā :(.


    Kad tev būs bērni, tad sapratīsi. Bērns ne vienmēr pieraksta visu uzdoto, mēdz sajaukt, aizmirst kādu pasākumu utt, kādēļ man bērns ir jāatstāj neizmācījies? Zvanīt citiem vecākiem vai skolotājiem – nav man ko darīt? Es ērti ieeju sistēmā un apskatos to, kas man interesē – salīdzinu uzdoto, apskatos kādas piezīmes, kuras varbūt nav ierakstītas dienasgrāmatā utt..

    #234649
    Kon
    Participant

    Savas ķibeles jāmācās risināt universitātē, skolā vēl vecāki var pakastrēt :>

    TavaMaate .. padsmitgadnieks, ne?

    #234650
    Moerto
    Participant

    Nu jā, tev drošvien ir taisnība.

    #234651
    makis30
    Participant

    nu es kā skolēns kura skola šo m*slu lieto, teiktu ka teju vai sētas suns spētu uzprogrammēt kk labāku, nu vienīgi tā dienasgrāmata kaut cik palīdz

    Sākumā tika solīts ka ar šo sistēmu skolotāju darbs tiktu atvieglots, bet es neesmu dzirdējis ne1 skolotāju kas ko tādu teiktu, tieši otrādāk tas viņiem ir papildus darbs, un par liecībām vispār nerunājot, ar tādu papīra lapu tikai :mod: noslaucīt, ar vecajām vismaz tāda sajūta ka tas kk dokuments

    #234652
    Izliecies
    Participant

    Un tev to liecību vajag, makis30? 😀 Ar viņu tik un tā var *censored* noslaucīt, pat ja ir sajūta, ka tas ir dokuments.

    Pats arī lietoju e-klasi kā skolnieks un neredzu mīnusus vispār. Maksa Ls 2 mēnesī ir smieklīga, lai kaut ko sūdzētos. Ok, tur tos sekmju izrakstus etc apskatīt ir nedaudz sarežģīti, bet visādi citādi ērti lietojams. Vienīgais mīnuss ir tas, ka skolotāji mēdz neierakstīt uzdoto šad un tad, tas nedaudz kaitina.

    #234653
    makis30
    Participant

    nu zin kā man skolā ir bloku sistēma un viņi parasti pēc brīvlaikiem kādas 2vas nedēļas nevar salikt pareizu stundu sarakstu un līdzīgas problēmas ar priekšmetiem kur klase dalās(piem. angļu valoda) un tas vnk tā uzvelk

    #234654
    iKey
    Participant

    Labi, ka es pabeidzu skolu, man tad būtu pūkaina sajūta, ja par divnieku senči uzzina ātrāk par mani.

    A kā piezīmes tiek noorganizētas?

    #234655
    Jaunzems
    Participant

    SMS vecākiem, ja viņi abonē to lažu.

    #234656
    Mizugrauzis
    Participant

    Teikšu tā – gļukaina padarīšana, mācos vēl joprojām, skolotājas sūdzas, ka skolotāju darba atvieglošana, jeb efekts patiesībā ir defekts, jeb viss ir tieši otrādāk – jāpiedrukā i žurnāls, i e-žurnāls.

    #234657
    makis30
    Participant

    ZuliXP wrote:

    Labi, ka es pabeidzu skolu, man tad būtu pūkaina sajūta, ja par divnieku senči uzzina ātrāk par mani.

    A kā piezīmes tiek noorganizētas?


    cik es sapratu tur kk varot ierakstiit un tad tas vecākiem aiziet ar to pašu sms

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā