Eiropa glābj Symbian

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Eiropa glābj Symbian

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152564
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_sym_4.jpg[/imgl]Eiropas Komisija pieņēmusi lēmumu piešķirt 11 milj. EUR mobilās operētājsistēmas Symbian attīstībai. Vēl tikpat daudz dos 24 ieinteresēto organizāciju konsorcijs SYMBEOSE (Symbian – the Embedded Operating System for Europe), ziņo IntoMobile. Tātad Symbian izstrādātāju kasē ieplūdīs 22 miljoni. Tā nebūt nav maza summa, bet salīdzinājumā ar to, ko Nokia jau ieguldījis, pārāk nozīmīga arī nešķiet. Tam visam par godu pat paklīda baumas par Symbian pārdēvēšanu par Symbeose pēc konsorcija pieprasījuma. Bet tās arī palika baumas, neviens neko pārsaukt netaisās.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_440_399de_1.jpg[/imgr]Nākamie uzdevumi, ko SYMBEOSE izvirza Symbian OS, ir trīs:

    1. Symbian programmatūrai jāspēj darboties uz dažādiem čipsetiem, līdz ar to jaunu ierīču izstrādei jākļūst vieglākai.

    2. Symbian jāattīsta pielietojuma sfēras paplašināšanas virzienā, lai bez tālruņiem to varētu lietot arī sadzīves tehnikā, dažādos sensoros utml.

    3. Sāks pētīt Symbian varbūtējo pielietojumu daudzplūsmu un mākoņskaitļošanā, kā arī citus perspektīvos mobilo tehnoloģiju pielietojumus.

    Interesanti, ka visi 4 tūkstoši cilvēku, kas nodarbojas ar Symbian attīstīšanu, ir Nokia štata darbinieki. Pašā Symbian Foundation algotu štata vienību nemaz nav.

    Avots

    #251984
    grisha
    Participant

    Man nekas nav pret Symbiaani. PAtiik labaak par Androiidiem, windowsiem u.t.t.

    VAreetu buut PC-Suite prieksh Linux lietotaajiem, savaadi diezgan jaabakstaas, lai ko dariitu.

    VArbuuut ka jau ir, neesmu taa iisti intreseejies.

    #251985
    Crow
    Participant

    Būtu ļāvuši nomirt tam ķēmam dabīgā nāvē. A nē, vajag vot… root’ots Andrītis ftw & č-ever.

    #251986
    Kon
    Participant

    Jaunzem kuš!

    #251987
    LatvjuAvs
    Participant

    Tb Juropieši negribēja lai NOKIA pārņem simbiantu zem sava spārna, tā nav glābšana, bet agonijas turpināšana 🙂

    Ja juropieši nebūtu izšķērdējušies NOKIA savāktu pie sevis, jo simbiānis nemirs, neceriet 🙂

    #251988
    iKey
    Participant

    Tā, tā, tā…

    Kāds te saka, ka simba ir lēna… interfeiss ir novecojis… un tā tālāk. Sāk šķist, ka daudzi nolicēji ir ieberzušies kādā telefonā ar citu OS un ceļ to augstāk pat par sevi….

    Man ir jautājums, esat kādreiz spaidījuši kādu s60 FP2 telefonu? Ja neesat, tad pievaldiet savus pirkstus. Ka arī iešujiet jaunāku FirmWāri.

    Daži te vai ģībst no telefoniem ar 1 Ghz procīti, un nezinot tādu vārdu kā «optimizācija».

    Jā, «optimizācija». Nokia ir vairāku gadu garumā veikusi vairākus pētījumus un testus, lai Simba labi justos uz čipiem ar mazām frekvencēm. Androids un Apple šaja jomā ir jaunpienācēji, un viņiem nav tādas pieredzes mobilo telefonu jomā, kāda ir Nokijai. Tā vietā, lai pieslīpētu OS viņi ņem un uzliek tādas prasības dzelžiem, ar kādiem varētu normāli piešķilt Win XP. Citiem vārdiem sakot, aifonam un androīdfonam 1 Ghz procis ir tāpēc, ka pati OS to pieprasa. un tā nedarbosies uz 400 – 600 mhz procīšiem. uz P3 proča ar 800 Mhz frekvenci labi jūtas Windows XP. Ja jūs uzskatāt, ka telefonam ir jābūt jaudīgākam nekā vienkāršam galda datoram, tad varu apzvērēt, ka tās OS ir nedabeigtas. Bet fakts kā tāds, ka Androidam nav Native C++, bet programmas sēž uz Java (instalācijas failam nomainīts paplašinājums uz APK un viss), un iOS ir stingra aplikāciju kontrole.

    Vienīgais, ar ko tie Nūbi izlec ir žokli traumējoši interfeisi (UI), kuri labi pielipina pumpainus tīņus un citus bērnu dārzniekus (vārdos nesaukšu), kuriem dizains ir pirmajā vietā. Bet Simba paliks līderos ar pieticīgajām sistēmas prasībām.

    #251989
    bladez
    Participant

    ZuliXP wrote:

    Tā, tā, tā…

    Tā vietā, lai pieslīpētu OS viņi ņem un uzliek tādas prasības dzelžiem, ar kādiem varētu normāli piešķilt Win XP. Citiem vārdiem sakot, aifonam un androīdfonam 1 Ghz procis ir tāpēc, ka pati OS to pieprasa. un tā nedarbosies uz 400 – 600 mhz procīšiem. uz P3 proča ar 800 Mhz frekvenci labi jūtas Windows XP. Ja jūs uzskatāt, ka telefonam ir jābūt jaudīgākam nekā vienkāršam galda datoram, tad varu apzvērēt, ka tās OS ir nedabeigtas. Bet fakts kā tāds, ka Androidam nav Native C++, bet programmas sēž uz Java (instalācijas failam nomainīts paplašinājums uz APK un viss), un iOS ir stingra aplikāciju kontrole.

    Vienīgais, ar ko tie Nūbi izlec ir žokli traumējoši interfeisi (UI), kuri labi pielipina pumpainus tīņus un citus bērnu dārzniekus (vārdos nesaukšu), kuriem dizains ir pirmajā vietā. Bet Simba paliks līderos ar pieticīgajām sistēmas prasībām.

    WTF tu runā par ko?

    Man uz mana HTC Tattoo ar 558MHz un mazu RAM daudzumu ļoti labi un ātri griežas Androīds 2.2. AndroidOS nav nekādas dižās dzelžu prasības, tu noteikti jauc ar WinMo7

    Un lūdzu palasi dokumentāciju pirms runā. Androīdam jau no 2.0 versijas ir natīvais atbalsts C++


    https://mbpagrabs.tk

    #251990
    Creep
    Participant

    bladez: Š ķiet, ka viņš runāja par Android 3.0…

    #251991
    izredzētais
    Participant

    bladez, kā tas 2.2 androīds strādā uz tava telefona? nav problēmas ar atmiņ as karti, kameru un vēl sazin ko?

    pašam arī tattoo, nesen vēl skatījos kādas ir iespējas apgreidoties, bet izskatījās visai āābīgi..

    #251992
    Evers
    Participant

    Lai jau cīnās, konkurenci vajag!

    #251993
    Kon
    Participant

    ZuliXP wrote:

    Man ir jautājums, esat kādreiz spaidījuši kādu s60 FP2 telefonu?

    Symbian nav lēns, un tas ir fakts :>

    #251994
    iKey
    Participant

    visvairāk Android platformu neieredz programmu činītāji, telefonus taisa visi kam nav slinkums un HW arī ir atkarīga pēc katra ražotāja samaitātības pakāpes. Un Google reizi pusgadā izlaiž jaunu versiju savai OS, un devi netiek tam līdzi. kur nu vēl parasts cilvēks, kurš telefonu maina ik pēc 2-3 gadiem (simba savu aktualitāti nezaudē pat pēc 4-5-iem gadiem (mazas izmaiņas un viss))

    #251995
    vICEroy
    Participant

    Man vispār patīk symbianis, labprāt iegādātos telefonu ar symbian os, bet tgd. nav neviena kas kristu acīs. Tāpēc gan jau ka atbalstīšu Androidu 🙂

    #251996
    Vaz3
    Participant

    Nu es kā parasts mobilā telefona lietotājs varu teikt,ka esmu pilnībā apmierināts ar Nokia 5230 ar symbian OS,viss ļoti vienkārši,ērti un saprotami,nezinu kur jums kas ir lēns,manuprāt pietiekami ātri viss strādā salīdzinot ar flegmātiskajiem LG…

    #251997
    iKey
    Participant

    Pietūcot konkurentu lolojumus līdz lūpai, tie arī sāks flegmot.

    Kāds jau ir pačamdījis Symbian^3?

    #251998
    osams
    Participant

    EDIT: sorry netīšām dubultā piespiedās

    #251999
    osams
    Participant

    Vaz3 wrote:

    Nu es kā parasts mobilā telefona lietotājs varu teikt,ka esmu pilnībā apmierināts ar Nokia 5230 ar symbian OS,viss ļoti vienkārši,ērti un saprotami,nezinu kur jums kas ir lēns,manuprāt pietiekami ātri viss strādā salīdzinot ar flegmātiskajiem LG…

    man ir c6, pirms pirku domaju, ka būs baibi lēns, jo citi tā runā, bet bija diezgan ātrs un bez tām visām animācijām arī var iztikt.

    #252000
    Crow
    Participant

    osams wrote:

    un bez tām visām animācijām arī var iztikt.


    Protams! Ja cilvēkam kaut kā nav, tad tikai jāpārliecina sevi, ka to nemaz nevajag. Un viss būs kārtībā! 😀

    #252001
    cracks
    Participant

    offtopic.

    Nīdēj, https://oink.me/index.php Joomla installation. Tavs gājiens? 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā