Eiropas Savienība katram nodrošinās vismaz 100 Mbit/s internetu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Eiropas Savienība katram nodrošinās vismaz 100 Mbit/s internetu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162384
    samurajs
    Participant

    Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers 14. septembrī uzstājās ar visai skaļu runu, kura bija veltīta interneta attīstībai Eiropas Savienībā. Tika nosprausts uzdevums līdz 2025. gadam nodrošināt katrai mājsaimniecībai vismaz 100 Mbit/s interneta pieslēgumu. Tīkla infrastruktūras attīstības plāns paredz visām valsts un privātajām organizācijām, mācību iestādēm, komercstruktūrām šais pašos termiņos piegādāt vismaz 1 Gbit/s ātrumu.

    Liela vērība tika piegriezta 5G mobilajam internetam. Līdz 2025. gadam nepārtraukts superātrs 5G internets jābūt visās pilsētās un gar auto, un dzelzceļa maģistrālēm. No 2017. gada 15. jūnija tiks atcelti visi viesabonēšanas tarifi Eiropā, kas nozīmē, ka pēc Junkera minētā piemēra cilvēks no Grieķijas varēs savu tālruni bez papildus maksām lietot Vācijā, Francijā, Ungārijā, Horvātijā, Lietuvā un jebkurā citā no 28 ES valstīm.

    Jau ātrāk – 2020. gadā stāsies spēkā iniciatīva WiFi4EU. Tā paredz, ka visu pilsētu un pagastu sabiedrisko ēku tuvumā, veselības centros, parkos un pilsētas laukumos ar likumu jāievieš obligātie publiskie bezmaksas Wi-Fi punkti. Š im mērķim izdalītais sākuma budžets ir 120 miljoni EUR.

    Pēc Akamai Technologies datiem šobrīd pasaulē vidējais interneta ātrums ir 6.3 Mbit/s. Līdere ir Dienvidkoreja ar 29 Mbit/s.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_juncker_1.jpg[/img]

    PR, Fudzilla

    #327003
    Frax1s
    Participant

    Īsāk sakot: “WiFi starojumam jābūt visur!”

    Karoč tiksim apstaroti uz nebēdu. Manuprāt, tie, kas ir pie varas pietiekami labi izprot šī koka divus galus.

    #327004
    Draxo
    Participant

    Idiots vai trolis?

    #327005
    LooNeY
    Participant

    nu 2019/2020 gadā plāno komerciāli palast 5G, tā atrums teorētiski sasniedz 10 Gbit/s. Un ‘ES’ būs skaisti izpildījusi savu teikumu..

    Tas cik katras valsts operatori kūtri ieviesīs un piedavās šo standartu tas jau nekādā saistībā ar Žana Kloda vardiem! 😉 Un birokrātija turpinās!

    #327006
    Black
    Participant

    Alkoholiķis

    #327007
    Aldis
    Participant

    Jā! Jā! Baurs! Kad izgudroja radio, tad arī bija bļāveji, ka visi no starojuma atdos galus tuvākajos gados.. tas pats ar mobilajiem tīkliem, utt..

    Kaut ko jau gan ietekmē, bet kā redzi – visi dzīvi!

    Otrkārt, Latvijā par to varēs nesūdzēties – izbrauc 50km no lielpilsētas, un esi laukos, kur pat telefonam zona var nebūt.. :>

    #327008
    richijs
    Participant

    Jau šobrīd uz papīra tiek piedāvāti skaisti ātrumi visiem, bet realitātē ārpus pilsētām kvalitatīva interneta pieejamība visai ierobežota. Bet pilsētās arī neko spoži ar internetu nav, ja nedzīvo daudzdzīvokļu mājā tad….

    #327009
    ruukjis
    Participant

    Es domāju tas bija tēmēts uz Frax1s. Ja nu gadījumā nē, tad es to pašu jautājumu uzdodu Frax1s.

    #327010
    jonjs
    Participant

    Prātā nāk anekdote par direktora sievu Antru, kas dod visiem un apkopēju Danu, kas nedod nevienam. Ja ņem vidējo vērtību no viņām abām, tad viņas abas ir maukas. Izskatās, ka ar Internetu ES būs tā pat. Man piemēram ir 300Mib/sek internets daudzstāvu mājas dzīvoklī. Kādam citam privātmājā labi, ja 10 Mib/sek. Lai gan pat Latgalē ārpus lielām pilsētām LMT nodrošina 4G. Tā ka nu nez par ko te uztraukties. Ja nu vienīgi parēkt par kaut ko dažreiz, Hohmas pēc. Un ak jā Latvijā internets ir viens no ātrākajiem ne tikai ES, bet arī WorldWide. Un par to arī papriecāsimies. Mēs esam kā direktora sieva tajā anekdotē, ko pieminēju sākumā. 😀

    Labots vārds World

    #327011
    LooNeY
    Participant

    Realitātē mobīlo internetu laukā ir atkarīgs no provaideru tā brīža serveru noslogojuma, no lokācijas(klajš lauks vai daudzstāvu mūri u.t.t.), fiziskās tīkla zonas un no pašas ierīces veiktspējas, kurš šo signālu saņem.

    Uz papīra:

    4G (2Mbps – 1Gbps)

    5G (1Gbps – 10Gbps)

    Salīdzinājumam:

    3G (līdz 384Kbps)

    3.5G (līdz 2Mbps)

    Starpība ir… Nerunajot par daudz plašaku frekvenču spektru 4Gvs5G tādejādi internets spēs lidot pa gaisu talāk cauri visādiem šķēršļiem un ātrāk kā arī citiem visādiem pričendāļiem.

    Protams tad kad būs 5G mūsu kabatās, tas nenozīmēs, ka tagad būs tikai 100% 1Gbps ātrums telefonā, jo kā jau sākumā minēju ir daudz visādi reālo dzīvju aspekti. Uz papīra ir ‘labākais scenārijs’

    Realitatē ‘5G’ būs sasniedzamais maksimālais ātrums pie labākā scenārija, bet ikdienas dzīvē, ātrums pielāgojas un lēkā pēc visvisādiem parametriem.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā