Sākumlapa › Forumi › Software › Pārlūkprogrammas › Eksperimenti ar Firefox uz RAMdiska
Tika nomēģināts freeware draiverisSuperspeed RAMdisk 10.0
Neviena no versijām negļukoja, RAMdiska kešs akurāti pildījās, bet nekādu jūtamu ātruma uzlabojumu uz Firefox tas man nedeva. Acīmredzot pārlūks nav tik ātra programma, ka HDD nespētu tikt līdz.
Vislabākie atzinumi par Superspeed RAMdisk software – tā tiešām ir vērtība! Bet gan citiem uzdevumiem.
Varbūt kādam izdevās iegūt labākus rezultātus?
Tiešs efekts uz FireFox darbību šādas “izdarības” parasti neatstāj (ir daži izņēmumi – foxsk8 ziņoja, ka efekts ir jūtams, bet viņam pastāvīgi esot ap 100 tabiem vaļā)). Tomēt ir citi pozitīvi efekti. Lieta tāda, ka parasti pārlūku samērā daudz lieto ikdienā. Katras lapas apskatīšanai ir jāatvelk vairāki faili, tie tiek ievietoti kešā. Tātad sērfojot notiek samērā daudz diska rakstīšanas komandas. Tas savukārt palielina diska fragmentāciju. Diska fragmentācijas palielināšana savukārt samazina win ātrumu. Bez tam katra rakstīšana papildus veic izmaiņas MFT – ja to drātē pārāk bieži, gadās, ka var dabūt bedus tieši MFT apgabalā, tāpēc cenšos samazināt šādas operācijas.
Papildus tam, mazāk rakstīšanas ciklu skaits ļauj nedaudz (pavisam nedaudz) ekonomēt notebuka bateriju.
Mazāks rakstīšanas ciklu skaits ievērojami pagarina SSD darba mūžu.
Sistēmas tweakošanā daudzas lietas strādā kombinācijās – viens tweaks nedod gandrīz neko, 2-3 pareizā kobminācijā dod jūtamu efektu.
Ja jau esi uzlicis ramdisku (citu iemeslu dēļ), kāpēc gan uz tā nepārmest FF kešu, lai nedrātētu HDD?
Skatos kešu savam kompim. 40.5MB 113 faili. Nekas daudz, piekrītu. Bet izejot cauri 5-10 lapām, lielākā daļa šo failu tiks pārrakstīti. Cik lapas Tu dienā apmeklē? Cik faili uz diska tiek rakstīti? domāju, ka dienas kopējais apjoms stipri pārsniedz 500MB, stipri pārsniedz.
Tie keš faili tak diskā glabājas vienā fiziskā vietā, vecie tiek dzēsti āra un vietā rakstīti jaunu, nekas netiek mētāts pa pus disku un sazin vēl kas. Tik cik tev vakar bija 50 MB vienā diska vietā, tik pat arī rīt bus, tajā paša diska vietā, vienkārši vecie faili tiek dzēsti un aizstāti ar jauniem, tā kā par kaut kādu globālu diska defragmentešanos nevar ne runas iet.
Š is teksts ir kļūdains. Lai saprastu kāpēc, ir jāzina kā strādā NTFS.
Njā 50 MB firefox cache faili jau nu atstāj šausmīgu iespaidu uz diska failu fragmentāciju. Tas ir kā piliens jūrā, kas sistēmas ātrdarbību neietekmē nekādi, ja būtu tam firefox kādi 500+ MB cache tad būtu citādāk, tad varētu padomāt par diska failu fragmentāciju
laikam drusku tērēts esi – tu maz sajēdz cik daudz failu tur kešā apgrozās?
skatos, ka visiem te ir iezvanpieejas internets….
aha
skatos, ka visiem te ir iezvanpieejas internets….
Izrāvi manus burtus no klaviatūras.
Ramdiska izmērs – 64MB.
RamDiska failu sistēma – pofig.
FireFox kešas limits – 32MB.
Turpat uz tā ramdiska atradīsies vēl vieta win event failiem (protams, ja uzliksiet saprātīgu limitu).
Ja izmanto ceturto gigabaitu uz 32bitu sistēmas, tad jau stāsts ir pavisam cits…
P.S. Ja kādam in informācija par event loga atslēgšanu pavisam, tad lūdzu padalaties.
Preses relīzes