2011. gadā Facebook ieviesa tādu pakalpojumu kā pašnāvību novēršanu. Ja kāds savu draugu ierakstos vai vēstulēs atrod suicidālas domas vai pat konkrētus draudus izdarīt pašnāvību, viņš var nosūtīt ziņojumu speciālam glābšanas dienestam. Facebook psihologu komanda tad nāves kandidātam atsūtīs īpašu paziņojumu, kurā pausta doma, ka viņš nav viens, par viņu domā, un tiks piedāvāta palīdzība. Ir iespējams vērsties National Suicide Prevention Lifeline, parunāt ar kādu cilvēku, vai vienkārši palasīt padomus kā atgūt ticību dzīvei, un izbeigt domas par pašnāvību.
[img]https://notepad.lv/userpix/28_05ca8bfcb75ba28d3442ae5d076774b1_1.png[/img]
Ja jūs pie loga pieliksiet uzrakstu “Lēkt ārā kategoriski aizliegts!”, tad vienmēr uzradīsies kāds idiots, kas izlēks vienkārši tāpēc, lai redzētu, kas notiks. Tā arī kāds elektriķis, vārdā Š eins Tasks (Shane Tusch), nolēma pārbaudīt pretsuicīda sistēmas darbību. Testam viņš ievietoja statusu ar informāciju “man ir problēmas ar bankas kredītu, un tāpēc iešu pakārties uz Golden Gate Bridge tilta”.
[img]https://notepad.lv/userpix/28_tusch_1.png[/img]
Drīz vien kāds no draugiem notēloja žēlsirdīgo samarieti un par Š . Taska nodomiem paziņoja Facebook administrācijai. Dienesti rīkojās stipri radikālāk nekā solīts, un pie pašnāvnieka nosūtīja policiju. Tur Š einam nācās skaidrot par savu eksperimentu, un ka viņš nemaz netaisās atvadīties no dzīves. Drošības labad policija viņu vēl iespundēja uz trim dienām psihiatriskajā slimnīcā. Tur “pašnāvniekam” nemaz nepatika, jo nācās veikt daudzus testus, nodot asins un urīna analīzes (t.sk. uz tuberkulozi un HIV).
Uzmanību: Ja gatavojaties pakārties, izlēkt pa logu, vai iedzert indi tepat, Latvijā – jums neviens to netraucēs izdarīt. Minētais Facebook dienests darbojas tikai ASV.
Techworm