Elektroinstalācijas pārvilkšana

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Elektroinstalācijas pārvilkšana

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157007
    root
    Participant

    Labas. Nepieciešams pārvilkt visu elektroinstalāciju 2 istabu dzīvoklī + koridors, virtuve un vannas istaba. Platība 60m2, padsmit rozetes, apgaisme (nekā sarežģīta), atsevišķi automāti un kabeļi lielajai sadzīves tehnikai, apgaismei un rozetēm. Pie reizes vajadzētu arī citus vadus saguldīt sienās – interneti utml. Nepieciešams pārvilkt arī galveno kabeli no kāpņu telpas, salikt rozetes, slēdžus utt. Pašlaik sienās 2000 gadu veci alumīnija kabeļi bez zemējuma, kas aiz vecuma vienkārši birst kopā. Ko vajag ir pilna instalācijas nomaiņa ar visām kalšanām utml. priekiem.

    Idejas, cik varētu izmaksāt ar materiāliem un darbu, un kur meklēt – uzņēmums, privātais? Varbūt mums šeit ir kāds meistars, kuram ir vēlme piehaltūrēt?

    #289257
    Willis
    Participant

    Es biju interesējies par 602 sērijas trīsistabu dzīvokli, elektriķi var nomainīt visu instalāciju apmēram pa 150.Ls. .

    Tas ir nomainīt, iefrēzējot sienās padziļinājumus, visu instalāciju uz kapara vadiem, uzlikt visas rozetes un elektriskos slēdžus .

    #289258
    root
    Participant

    Opā, tad jau nav tik traki nemaz. Es biju Š—ēķinājies uz kādiem 500-1000 vismaz.

    #289259
    Willis
    Participant

    🙂 Varbūt tas man darbā elektriķi no manis tā neplēsa .

    Tikai tā instalācijas maiņa ir kā kapitālais remonts, visām mēbelēm no sienām bus jābūt atbīdītām .

    #289260
    Anonīms
    Neaktīvs

    Tētis reiz teica, kad palīdzēju viņam, ja grib visus vadus pārvilkt ir vajadzīgs kapitāl remonts, jo tie visi vadi ir iekšā sienā, grieztos. Negribas jau neko diži spriest par to visu, ķēpa lielāka nekā vajag..

    #289261
    root
    Participant

    Iespējams tāpēc es meklēju to izdarīt pirms remonta. 🙂 Offtopic much?

    #289262
    samurajs
    Participant

    Varbūt, ka viss sanāks vienkāršāk. Ja māja būvēta kvalitatīvi, tad vadiem jābūt ievilktiem plastmasas caurulēs. Atbrīvojam sadales kārbas pie griestiem, noņemam rozetes, slēdžus un skatāmies vai vadi ir kustīgi vai arī iecementēti. Ja kustas, tad var mēģināt ievilkt iekšā jaunos kapara vadus, piestiprinot pie vecajiem. Tas būs daudz solīdāk, lētāk un ātrāk nekā frēzēt jaunas renes.

    #289263
    Willis
    Participant

    Ļoti šaubos ka laikā kad jau bija plastmasas caurules elektrisko vadu instalācijai kāds tajās varēja ievilkt alumīnija vadus .

    #289264
    root
    Participant

    Samuraj, šo māju cēlis faraons Tutanhamons. Plastmasas caurules tājā laikā manuprāt vēl nebija izgudrotas, vadi izskatās ka iebetonēti sienās. 😀 Katrā ziņā nekustas. Un ja jau vien tā darba būtu kā ievilkt jaunus vadus…

    Patiesībā meklēju ne tāpēc, ka nevarētu pats. Varu i izfrēzēt i salikt. Laika nav. 🙂

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā