Elektronika: Ievads lodēšanas mākslā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Elektronika: Ievads lodēšanas mākslā

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 36 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #255273
    msh
    Participant

    mist wrote:

    Kā tad īsti ir ar tiem vatiem? 30 vai 40w, lai gan patiesībā temperatūra ir svarīgāka? Prasu jo neko daudz ar nejēdzu, bet vajadzētu sākt!!!


    Padomju laika radiotehnikas grāmatās, no kurām es mācījos, bija rakstīts izmantot 40w, un tā arī darīju 🙂 Bet mūsdienās lodējamie elementi mēdz būt mazāki… Tāpēc, ja taisies lodēt pamatā vadus un štekerus, ņem vien 40w. Smalkākām lietām 30w, bet iesācējiem labāk ar smalkākām lietām nenodarboties 🙂

    #255274
    sprauzh
    Participant

    Kā pareizi lodēt vadus, kam ir smalkas, krāsainas dzīslas, reizēm arī tāds kā diegs pa vidu? Tagad uz sitiena nevaru atrast normālu bildi, lai paskaidrotu, ko ar to domāju, bet tādi vadi mēdz būt austiņās. Pie tiem alva galīgi negrib lipt klāt. Es reizēm ar nazīti to krāsu noskrāpēju nost, bet ja dzīslas ir pavisam smalkas, tad tāds variants neiet cauri, un, lai pielodētu, ir jāpielieto šamanisms, un rezultāts nav drošs.

    #255275
    Crow
    Participant

    To krāsu pakarsē mazliet ar skrūvgriežtipa uzgali un tad “skrāpē” nost, nonāks daudz vieglāk.

    Pēc tam gan uzgalis jānotīra.

    #255276
    root
    Participant

    Crow, es tam parasti izmantoju šķiltavas. 😀 pēc tam iespiežu vadiņu knaiblītēs un novelku degumu nost.

    #255277
    samurajs
    Participant

    Vadiņus ar lakas izolāciju (visi, kas ir transformatoros, spolītēs, arī austiņās) var prātīgi apdedzināt ar šķiltavu, un tad apalvot kolofonija peldē. Mazliet pabrucinot ar lodāmura uzgali, lakas atliekas viegli nāks nost.

    Svarīgākais – vienmēr vispirms jāapalvo katrs vadiņš, un tikai tad drīkst savienot!

    #255278
    mist
    Participant

    Par t tā arī neviens zinātājs neuzrakstija? Taisos no e-bay kaut ko pirkt bet tur čaļi visu temp. norāda?

    #255279
    sprauzh
    Participant

    Crow, root & samuraj, paldies par ieteikumiem, šos pamēģināšu, kad atkal sanāks darīšana ar tāda tipa vadiem. 🙂

    #255280
    Crow
    Participant

    root wrote:

    Crow, es tam parasti izmantoju šķiltavas. 😀 pēc tam iespiežu vadiņu knaiblītēs un novelku degumu nost.


    Pīpmanis nešķīstais! [img]https://www.bildites.lv/images/9o7ig2ka48kpng42fhlb.gif[/img]

    #255281
    root
    Participant

    Jā, sadegt man elles liesmās 😀

    #255282
    Nelabojams
    Participant

    Vislabāk lodāmuru barot no autotransformatora – tad var ņemt jaudīgāku un atkarībā no darāmā darba, pieregulēt kā tīk. 90% gadījumu tas ir pietiekami – pats lietoju vecu padomju laika 60W āmuru un kādiem pāris uzgaļiem – spico un lāpstiņas (skrūvgrieža) veida. Vārīgu sīkumu lodēšanai gan tas ir par masīvu. Te vislabāk šķietas 30W lodāmurs, karsts, bet ar ļoti smalku uzgalīti; tas dod kvalitatīvu lodējumu un tai pašā laikā plates masa mazo alvas pilīti momentā nodzesē un neļauj detaļām pārkarst. Vienīgi tie smalkie uzgalīši ātri izdeg 🙁

    #255283
    garaisezis
    Participant

    Quote:

    Š itentajā zemē, kur es atrodos, lodāmuru var iepirkt par trīs mārciņām, bet kolofonija gan nekur nav, lai arī viietējaiis maplins ir kādas sešas reizes lielāks par zummeru [un divas dārgāks 😀

    man tā pati problēma, nekur to nevar dabūt. tik daudz kad B&Q lodāmuru dabūju 30w, bet kad atvērās Maplin centrā, ļoti smalku alvu un pat gāzes lodāmuru un maināmos galus, bet kolofoniju viņi nemaz nezin. Ir tikai lotēšanās skābe, bet tā ir priekš čainikiem

    #255284
    Brutto
    Participant

    samurajs wrote:

    Vadiņus ar lakas izolāciju (visi, kas ir transformatoros, spolītēs, arī austiņās) var prātīgi apdedzināt ar šķiltavu, un tad apalvot kolofonija peldē. Mazliet pabrucinot ar lodāmura uzgali, lakas atliekas viegli nāks nost.


    Reti kurš zinās vienu labu paņēmienu kā smalkajiem vadiņiem noņemt lakas kārtu. Tieši tiem kuriem pa vidu vēl diegi un pats vadiņš spirālē aptīts ap tiem. Ar mehāniskām darbībām neko tu tur neizdarīsi.

    Vienmēr ir palīdzējis pārbaudīts līdzeklis – acetilsalicilskābes (aspirīna) tablete. Tikai uzreiz jāsaka, ka ne jau tagadējās, bet gan krievu laika. 80-jos un vēl 90-jos tās nebija problēma nopirkt.

    Vadiņu uzliek uz tabletes un ar lodāmuru karsē, līdz tablete virspusē kūst un tajā šķidrumā tad pavārot arī vads no lakas atbrīvojas un arī apalvojas. Dūmi gan baigi kaklā cērt, bet nav jau obligāti jāelpo.

    #255285
    samurajs
    Participant

    Kas draudzējas ar RUS, te vēl ir laba pamācība, īpaši par dažādu kušņu lietošanu (kā salodēt sarūsējušas naglas):

    https://easyelectronics.ru/likbez-po-pajke.html

    #255286
    Kon
    Participant

    :> mhhH

    Tikko zaudēju nevainību kārtējā jomā, nesāpēja :>

    Man nebija resni vara vadi, bet gan sīkie, ar laku un šķiedru caurvītie, austiņu vadeļi. Nopisos kādu stundu, bet nu Denon’i ir darba kārtībā :> Kembriki ftw

    Paldies par iedvesmojošo rakstu.

    #255287
    RicoPico
    Participant

    Saku paldies Samurajam par vērtīgo informāciju, un pie reizes paceļu šo tēmu jaunajai Notepad paaudzei. Kā arī vecajiem ir iespēja padalīties jaunajā pieredzē. :>

    #255288
    samurajs
    Participant

    Pa šiem gadiem lodēšanas tehnoloģijās šis tas nācis klāt: piemēram SMD elementu (arī čipu) nomaiņa ar lodējamā fēna palīdzību. Tomēr sadzīves vajadzībām kā uzpūtušos kondensatoru un izlūzušu ligzdu nomaiņai vai vadu pielodēšanai joprojām nav nekas labāks par lodāmuru ar kārtīgu kapara uzgali.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 36 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā