Elfa 201-3 fons skaļruņos

Sākumlapa Forumi Tehnika Audio/Video/Foto un TV Elfa 201-3 fons skaļruņos

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153100
    buipisLV
    Participant

    Uzzināju ka viņ u var izmantot kā pastiprinātāju. Pieslēdzu tumbas, piesledzu telefonu un uzliku ieraksta režīmu – jā tiešām! Priecīgs skrūvēju nost pakaļēļo vāku un nogriežu elektrības vadus motoram, lai netrokšņ o un nerij elektrību lieki. Slēdzu atpakaļ, bet tagad kad nav motora rūkoņ a es pamanu ka tumbām ir fons(tā kā kaut kāds kukainis lidotu), un griežot skaļāk tas paliek lielāks. Kas tur varētu būt par problēmu? Kā salabot?

    P.S. Man nav lodāmura, lodēt nemāku un no elektrotehnikas neko nesajēdzu. Tā kā skaidrojiet āaiņ iku valodā.

    P.S.S. Ja man būtu normalas tumbas, tad es meklētu normālu pastiprinātāju. Bet man ir kaut kādas šķībacaino AIWA 40w, kas skan gandrīz(nedaudz sliktākt) tā pat kā iebūvētā 1w elfiņ ā.

    #258159
    m_janis
    Participant

    Nu ja gribi izmantot tikai kā pastiprinātāju, tad sāc ar pārbūvi, lai normāli padotu signālu uz pastiprinātāju, bez visādiem ieraksta/atskaņošana režīmiem. Gan jau elektrolītiskie kondensatori arī ir pažuvuši un vēlams nomaīt, vislabāk jau visus.

    Fons atkarīgs arī no savienošanas kabeļa un skaņas avota kvalitātes.

    Nu ja pieslēdz telefonu – cerams, tas nav pieslēgts lādētājam un tuvumā nav arī 200V vadi.

    #258160
    buipisLV
    Participant

    Vienā tumbā fons ir lielāks, otrā mazāks, bet ja abas atvieno un klausās uz iebuvēto skaļruni tad fona vispār nav. Fons ir gan tad kad skan(arī no datora), gan kad ir pievienots un neskan, gan tad kad nekas nav pievienots. Klausos uz Hama kabeļa, bet domāju ka vienalga jo fons ir arī kad nav pievienots.

    #258161
    m_janis
    Participant

    Nu tad jau gan izejas pakāpes elektrolīti (arī taisngriezim derētu nomainīt), kaut gan nav jau zināms, kādi vadi un kā tur iekšā salikti. Ja, kā raksti, no elektronikas neko nesajēdz un lodēt nemāki – meklē kādu jēdzošu paziņu, pats tikai vēl vairāk sačakarēsi.

    Kaut gan – nez vai ir vērts pūlēties, neko īpaši kvalitatīvu (pēc mūsdienu standartiem), vienalga nedabūsi.

    #258162
    buipisLV
    Participant

    Domāju, ka labāk paņ emšu atvienošu motoru atpakaļ, un izmantošu kā lenšinieku, ja nebūs ieteikumi kā salabot bez lodēšanas.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RNGwfkQGXA8[/youtube]

    Elfai 1/4 skaļums, WMP 10%. Var novertēt, cik liels ir fons.

    #258163
    elvisburdajs
    Participant

    Varbūt vienkārši potenciometrs (skaļuma regulētājs) izdilis..

    #258164
    m_janis
    Participant

    Nu taču skaidri dzirdams maiņstrāvas fons. Vai nu kondensatori vai slikts kabelis, vai slikts ekranējums/atlodējiusies masa kaut kur shēmā.

    Arī kā magnetofonu izmantojot, fons nepazudīs, kamēr nenovēršisi defektu.

    #258165
    elvisburdajs
    Participant

    Es vēl nebiju apskatījies to video, pirms iepostēju.. Skaidrs ka tas nav potenciometrs.

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā