ES aizstāvēs internetveikalu pircēju tiesības

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas ES aizstāvēs internetveikalu pircēju tiesības

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147420
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_eu_img_1.jpg[/imgl]Eiropas Komisija ir izstrādājusi un pieņēmusi Noteikumus, kas ļaus pircējiem daudz vienkāršāk un bez riskiem iepirkties jebkuras Eiropas Savienības valsts internetveikalos. Š obrīd ap 150 milj. jeb 1/3 ES pilsoņu lieto internetveikalu pakalpojumus, bet tikai 30 milj. izmanto starptautiskās iepirkšanās iespējas.

    Tieši uz pēdējo ir vērsti jaunie Noteikumi, tiks novāktas konkurences barjeras starp valstīm, tirgus daudzkārtīgi paplašināsies un kritīsies cenas.

    Jebkurā veikalā pircējiem būs pieejama pilna informācija par preci, tās piegādes izmaksām uz konkrētu valsti, tāpat arī par dažādām citām iespējamām izmaksām.

    Tiks pastiprināta patērētāju tiesību aizsardzība jautājumos, kas skar preces piegādes aizkavēšanos, nekomplektu piegādi. Tāpat ieviesīs vispārējos Eiropas noteikumus konfliktsituāciju atrisināšanai: par apdomas laiku pēc kontrakta noslēgšanas, preces atgriešanas vai nomaiņas iespējām, garantijas un pēcgarantijas remontu, naudas atmaksas, negodīga kontrakta gadījumos.

    Likumprojekts paredz pārdevējam maksimālo laiku 30 dienas, kurā pasūtījums jāpiegādā pircējam. Ja prece nepatīk, pircējam saglabājas tiesības 14 dienu laikā to atdot atpakaļ. Pie tam visus riskus līdz preces nodošanai pircēja rokās uzņemas tirgotājs.

    Tikko likumprojektu apstiprinās Eiroparlaments un Eiropas valdība, tas iegūs likuma spēku, un būs obligāts visiem tirgotājiem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_onlineshop_1.jpg[/img]

    Avots

    #184424
    memorex
    Participant

    Tas priecē.

    #184425
    usins
    Participant

    Nu tad jau redzēs kā būs

    #184426
    Foxsk8
    Participant

    Tā, varēsim paņemt visādas mantas, notestēt un sūtīt atpakaļ. Vēl viena birokrātijas padarīšana, lai reāli varētu bīdīt godīgu biznesu.

    #184427
    izredzētais
    Participant

    foxsk8, kā tad savādāk!?

    ja man, piemēram, atnāk iepriekš attaisīts iepakojums (pārplēstām, atplēstām blombēm) es bez jebkādām runām to sūtītu atpakaļ.

    turklāt es paredzu lielisku perspektīvu notepad.lv redaktoriem: ar šo jauno likumu notepad varētu parādīties jauni raksti par dažādiem mobilajiem, laptopiem, utt, utt, utt 🙂

    #184428
    samurajs
    Participant

    izredzētais: raksti būs tāpat, tikai tad tu visu to arī varēsi reāli nopirkt, negaidot līdz Latvijā parādīsies!

    #184429
    izredzētais
    Participant

    biju domājis, ka varēs iegādāties ierīci, to aprakstīt un sūtīt atpakaļ.

    jā, arī tevis minētais ir liels pluss. latvijai ir tendence bremzēt ar jaunākajām tehnaloģijām..

    #184430
    samurajs
    Participant

    Drošvien varēs, bet pasta izdevumus pats maksāsi! Un pasts tagad ir dārgs… :p

    #184431
    izredzētais
    Participant

    par izmaksām nepadomāju, taāu pasts nemaz nav tik dārgs. nesen sūtiju uz floridu atpakaļ e-bayā iepirktu rokassprādzi ~70 grami. sūtīšana A klasē izmaksāja latu ar kaut ko.

    bet jā, lai arī cik būtu jāmaksā, tie būtu vieni vienīgi zaudējumi..

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā