ES Tiesa: nokļūšana uz darbu un mājās pēc darba jāieskaita darba laikā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas ES Tiesa: nokļūšana uz darbu un mājās pēc darba jāieskaita darba laikā

Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161328
    samurajs
    Participant

    Visai revolucionāru lēmumu pieņēmusi Eiropas Savienības Tiesa: darbinieki, kuri nesēž vienā birojā, bet braukā pa objektiem, drīkst prasīt, lai laiku, ko viņi tērē ceļā uz pirmo un no pēdējās darba vietas, pieskaita darba laikam. Tādi ir daudzi celtniecības speciālisti, datortehniķi, tīklu montieri, sociālās aprūpes darbinieki un daudzi citi. Lēmums tiks iekļauts ES darba laika direktīvā, kura izstrādāta, lai pasargātu darbiniekus no darba devēju ekspluatēšanas, un tā, piemēram, nosaka, cik ilgi darbiniekiem jāstrādā, cik pārtraukumu un brīvdienu tiem pienākas.

    ES Tiesas lēmuma pamatā bija konflikts, kas Spānijā ilgstoši risinājies ar drošības sistēmu uzstādīšanas uzņēmumu “Tyco”. Uzņēmums 2011.gadā slēdza savus reģionālos birojus, kas noveda pie tā, ka darbiniekiem bija jāmēro dažādi attālumi, lai nokļūtu pirmajā darba objektā. “Apstāklis, ka darbinieki sāk un beidz braucienu savās mājās, tieši izriet no viņu darba devēja lēmuma atteikties no reģionālajiem birojiem, nevis no darba ņēmēju pašu gribas,” atzinusi tiesa.

    Sīkāk var izlasīt LA.lv.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_happyconstructionworker_1.jpg[/img]

    #320254
    akms47
    Participant

    uraaa, Es tagad officiāli varēšu notīties agrāk….. 🙂 A ja nopietni, pofig.

    #320255
    ExDec
    Participant

    Rezultātā darbs tāpat ir jāpadara un bez braukšanas uz darbu neiztiks neviens. Aizbrauksi vēlāk, notīsies ātrāk – paliks darbs pusratā un taisīsi sev problēmas. Papildus neviens nemaksās par slaistīšanos, drīzāk pateiks, ka neesi izpildījis savus pienākumus un nogriezīs no algas.

    #320256
    dexsters
    Participant

    Vienmēr esmu uzskatījis un uzskatu darba apmaksu par nostrādātajām stundām kā lielisku veidu kā darbiniekam nesamaksāt nopelnīto.Tāds apmaksas veids der tikai vietās kur darbinieks strādā noteiktas darba stundas aiz slēgtiem vārtiem.

Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā