Esmu apņēmies sākt lietot Linux

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Esmu apņēmies sākt lietot Linux

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 71 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #189247
    samurajs
    Participant

    Šªūūūūū… tas nu nebija prāta darbs atstāt tikai 1 partīciju :oNu mēģini uztaisi sev gParted (tas ir Linux Partition Magic analogs) Live CD, iebootojies no tā, un atdali gabalu priekš Win (ja varēs). Tad noformatē uzreiz to NTFS un vari mest virsū Win.

    Var ar iebūvēto arī, bet manuprāt ar Live CD vairāk cerību ka sanāks.

    #189248
    intrudery
    Participant

    Atradu laikam alternatīvu: Uztaisīju backup un saglabāju uz ftp servera… Vienkārši uzinstalēšu XP, tad ubuntu un atjaunošos no backup.

    https://www.debianadmin.com/backup-and-restore-your-ubuntu-system-using-sbackup.html

    🙂

    #189249
    samurajs
    Participant

    Neslikts risinājums 🙂 es ieteicu veidot sistēmu no Win, Linux un NTFS koplietošanas partīcijas (audio, video), ko Ubuntu pats atpazīs (ntfs-3g read/write draiveris iebūvēts).

    #189250
    intrudery
    Participant

    Var tak uzlikt windu ar linuksu uz vienas partīcijas?

    #189251
    samurajs
    Participant

    Jā, var. Ja tu lieto Virtualbox vai VMware. Bet par 3D-iespējām būs jāaizmirst.

    #189252
    intrudery
    Participant

    tad sanāk, ka jāuztaisa niecīga partīcija Windam, un uz otras jāinstalē ubuntu…

    P.S.

    Man cietais ir tikai 40gb liels 🙂

    #189253
    samurajs
    Participant

    Nu tad dali uz pusēm, 512 MB SWAPA’m vajag. Ubuntu neprasa vairāk par Win.

    #189254
    intrudery
    Participant

    kkāds kāsis sanāca… uzliku winxp uz 6GB partīcijas.

    Problēma ar ubuntu, viss ubuntu instalācijas process apstājas pie partīciju dalīšanas. paņemu to, ko viņš man piedāvā(automātiski sadalīt brīvo partīciju). pēc brīža parādās, ka viņam nav izdevies sadalīt partīciju un process apstājas.

    Ko darīt? pašam ar roku dalīt partīcijas pirms ubuntu instalācijas? varbūt daru kko ne tā?

    #189255
    samurajs
    Participant

    Š eit būs Step by Step ar bildītēm… skaties, kas tev nepareizi notiek?

    https://www.psychocats.net/ubuntu/dualboot

    Vispār PsychoCats ir lielisks avots iesācējam par Ubuntu – pat bērndārznieks bildes sapratīs 😀

    Jā, vislabāk dalīt HDD pašam ar rociņām!

    #189256
    shady
    Participant

    Taisi manuāli partīcijas:

    1. => swap => 512MB ++ (es parasti lieku 1-2GB)

    2. => “/” =>15GB (domāju, ka tev pietiks – man vismaz pietiek pat ar 10GB)

    3. => NTFS => 6GB (priekš tavas windas)

    4. => NTFS => visa pārējā vieta {kalpos tev kā koplietotā partīcija starp abām OS}.

    P.S. – 3. un 4. var jau apvienot zem vienas…, lai taupītu vietu.

    #189257
    intrudery
    Participant

    jauki paldies!

    #189258
    APOC
    Participant

    Sveiki!

    Atvainojos, ka ielīdu šajā tēmā, bet arī esmu ubuntu iesācējs.

    Nesen uzliku Ubuntu 8.10 versiju uz sava laptopa (laptops jauns, parametri pietiekami). Viss aizgāja burvīgi izņemot video karti, ko beigu beigās arī izdevās dabūt pie dzīvības. Bet mani nomāca viena lieta – ātrdarbība un mistiska CPU rīšana neskatoties uz to, ka efekti ir pa 0. Palasījos pa netu un noskaidroju, ka patiešām pastāv šāda problēma un neesmu vienīgais kas sūdzās par šo pēdējo versiju. Nekādas papildus programmas neinstalēju izņemot Opera, jo ar FireFox webs nebija baudāms. Pirms Ubuntu liku Mandriva 2009 un ar viņu problēmu nebija, viss smuki lidoja.

    Jautājums: Tas ir normāli, ka ar šo ubuntu versiju ir šādas problēmas vai arī man ir abas kreisās rokas? 😀 Ja tas ir manis radīts defekts vai esat saskārušies ar ko līdzīgu un spējuši to atrisināt lūdzu iedodiet kādu padomu.

    P.S. Ubuntu liku pēc manuāļa.

    #189259
    grisha
    Participant

    Pats lietoju Linux, bet jaa, ir tauati diezgan probleemas ar jauno Bubuntu. Taa nav liikrociiba.

    Iespeejams Samurajs ko spees pastaastiit, shis seezh ieksh Bubuntu.

    Man taads pretjautaajums, kaapeec paarvaacies no Linux uz Bubuntu?

    Par gaumi gan mees sheit nestriidamies (cik vien varam), bet bubuntu nav Linux.

    #189260
    QueenZ
    Participant

    Es nesaprotu kas visiem ar to bubunti, visi kaa traki uz vinju.. man vins galiigi netiik. viss debian based liekaas galiigi garaam…

    #189261
    samurajs
    Participant

    APOC: Man nav nekādas problēmas ar bubuntu, rij pat mazāk kā Windows XP (vismaz RAM’u 2x mazāk vienādos apstākļos – Win pagefile.sys atslēgts). Un tas ar visiem compiz-fusion efektiem.

    Acīmredzot tev problēmas ar kādiem sliktiem draiveriem Tavam lapsim. Neaizmirstam vienu – Linux draiverus kodē galvenokārt entuziasti savā brīvajā laikā, nevis augsti apmaksāti M$ programmētāji.

    Bez tam bubuntam visātrāk parādās jauninājumi un vislabākais supports – jo vislielākā kopiena. Nevajag ilgi googlēt, lai atrisinātu kādu problēmu.

    Ja Tev patīk mandriva – lieto uz veselību! 🙂

    Ja kādreiz bubuntu necietu ne acu galā, tad pēdējās relīzes tīri nekas. Kompilētājiem un eksperimentētājiem šis gan nav īsti piemērots distributīvs, drīzāk end-jūzeriem, kas strādā ar gatavām pakām.

    QueenZ: tagad piekrītu d_l, ka esi pavisam stulbs kā zābaks. Kāda mļin tev starpība, vai instalē .deb paku vai .rpm? Vismaz būtu pamatojis savu stulbumu! Kas vainas debian based?

    #189262
    intrudery
    Participant

    sorr, ka iejaucos strīdā 😉 .. ir jauna problēma, nevaru uzmountot windows partīciju ieksh ubuntu …

    #189263
    msh
    Participant

    Ble kā te sacepts…

    Shady, kas par zvēru ir Wine-Doors?

    Samurajs es personīgi uzskatu ka lāmerim skaidrojot par to kas ir l33n0x vajag arī parādīt kde un gnoma screenshotus – savulaik mans pirmais linuksēšanas mēģinājums beidzās dēļ tā ka FC3 ar gnomu sagādāja galvassāpes, nākamais linuksēšanas mēģinājums pēc dažiem mēnešiem bija ar FC4 un KDE.

    #189264
    drunk_lizard
    Participant

    samurajs, nu ir elle valjaa, queenz nomainiijis parakstu!

    kaa jau biju prognozeejis, jams paargaajis uz bsd.

    xp queenz edition bija, queenzlinux distro arii, tagad buus quenzbezde

    kas taalaak?

    queenz paarnjems pasauli!

    varbuut tomeer, kameer tas nav noticis, nobanot jamo arii sjeit, jo visos citos it portaalos tas jau veiksmiigi izdariits. tad ir ceriiba, ka vismaz latvijas sabiedriibai ies secen briesmiigaa queenzos invaazija….

    #189265
    samurajs
    Participant

    d_l: nujā, es saprotu, bet sakarā ar mūsu portāla reliģiju tā vienkārši nevar banot, neko jau nav pārkāpis… Varbūt kādu labu psihiatru ieteikt, kas mānijas ārstē? Nu te jau lielummānija progresējusi 😀

    Intrudery: Lai gan ntfs-3g ir bubuntu sastāvā, vajag failā /etc/fstab ievadīt datus par defaultā montējamām partīcijām. Atradīsi https://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Intrepid

    Vai arī Googlei paprasi: https://www.google.lv/search?hl=lv&q=mount%2Bntfs%2Bubuntu&btnG=Google+mekl%C4%93%C5%A1ana&meta=&aq=f&oq=

    Tur papilnam par šo tēmu.

    #189266
    drunk_lizard
    Participant
Tiek skatīts 41 ieraksts (no 71 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā