FBI direktors: visiem līmēt ciet webkameras!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas FBI direktors: visiem līmēt ciet webkameras!

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162382
    samurajs
    Participant

    FBI direktors Džeimss Komijs (James Comey) intervijā ar ASV ģenerālprokurora vietnieku Džonu Karlinu (John Carlin) 14. septembrī Stratēģisko un starptautisko pētījumu centrā izteicās, ka vienmēr ar skotču aizlīmējot sava datora webkameru un ieteica to darīt arī visiem pilsoņiem. Š o ideju viņš pauda jau pavasarī, par ko tika asi izsmiets tviterī. Komijs uzskata, ka šāds drošības solis ir tikpat nepieciešams kā aizslēgt ārdurvis vai vai auto.

    Specdienesta vadītājs stāstīja, ka ieejot jebkurā ASV valsts iestādē, visur uz kamerām atrodas objektīvu vāciņi, kurus pēc vajadzības var uzlikt un noņemt. Un šim pasākumam rūpīgi sekojot iekšējās drošības dienests. Savukārt ierindas pilsoņiem, kuru datori nav aprīkoti ar šādiem vāciņiem, FBI šefs iesaka lietot necaurspīdīgu līmlentu vai izolācijas lentu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_comey700_1.jpg[/img]

    Zināms, ka Facebook vadītājs Marks Cukerbergs vienmēr tur savu webkameru aizlīmētu. Kaspersky Lab veicis 18.000 cilvēku aptauju par datordrošības tēmu gan Krievijā, gan citās valstīs. Izrādījās, ka Krievijā jau tagad 23% datorlietotāju līmē ciet savas kameras.

    Hakeriem, kuriem izdevies attālināti piekļūt kādam datoram, nav īpašu problēmu pieslēgties tā kamerai un veikt fotografēšanu vai filmēšanu. Tas ir spēkā Windows sistēmām, un tagad arī Mac (Backdoor.Mac.Eleanor).

    Engadget u.c.

    #326990
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Problēma ir tajā, ka hakerim ir izdevies piekļūt, un WEBkamera ir mazākais, par ko uztraukties.

    Tas ir tā pat kā naktī gulēt apģērbtam, jo ja dzīvoklī ienāks laupītāji, lai neredzētu plikumus. To ka laupītāji var paņemt vērtīgas lietas un fakts ka viņiem ir izdevies ienākt nav svarīgs, galvenais gulēt apģērbtam un aizklāt plikumus!

    #326991
    ruukjis
    Participant

    +1

    #326992
    uldics
    Participant

    Tiešām labs salīdzinājums! 😀

    #326993
    akms47
    Participant

    Samuraj, kur, aptaujā, ir cits variants – iespamot? Man ir web kamera (kaut kad sen vinnēju usb Creative Labs radio konkursā), kad vajag (pareizāk sakot, kad kāds sailgojas redzēt manu ģīmi) – iespraužu. Labs risinājums. sevišķi runājot ar UK. Tie videočati ar viņiem bieži, pamatīgi bremzē, pat tā, ka var slikti dzirdēt. Bez video ir o.k. Tāpec, pieslēdzu reti.

    #326994
    shady
    Participant

    Man ir pietiekoši droša sistēma, lai uztrauktos par WEB kameras nesankcionētu pieslēgšanos, neesmu arī nēkāds spiegs / terorists vai vēl sazin kas, lai mani tagad ņemtu priekšā labi apmācīta hakeru armija 😀

    Un vispār, pikrītu AKMS47 – nepārdomāta aptauja, jo MAN IR WEBKAMERA AR VÄ€CIŠ…U! 🙂 Un, jā, es aizveru vāciņu, ja kameru nelietoju.

    #326995
    jonjs
    Participant

    Dīvaini. FBI šefs saka, ka līmē ciet kameru. Tur viņiem tajā FBI iekš to IT sfērā strādā nekompetenti cilvēki? Tautā saukti par LAŠ ARÄ€M? Vai arī tie hakeri tik spēcīgi? Vai arī FBI taisa tādus sū … us, ka viņus visi grib beidzot apturēt. ZIn sajūta tāda pati it kā kāds izspiegotu LATVIJAS “Eliti”. Tas taču ir traģiski, ja valsts nespēj aizstāvēt sevi? Izskatās, ka Krievija drīz rullēs, hakeri no krievijas, labākie, karavīri no Krievijas labākie u.t.t. KO nu? 😀 Teikšu tā Krievija ar visiem tās hakeriem tiek pārvērtēta, toties IT speciālisti no citas pasaules izskatās, ka ir pārāk maz novērtēti un tādēļ slinko 😀 Vai arī viņiem ir pārāk maz degsmes 😀

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā