FCC: būs "Super-WiFi" decimetru viļņos

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas FCC: būs "Super-WiFi" decimetru viļņos

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152269
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_fcc_1.jpg[/imgl]ASV radiokomunikācijas komiteja Federal Communications Commission (FCC) pieņēmusi noteikumus, kas atļauj Wi-Fi bezvadu internetam lietot arī “balto plankumu” starp TV metru un decimetru diapazoniem. Tās būs frekvences no 300 līdz 400 MHz. Atceramies, ka patreizējais WLAN lieto 2,4 GHz un 5 GHz diapazonus.

    Ar ko tad tik izdevīgs pirms tam analogajā kabeļtelevīzijā lietotais diapazons? Pie vienādas raidītāja jaudas garāki viļņi izplatās tālāk, un tos daudz mazāk ietekmē šķēršļi. Microsoft jau veica testus: lai pilnībā pārklātu ar WLAN kompānijas 200 ha lielo teritoriju, pietika ar divām bāzes stacijām. Pie līdzšinējā standarta šādai teritorijai “Hot-spotu” vajadzētu simtiem.

    Microsoft un Google jau apsveikušas FCC iniciatīvu. Kā rāda līdzšinējā pieredze, šāda veida ASV pieņemtie lēmumi ļoti ātri sasniedz Eiropu, un kļūst par vispasaules standartu.

    Avots

    #248621
    msh
    Participant

    1) Cik būs kanālu?

    2) Kam vispār būs jēga no tā, ja neskaita kompānijas? Parastajam lietotājam nebūs – ja nu vienīgi kādiem biezajiem.

    #248622
    pikins
    Participant

    Kā tev nebūs jēga būs tev jēga wifi punkti būs tik pat daudz kā tagad bet uztvert varēsi tālāk

    #248623
    eelektro
    Participant

    interesanti kāds atrums būs īstenībā šitais būs labais pat lauku teritorijās varētu būt ka būs kāds nets :lala:

    īstenībā es domāju ka šitam ir nākotne un skatoties ka piem ļoti forši būtu ja tev būtu interneta brīvība visur kur ej 😀

    tikai vai pašlaik esošie 802.11 g/b/a/n standarti šito uztvers

    #248624
    Evers
    Participant

    uztveršanu, piemēram portatīvajiem, pagaidām varētu risināt ar attiecīgajiem USB adapteriem

    #248625
    msh
    Participant

    pikins wrote:

    Kā tev nebūs jēga būs tev jēga wifi punkti būs tik pat daudz kā tagad bet uztvert varēsi tālāk


    Nu ja tu taisies apgādāt tuvāko apkārtni ar netu, tad jēga ir, savādāk vienīgais apšaubamais “labums” parastajam lietotājam ir iespēja, ka viņa tīklu var kāds lauzt no lielāka attāluma. Bez tam neaizmirstam ka antenas arī būs smukākas, uz fikso parēķinot man iznāk ka 40-50 cm.

    #248626
    Mad182
    Participant

    Mājās jēgas droši vien nebūtu, bet tīklu izveidi visādās iestādēs gan tas atvieglotu. Piemēram skolā atliktu novietot vienu jaudīgu AP un viss, nevis vilkt vadu mudžekļus pa visu ēku un likt neskaitāmus AP, kas gala rezultātā šā vai tā beigās parasti atstāj vietas, kur signāls ir sliktāks. Samazinās aparatūras un enerģijas izmaksas, uzlabojas kvalitāte. Gut!

    #248627
    Brutto
    Participant

    msh wrote:

    pikins wrote:

    …, uz fikso parēķinot man iznāk ka 40-50 cm.


    Ceturtdaļa no viļņa garuma…~25cm.

    #248628
    msh
    Participant

    Brutto wrote:

    msh wrote:

    …, uz fikso parēķinot man iznāk ka 40-50 cm.


    Ceturtdaļa no viļņa garuma…~25cm.


    Datorindustrija antenas taisa ceturtdaļvilnim? Pats savulaik pēc viena rasējuma taisīju FM pusviļņa antenu.

    #248629
    msh
    Participant

    Mad182 wrote:

    Mājās jēgas droši vien nebūtu, bet tīklu izveidi visādās iestādēs gan tas atvieglotu. Piemēram skolā atliktu novietot vienu jaudīgu AP un viss, nevis vilkt vadu mudžekļus pa visu ēku un likt neskaitāmus AP, kas gala rezultātā šā vai tā beigās parasti atstāj vietas, kur signāls ir sliktāks. Samazinās aparatūras un enerģijas izmaksas, uzlabojas kvalitāte. Gut!


    Skolā parasti informātikas kabinetā no rūtera aizvelk vadu mudžekli uz datoriem un viss notiek.

    Jeb ar vārdu “skola” nez kāpēc tu domā kaut kādu augstskolu vai universitāti? Latvijā jau viss tik kruti notiek, ka študenti velk katrs līdzi savu porķiku, bet izglītības iestāde tos apgādā ar netu lai tie varētu kačāt pr0n? Bet nu padomā kas notiktu tevis pieminētajā variantā – saslēdzas 500 Mad182’i pie AP un sāk kačāt pr0n, a iztēlosimies, ka rūteris ir 56 Mbps kā esošie – rupji aplēšot kādi 12 KBps uz galviņu – ilgi vilksies. Bez tam, par haļavnu netu drīkst tikai priecāties, ka tas eksistē, bez papildus prasībām – piemēram, ja es ar savu PSP uzķeru kāda dumiķa rūteri, es priecājos, nevis domāju “mļe, nafig tas krāns nav pielicis rūteri pie loga, lai man signāls būtu nevis 20% bet 80%”.

    😀

    #248630
    goodman2576
    Participant

    Teorētiskias ātrums sasniegs pat 15-20 megabiti sekundē…. (nu nu) privātam majas lietotājam tomēr tas nederēs, bet publiskās pieejas vietās ideāli.. arī ofisos…, lauku rajonos aizstājot kabeļu kilometrus….. Savu pielietojumu noteikti atradīs ja vien cena nebūs kosmiska….

    https://www.geekosystem.com/super-wifi-fcc/

    iesaku iečekot šo tehnoloģiju…

    https://wirelessgigabitalliance.org/specifications/

    [video width=400 height=350]https://www.networkworld.com/community/node/63354[/video]

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā