Firefox 4.0 beta 4 ar «hardware acceleration»

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Firefox 4.0 beta 4 ar «hardware acceleration»

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 58 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151967
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_ff4b4_1.jpg[/imgl]Pirmdien, 23. augustā Mozilla sola laist klajā pārlūka Firefox 4.0 ceturto beta versiju, kas būs nozīmīga ar videokartes resursu pieslēgšanu web lapu attēlošanai (hardware acceleration). Funkcija Direct2D darbosies Windows vidē, un tā ievērojami atslogos CPU, kā arī paātrinās lapu renderēšanu. Būs arī izmaiņas lietotāja saskarnē.

    Kā ziņo izstrādātāji, Firefox 4.0 kods ir praktiski gatavs, turpmākais darbs būs veltīts kļūdu labošanai un ievainojamību meklēšanai.

    Tiem, kuri vēlēsies notestēt Direct2D, būs jāievēro, ka pagaidām noklusējumā šī funkcija ir atslēgta. Tas izdarīts tāpēc, ka pārlūkā var būt dažādi drošības caurumi, par kuriem izstrādātājiem vēl nekas nav zināms.

    Lai ieslēgtu «hardware acceleration», jāiet caur about:config un jāpiešķir vērtība “6” rindiņai

    mozilla.widget.render-mode,

    kā arī gfx.font_rendering.directwrite.enabled jānomaina uz “true”.

    Lai atslēgtu «hardware acceleration», pietiek

    mozilla.widget.render-mode vērtību iestatīt “0”.

    Uzzināt patreizējo statusu var, ieklikšķinot adreses laukā about:support.

    Avots

    #245337
    Stat1CX
    Participant

    Ar visu hardware acceleration FF pat tuvu nestāv operai in chrome ātruma ziņā.

    #245338
    Willis
    Participant

    “.. Firefox 4.0 kods ir praktiski gatavs, turpmākais darbs būs veltīts kļūdu labošanai un ievainojamību meklēšanai. ..”

    Tad jau pagaidām triāls .

    #245339
    Stat1CX
    Participant

    Pats interesantākais tas ka FF ar tā saucamo hardware acceleration ieks attiecīga testa dabūn 2x mazāk punktu nekā opera kurai nav hardware acceleration 😀 Interesanti kas notiku ja operai izveidotu šādu funkciju, ātrums droši vien salīdzinājuma ar FF būtu kā salīdzināt gliemezi ar F1.

    https://ie.microsoft.com/testdrive/Performance/PsychedelicBrowsing/Default.html

    #245340
    Crow
    Participant

    Iespējams, ka pieaugums nemaz nebūtu tik liels. Pieļauju, ka fiziskais ierobežojums, cik ātri vispār var to panākt pašreizējās sistēmās, ir diezgan tuvu jau.

    #245341
    Wuu
    Participant

    Crow wrote:

    Iespējams, ka pieaugums nemaz nebūtu tik liels. Pieļauju, ka fiziskais ierobežojums, cik ātri vispār var to panākt pašreizējās sistēmās, ir diezgan tuvu jau.


    Pēc bloga ierakstiem spriežot, tikai tagad FF iegūs pilnvērtīgu HA. Kas šobrīd ir pieejams, ir stipri pusfabrikāts un daudzas fičās neatbalsta.

    #245342
    nevertell
    Participant

    A faerfoks vēl aizvien kā žīds taupa atmiņu ? No vienas puses jau labi, bet no otras tas visu padara FCK’n lēnu.

    #245343
    cracks
    Participant

    toties iet visām mājsaimniecēm 😛

    #245344
    zemith
    Participant

    Nesaprotu par ko visi tā pārdzīvo un reāli ***. Esmu provējis Chrome, Opera, Netscape, Avant, Internet Explorer, Safari, bet tomēr esmu palicis pie Mozillas. Ä€trums – rēali kur jāsteidzās? Tās pāris sekundes simtdaļas nemaina neko tāpat. Vienīgais jā – varēja viņi izdomāt, kā paātrināt ieslēgšanās procesu, tas gan ir pailgs. Bet Mozillai ir labāka bookmark sistēma, kas man ir, principā, primārais.

    #245345
    Aldis
    Participant

    Par to steigšanos arī nesaprotu, šitie visi sēž ar hronometriem rokās un tirinās.. 😀

    P.S. – nevertell, man tā resursu taupīšana uz MFF tā neizpaužas, jo ēd diezgan labi atmiņu, bet chromam pamanīju to štelli, ka uzrādas tiešām ap 20mb viens process, bet jams kaut kā lēni kust…

    #245346
    Jaunzems
    Participant

    zemith wrote:

    Ä€trums – rēali kur jāsteidzās?


    Tiešām, kur jāsteidzas…?

    [img]https://www.bildites.lv/images/ns7y55uweni4r0wt5sfl.jpg[/img]

    #245347
    Wuu
    Participant

    nevertell wrote:

    A faerfoks vēl aizvien kā žīds taupa atmiņu ? No vienas puses jau labi, bet no otras tas visu padara FCK’n lēnu.


    Ja datoram maz rama lietos maz, ja datoram daudz lietos daudz. Un neaizmirsti ka daži rama procenti ir aizgājuši uz plugin konteineri :]

    #245348
    bladez
    Participant

    Aldis wrote:

    Par to steigšanos arī nesaprotu, šitie visi sēž ar hronometriem rokās un tirinās.. 😀

    Reāli, atšķirība no FF/IE/Chrome un Operu var būs 1s+++, un ja jāvārsta 10’000 saitu (kautvai refrešojies) dienā, tās sekundes kopskaits tomēr sanāk diezgan liels…

    #245349
    linx
    Participant

    bladez wrote:

    Aldis wrote:

    Par to steigšanos arī nesaprotu, šitie visi sēž ar hronometriem rokās un tirinās.. 😀

    Reāli, atšķirība no FF/IE/Chrome un Operu var būs 1s+++, un ja jāvārsta 10’000 saitu (kautvai refrešojies) dienā, tās sekundes kopskaits tomēr sanāk diezgan liels…

    Jā, teorētiski var arī 30 000 saitus dienā apskatīt, bet reāli tas nenotiek 😀

    Nav jau FF tik ļoti lēns, ka nevarētu normāli pastrādāt – var izdarīt to pašu, nu nedaudz lēnāk – un kas no tā? 🙂

    #245350
    Stat1CX
    Participant

    Un kādēļ man būtu jādara lēnāk, ja es varu izdarīt ātrāk un ietaupīt laiku.

    #245351
    iKey
    Participant

    ja nets ir lēns un nekvalitatīvs un kompis nav jaudīgs, tad pat opera un hroms liksies lēnie.

    Ä€trumu var just, kad lapa tiek fiksi apstrādāta. To labi jutu, kad pārgāju no Opera 10.54 uz 10.61.

    Arī mobīlajā lauciņā Opera Mobile 10.1beta ir diezgan ņipra

    #245352
    nevertell
    Participant

    Nezinu, bet salīdzinot defaulto 64bit faerfoksu, ko es dabonu uz sava bubuntu uz frešinstala ar chromium daily ppa build’iem, tad atšķirība ir jūtama. It īpaši atverot vairākus tabus un flash’ā.

    Protams, visticamāk man vnk nepareizi nokompilēts libcurvehands.so.

    #245353
    Imhoteps
    Participant

    Jaunzemam žetons! Až ar tēju aizrijos, ieraugot to bildi 😀

    #245354
    linx
    Participant

    Stat1CX wrote:

    Un kādēļ man būtu jādara lēnāk, ja es varu izdarīt ātrāk un ietaupīt laiku.

    Un cik tad daudz tu ietaupi to laiku? Minūti, divas, vēl vairāk? Nedomāju, ka tev dzīvē kas mainīsies tikai tādēļ, ka browseris lapu atvēra pāris milisekundes ilgāk un nedzīvojam taču uz iezvanpieejas interneta, kur tas varētu būt būtiski 😀

    #245355
    Foxsk8
    Participant

    Ncmon, ko Jūs te lejat. Vislielākā FF problēma ir RAM noslogojums. Pie atvērtiem 10 – 30 tabiem, kuros ir viss nepieciešamais, FF totāli iegļuko. Nedod dievs, ja vēl paralēli vajag darboties ar Photoshop, Office softiem, utt, Man kā koderim, reāli ir spec jāver Crome, lai varu sadalīt resursus, starp pārlūkiem. Online radio, caur Crome, izstrādājamās lapas, lietas, kas saistītas darbam, FF. Nu vot, FF pie 30 tabiem var nograust ap 700 MB ram un pat vairāk, aizverot visus tabus ciet, FF ramu patur kāds ir bijis, un pie katras jaunas lapas atvēršanas to audzē klāt, nost nekas neņemās. Tiklīdz iesākās totāla bemze, nākas FF vienkārši, brutāli vērt ciet, un vērt pa jaunu vaļā. Tas jau nav normāli. Tāpēc arī es ikdienā izmantoju gan FF, gan Crome. Uz Pārējiem pārlūkiem, tāds RAM gļuks, utt.. nav novērots.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 58 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā