Firefox 4.0 tagad arī Androīdam

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Firefox 4.0 tagad arī Androīdam

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153700
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_ff41_2.jpg[/imgl]Mozilla Foundation prezentējis pārlūka Firefox 4.0 finālversiju arī Android viedtālruņiem. “Ugunslapsa” esot reizes 3 ātrāks par Googles iebūvēto pārlūku, pateicoties Jagermonkey dzinim, bet jebkuru sajūsmu jau sākumā apslāpē instalācijas faila izmērs – 14 MB. Tāpēc Notepad šoreiz arī netestē to, un joprojām par racionālāko risinājumu mobilām ierīcēm uzskata OperaMini 6.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_ff1_2.jpg[/imgr]Labās ziņas: Pārlūks Firefox 4.0 for Android ir pielāgots mobilām ierīcēm, apgādāts ar intuitīvu lietotāja saskarni, tam var uzinstalēt papildinājumus, kā ar var sinhronizēt datus ar Firefox Sync funkciju. Tiek atbalstītas cilnes, vajadzīgo lapu var momentāni pievienot grāmatzīmēm, var saglabāt lapas PDF formātā vēlākai apskatei, ir lejupielāžu un paroļu menedžeri. Un pat Personas tēmas var lietot. Arī daudzkodolu procesori tiek atbalstīti – iespējams sadalīt procesus pa procesoriem. Un vēl daudz kas.

    Bet tagad sliktā ziņa: kuram katram Android viedtālrunim Firefox 4.0 nemaz neder. Obligāti jābūt ARMv7 procesors un vismaz 512 MB RAM. No visa lielā klāsta tikai 23 modeļi ietilpst Mozillas testēto un atbalstīto tālruņu listē.

    Ja nu kādam ir vēlme un daudz RAM tālrunī, lejuplādēt Firefox 4 Mobile var Android Market lapā vai programmu repozitorijā pa tiešo.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zCe_1DxBQDc[/youtube]

    #265434
    ruukjis
    Participant

    A, kas notika ar Fennec, vai tad tas nebija Mozzilas lolojums priekš “maķugaļņikiem”?

    #265435
    daGrevis
    Participant

    Pirmkārt, no programmētāja skatu punkta, izmērs failam neko nenozīmē. Galvenais, ka pats strāda ātri.

    Otrkārt, tas ir kaut kāds “port’ēts” risinājums no īstā Firefox’a, vai, vienkārši, kas pavisam jauns ar tādu nosaukumu??

    #265436
    vincister
    Participant

    Gribētu redzēt mobilo pārlūku ar papildinājumiem. 🙂

    P.S. daGrevi, man ir ļoti liela aizdoma, ka parakstā esi domājis to lietu, ko latviski dēvē par tīmekli, nevis tīklu.

    #265437
    Crow
    Participant

    Pirmkārt, dagrāvi, no programmēšanas tu nekā nesajēdz.

    Otrkārt, šis jau arī ir tas Fennec. Gribēju jau izlamāties, bet izrādās, ka UI ir jūtami ātrāks kā pēdējā beta versijā. Taču neērts, nav piemērots pat maniem ne visai lielajiem pirkstiem. Jēgermērkaķis nav slikts, mazliet veiklāks ir par iebūvēto (testēts uz Desire/2.2). Taču…

    Treškārt, no Flash – no party.

    #265438
    Ralfie
    Participant

    FF patriotisma pēc esmu uzinstalējis šito, bet bremze gan kapitāla.. cerams ka drīz labosies..

    #265439
    daGrevis
    Participant

    @vincister Nevar nepiekrist.


    @Crow
    Uzrādi Man kādu sertifikātu, kas apliecina, ka māki programmēt, nevis gudri dirs? Es nemāku.

    #265440
    Crow
    Participant

    Nebrēc nu, jaunais cilvēk. Labi, ka vismaz pats atzīsti, ka nemāki. Vismaz neesi kā Robčiks :>

    Enīvej, runa nav par mani, bet tevi – kā tu vari spriest par faila izmēru “no programmētāja skatu punkta”? :lala:

    #265441
    daGrevis
    Participant

    Okej, aizveros. Tu jau drīzāk kā robčiks paliec… Nav Man taisnība? Nav. Es domāju, ka…

    Vajag izdarīt vienu lietu. Kaut kāda metode.

    Ir trīs iespējamie (ko pašlaik redzu veidi) kā to izdarīt…

    Viens veids ir, teiksim, 100 rindiņas – otrs un trešais: 200 un 500 rindiņas.

    (Vai simboli (galvenais, ka veids kā to panākt ir savādaks)).

    Pēc programmas kompilēšanas izrādās, ka veids ar 500 rindiņām ir ātrākais.

    Tas jau nekas, ka tas “svērs” ap 5 reizēm vairāķ.

    Un te nu Es Tev jautāju, jo Tev ir lielāks “skatu punkts”: Vai pēc kompilācijas “svars” būs atkarīgs no iepriekšrakstītā koda, vai nē? (to Es nezinu)

    #265442
    Evers
    Participant

    Sen nebija no daGrevis manīts posts tik garš un arī ar kautkādu saturu kā pēdējais. Piedodiet, ja kļūdos 😀

    #265443
    Crow
    Participant

    Nē, nu ok. Vainīgs, zinu, ka mazliet pats esmu kā Robčiks, izņemot to, ka man nav neredzamais draugs Ēriks 😀

    Vedīsim diskusiju par tēmu. Pamatā kompilēts kods sver ļoti maz. To var labi redzēt… well – visās

    citās Andžas programmās.

    Par tiem simboliem nav garām trāpīts. Atceros savā laikā lasīto AMD Athlon optimizācijas grāmatu (bija uznākusi uzmācīga doma apgūt x86 ASM). Tajā tiešām bija aprakstīti daudzi veidi, kā vairāk simboli nozīmē ātrāku darbību. Par piemēru – mazu konstanta izpildes skaita ciklu likvidēšana, tā vietā ņemot copī-peist un to ciklu izķidājot. Stulbi? Bet ātrāk. Tikai tas ir katrai arhitektūrai (pat dzelzim) individuāli.

    Citādi – faila izmēram IR nozīme.

    Pirmkārt, programmas ielāde atmiņā. Telefonos izmantotā NAND ir ļoti lēna (lēnāka par Class 2 SD).

    To daļēji labo TSR – Andža programmas neizvāc no atmiņas, kad tām paņem Quit (kam tāda iespēja vispār ir). Tik cilvēkiem jau tas nav pa prātam un RAM arī nav bezgalīgs, Andžām Task Manager ir vēl populārāks nekā tā vārdabrālis uz Windozes.

    Pierādījums – es vienkārši redzu uz Desire, ka palaižot FF, es vienmēr redzu “loading”. Nevienam citam pārlūkam, ko esmu testējis, tāda nav. Acīmredzot, tāds nav vajadzīgs, tie palaižas acumirklī.

    Otrkārt, smārts nav PC, RAM nav bezgalīgs, vairumā smārtu aizvien ir DDR SDRAM. Tik smaga kluča ielāde intensīvi lietotā maza apjoma atmiņā nozīmē augstu RAM fragmentāciju un page table aizdiršanu. Nezinu tieši, kā Linux to realizē un ar to cīnās, bet riteni jau otrreiz neizdomāsi, minēšu, ka visi moderno OS kerneļi to dara puslīdz vienādi, termini moš atšķiras. Tas ietekmē nanosekundes. Bet ja nanosekundes nekrāsi, pie sekundes netiksi. Ne tikai oduvančiks ir ķerts uz optimizēšanu. Es ar mazliet. Formāli.

    PC, kā rāda tendences, tā nav baigā problēma. Tavs paša teiciens – jaudas ir pietiekami ^^’. Bet smārtiem ir viena liela, utaina problēma – baterijas darbības laiks. Man šķiet, ka, ja arī iepriekšējais vairāk ož pēc OS inženierijas, tad mobilo aplikāciju programmētājam tas būtu jāņem vērā, īpaši Mozillai, kas nav gluži pirmo reizi ar Molotova kokteili uz jumta.

    Te vairāk izskatās pēc slinkuma – minēšu, ka iemesta gatava PDF bibliotēka, iemestas gatavas attēlu atbalsta bibliotēkas, milzu izmēra bildītes high-dpi ekrāniem, moš HTML5 video/audio kodeks, arī gatavs. Da te pat Flash nav. Ja tas vēl būtu klāt piemests, tad es moš saprastu. Flash jāuztur n-tās ActionScript versijas, video/audio kodeks un Adobe vispār neizceļas ar saprātu šai jomā; lai jau sver tik, cik sver.

    Kas attiecas uz pieredzi… nē, arī man nav ar sertifikātiem vai portfolio pierādāmas pieredzes, arī profesijā nestrādāju. Ir gan formāli apgūta augstākā programmēšanas inženierijā (pēdējais kurss nepabeigts). Bet tas varbūt neskaitās, jo ar programmēšanu tur bija sakars bija tik, cik Stradivārī ar basa bungām :>

    Karoč, grāvi… PAECE, man patīk tev braukt augumā 😀

    #265444
    daGrevis
    Participant

    Jūtu, jūtu. Pamiers.

    Starp citu, paldies par izskaidrošanu.

    #265445
    nevertell
    Participant

    Krou, tu gribi teikt faerfoks ir viena liela binārā kūka, ko VISU vienmēr lādē iekšā atmiņā ? Par atmiņu- nepļūtī. Telefoniem tagad ir vairāk sistēmas atmiņas nekā mūsdienīgajām konsulēm.

    #265446
    vincister
    Participant

    daGrevis wrote:

    @vincister Nevar nepiekrist.

    Tas bija tā kā mājiens, lai nomaini to maldinošo tekstu. :lala:

    #265447
    Crow
    Participant

    Ļ. cien. biedri nevertell, es tā negribu teikt. Redz, APK faili ir sa3.14stas Javas programmas. Te nav native kods, bet vesela čupa ar baitkodā pārveidotām klasēm. Dalvik VM māk uzglabāt arī uz ARM native code sakompilētas klases. Bet tas viss (baitkoda kompilēšana, uzglabāšana) taču prasa “ēst”.

    Man nav jādirš vasks, man te uz galda ir 576 MB devaiss. Atmiņas daudzums nav problēma. Tās ātrums ir. Un jau minētā fragmentācija. Virtuālās atmiņas translēšanai uz reālājām adresēm nepieciešama tabula, kurā to visu pierakstīt. Varbūt Linux to visu dara Torvalda svētais gars un tas viss glabājas zilajā ellē, es nez. Es saprotu, ka tu esi gudrāks pa Linux jomu kā es? Ok, es neesmu un man ir slinkums lasīt, kā Linux menedžē atmiņu. Izskaidro, ja sanāk laiks, pl0x, mmkay, kthx.

    Un vispār tā ir elementāra lieta galu galā – jo vairāk sver, jo vairāk jānes. :p

    #265448
    nevertell
    Participant

    Par atmiņas menedžmentu neko nezinu, tik cik no prakses, ka te pre-fetching’s un kešošana atšķirībā no NT kerneļa strādā 😀

    Nu jā, piemirsu faktu, ka androīdam viss ir ar javu sajāts. Par tabulām jau tev taisnība, ir tur ko menedžēt, bet man gribētos ticēt, ka nav izmantots

    #265449
    garaisezis
    Participant

    es arii piekritu notepad.lv kad par opera 6 nekaa pratigaka nav.

    #265450
    user
    Participant

    Obligāti nav jābūt 512MB un ARM, Supported Devices – Tested sarakstā ir Xperia X10 ar 384MB RAM un Qualcomm Snapdragon QSD8250 cpu.

    #265451
    Wuu
    Participant

    Nez, paskatījos to video, izskatījās ka tas nav interneta pārlūks , bet gan vesela OS. Runājot par to ka kāds uzskata ka Opera Mobile 6 ir lietojama … Nu lai jau tā būtu… , tiem kam veljoprojām mamma papildina zeltazivtiņas kredītu, Opera derēs.

    #265452
    Jaunzems
    Participant

    Es atvainojos, bet man ir nelielas aizdomas, ka tavu pauri ir nedaudz deformējusi panna vai kāds cits priekšmets.

    Opera Mobile un Opera Mini nav tas pats.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā