Firefox sācis iznīdēt Adobe Flash

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Firefox sācis iznīdēt Adobe Flash

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161138
    samurajs
    Participant

    Kopš pēdējā Mozilla Firefox laidiena 39.0 visa veida Adobe Flash izpausmes pārlūkā tiek bloķētas pēc noklusējuma – tā tviterī paziņoja Firefox Community Support vadītājs Marks Š mits. Tas attiecas arī uz šā spraudņa lejuplādi Mozilla add-onu lapā.

    Akcija zīmīgi sasaucas ar Facebook datordrošības dienesta vadītāja Aleksa Stamosa dienu iepriekš ietvītoto aicinājumu likvidēt Flash: “Kompānijai Adobe pienācis laiks noteikt Flash dzīves cikla beigu datumu un palūgt pārlūku izstrādātājus noteikt bloķēšanu no šī datuma”.

    Adobe Flash atklātas trīs ļoti bīstamas ievainojamības, ar kuru palīdzību var uzlauzt gan Microsoft Windows, gan Apple OS X un Linux datorus. Š obrīd likvidēta ir tikai viena – CVE-2015-5119. Kad The Register vērsās pie Adobe ar jautājumu – vai kompānija pati kaut ko dara, lai likvidētu caurumus, atbildēts tika izvairīgi: “šim mērķiem esot atvēlēti zināmi resursi”.

    Flash bloķēšana Firefox pārlūkā pastāvēs, līdz nebūs aizlāpītas visas ievainojamības. Savulaik Stīvs Džobss pat nemēģināja iedabūt šo spraudni savā iOS. Tam sekoja arī Android, jo mūsdienās ir drošākas alternatīvas multimediju satura atskaņošanai.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_ms_16.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_af_3.jpg[/img]

    #318677
    iKey
    Participant

    Feisbuks arī sprēgā par to flash, pat piespiež pielikt tam derīguma termiņu.

    #318678
    E-500
    Participant

    Manējais ar vakar bļaustījās un nerādīja Youtūbes video draudot, ka Flash ir caurumains – pirmo reizi tādu lietu redzēju.

    #318679
    Aldis
    Participant

    Pirms pāris dienām firefox bļāva pēc Flash update, atjaunoju, un te pēkšņi vakar atkal.. izdarīju to vēlreiz.. 😀

    Principā tracina Adobe Flash atjaunināšanās kā tāda, kas notiek caur viņu download lapu, nevis automātiski – kā ir chrome, firefox, vai dajebkurai normālai mūsdienu programmai. Vēl pie atjaunošanas cenšas iemānīt McAfee

    #318680
    iKey
    Participant

    ekšellī, mani tracina tie IT standartu veterāni (Flash un Oracle Java) lāpa tos vienā lāpīšanā, bet parādas ar vien jauni caurumi. Tām firmām cilvēkresursi ir pietiekami, lai varētu tās komponentes uzcept no nulles

    #318681
    Crow
    Participant

    A alternatīvas kur?

    #318682
    Mad182
    Participant

    Youtubam flash jau sen nevajag. Pie tam html5 playeris strādā labāk. Vismaz 1080p video uz veciem dzelžiem man flashā raustijās, kamēr html5 versija strādā normāli.

    #318683
    Mad182
    Participant

    Man mājas kompim flash nav jau pāris gadus, un nekādu vajadzību nejūtu.

    Darbā savukārt ir flashcontrol plugins, kas flash palaiž tikai manuāli whitelistotās lapās, kuras ir tikai pāris.

    #318684
    Mad182
    Participant
    #318685
    kasis1000
    Participant

    Vai esat pamanījuši, ka Firefox HTML5 pleijeris nav pat tuvu salīdzināms Adobe Flash resursrijīgajam pleijeriem? Es vienkārši varu apbrīnot, to kā vispār strādā šis Firefox HTML5 pleijeris – skipošanas opcija un stipri lēnā video ielāde ir super, turklāt, bieži pat saņemu tādus ziņojumus kā “Video ielāde apturēta.”, “Nenozīmīga kļūda or smth”.

    Katrs atjauninājums tagad papildina tikai un vienīgi megabaitus, čati n shit un par 360 grādu video atskaņošanu jau Mozilla komanda sen ir aizmirsuši. https://youtu.be/LByJ9Q6Lddo

    Manās acīs, Mozilla Firefox vairs nav vērtība.

    Ir slikti, mainīt vadītājus, darbiniekus, cilvēkus, jo tas noved pie slikta un neizturīga komandas darba, kas padarīja Firefox par vienu no sliktākajiem pārlūkiem šodien.

    #318686
    E-500
    Participant

    Man HTML5 video rāda tikai ar 360p, neko vairāk uzlikt nav iespējams. Dažus pat nerāda vispār.

    #318687
    Nelabojams
    Participant

    Da vispār šie te Adobes “mazie” produkti ir kaut kāds ārprāts! Kā gadu no gada metodiski un arvien vairāk ir ticis sačakarēts Adobe Reader! Pēdējā versija vispār vairs nav lietojama – ja vajag ātri apskatīties kādu pdf dokumentu vai, nedod Dievs, vairākus pēc kārtas, katram no tiem jātērē laiks, novācot visādu fīču piedāvājumus… tai skaitā regulāri logā lienošais atgādinājums, ka mans mobile link esot off un vai es tiešām nevēloties to piesinhronizēt…

    Vai kāds nevar ieteikt kādu pdf lasītāju bez visiem šiem mēsliem?

    Par flash – nezinu, ar HTML5 ne man kas raustās, ne gļuko, ne izšķirtspējas ierobežojumi. Laikam jau roku/sistēmas līkuma jautājums.

    #318688
    Michmann
    Participant

    Foxit Reader.

    #318689
    Brutto
    Participant

    Protams, ka Foxit Reader; jau cik gadus lietoju. Lai gan arī pa šo laiku ir palicis treknāks :/

    #318690
    iKey
    Participant

    Sumatra PDF. Viegls. Š…em pretī ne tikai PDF, bet arī populārākos e-grāmatu failus

    #318691
    msh
    Participant

    Kaut kas tev tur ir līks. Kas par versiju?

    #318692
    Nelabojams
    Participant

    Win7 Enterprise, updeitots regulāri + FF39.0

    + paldies par ieteikumiem zemāk!

    #318693
    jonjs
    Participant

    Interesanti uz Windows viss strādā bez brīdinājumiem, Linux gan visu laiku bloķē. Laikam nav vajadzīgie caurumi aizlāpīti.

    #318694
    msh
    Participant

    Es par akrobāta lasītāju, nevis sistēmu 😀 Protams, salīdzinājumā ar vecajiem lasītājiem, jaunie paliek par arvien lielāku bloatwari, bet savādāk par tiem es sūzēties nevaru nekādīgi.

    #318695
    E-500
    Participant

    +1 – atvērtā pirmkoda.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā