FMS izstrādājis jaunu risinājumu ES finansējuma izlietojuma uzskaitei pētniecības projektos

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR FMS izstrādājis jaunu risinājumu ES finansējuma izlietojuma uzskaitei pētniecības projektos

Tiek skatīti 1 ieraksti – 1 līdz 1 (no 1 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155893
    shady
    Participant

    Š odien Latvijas IT uzņēmums FMS  prezentēja jaunu risinājumu, kas nodrošina atbilstību Eiropas Savienības (ES) prasībām attiecībā uz ES fondu finansējuma izlietojumu pētniecības projektos.

    FMS izstrādātais risinājums finansējuma izlietojuma uzskaitei nodrošina ērti veicamu detalizētu finansējuma izmaksu uzskaiti un pētnieciskās organizācijas saimniecisko un nesaimniecisko darbību finanšu plūsmu un izmaksu nodalīšanu atbilstoši ES prasībām.

    „Saņemot ES atbalstu pētniecības projektos, grāmatvedības  un finanšu uzskaite jāveic divos detalizācijas līmeņos – atbilstoši valsts un ES regulējumam. Š āda uzskaite ir sarežģīta un bieži vien neatmaksājas, ierobežojot  finansējuma lietojumu. Tāpēc, lai atvieglotu finansējuma izlietojuma uzskaites atbilstības nodrošināšanu, FMS izstrādājis jaunu risinājumu, ko jau veiksmīgi ieviesis un šobrīd lieto Organiskās sintēzes institūts,” stāsta Viktors Oškukovs, FMS klientu attiecību vadītājs.

    Risinājums ir integrēts ar grāmatvedības sistēmu, no kuras automātiski tiek iegūta visa nepieciešamā informācija. Papildu nepieciešamo atskaišu sagatavošanai uzraugošajām institūcijām, risinājums ļauj veikt arī projektu pašizmaksas aprēķinu, kā arī dod iespēju pārliecināties par tirgus cenas piemērošanu saimnieciskām darbībām.

    Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktora vietniece finanšu jautājumos Dace Kārkle uzver: “Ir gandarījums, ka esam pirmie Latvijā, kas uzsākuši šī jaunā risinājuma izmantošanu. Jau šobrīd redzam, ka tas ļāvis mums kļūt efektīvākiem, plānojot finanšu resursus un budžetu. Tāpat jaunais tehnoloģiskais risinājums mums sniedz atbalstu, argumentējot uzraudzības iestādēm, klientiem vai sadarbības partneriem noteiktu pētniecības pakalpojumu, projektu vai to pozīciju izmaksu pamatotību.”

    Risinājums ir Horizon BI saimes produkts, kas veidots uz pasaulē plaši izmantotās datu analīzes sistēmas MicroStrategy bāzes un ir cieši integrēts ar resursu vadības sistēmu Horizon.

    Autors
    Ieraksti
Tiek skatīti 1 ieraksti – 1 līdz 1 (no 1 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā