Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Lietotāju Podcast › Foxsk8 podcast Nr1
Tad nu tā, sadomāju, kaut ko parunāt par savām tēmām. 🙂
Jāsaka uzreiz, ka šis ir mans pirmais podcasts, runāts real life, nekas nav ne skaņots, nekādi citādi pietunēts, griežam savas skandas uz max vol, jo redz, mikrafons čakarējās, pārāk klusu records notika. Ko var gribēt no miķa pa 1 Ls 😀
Gaidu atsauksmes. 🙂
Runātas lietas par ko:
P.S. Zivs, ja uzbraucu, sorry, tas tā nebija domāts 🙂
False alarm. Es, dunduks, austiņas biju atstājis.
un gaidu otro daļu 🙂
no offence
strādāt par kapeikām… 300 LVL uz rokas – Latvijā tā ir nauda, lai vai kā daudziem liekas, ka ar to nu nekā nevarot iztikt. Īpaši tā liekas tiem daudzajiem tūkstošiem “svaigo absolventu” no daudzskaitlīgajām Latvijas augstskolām, kam liekas, ka augstākā izglītība ir garants kaut kam. Dzīve nav zelta bedre, kurā iemetoties no jebkuras puses Tevi gaida ar atplestām rokām un met naudu pakaļ, lai tik skrien pie saucēja.
Visi vienmēr šejieni salīdzina ar rietumeiropu, tāpēc darīšu to arī es: tur jaunietis, kas tikko pabeidzis augstskolu un ieguvis darbu specialitātē nesaņem diži vairāk kā jaunietis šeit, kas izdarījis to pašu, ja skatās pēc “reālas pirktspējas”. T.i. atļauties paņemt kredītu varētu, ja gribētu, bet jautājums ir vai vajag! Tur šāds jaunietis sāks kā asistents/jaunākais speciālists, un viņam paies gadi, kamēr viņš izsitīsies par kaut ko. Nezin kāpēc Latvijā ir standarta pieņēmums, ka augstskolas absolvents ir visuzinošais, kam jāmaksā vismaz 500 LVL uz rokas, ir ūberkruts speciālists, kas ir pelīnijis tapt apmaksāts vareni, jo citādi viņš nenāks, aizbildinoties ar nespēju segt savas saistības. Problēma ir vieglprātībā, kā cilvēks vidējais izdomā, ka viens kredīts katram – tā ir norma, vai jebkurš tēriņš ko var atļauties momentā ir attaisnojams.
Pat neskatoties uz to, ka IT joma ir nedaudz specifiska ar to, ka jebkurā biznesā ir nepieciešama (tāpat kā juristi), tas nedod pamatu sadomāties, ka katram uzņēmumam ir nepieciešams koderis, kas satraucas (būsim godīgi) par tādiem sīkumiem kā Tu (spriežot pēc šī podcast). Iemesls ir gana vienkāršs – ar to vien, ka Tu kā koderis pārzini programmēšanu, Tev nepietiks būt par labu speciālistu kādā uzņēmumā, jo katra industrija ir specifiska ar savām lietām, ko Tev kā vispārīgi zinošam cilvēkam nekad neiedomāties. Pat ja Tu domā, ka klients ir dumjš, ka Tev viņš ir jāpārliecina par savu taisnību, jo “Tu zini”, tas ne vienmēr tā būs, jo viņš, iespējams, zinās biznesa specifiku, ko Tu pat nenojaut. Pats ikdienā redzu šo situāciju un tā nu ir sanācis, ka dažkārt testēju funkcionalitāti sistēmām, ko dažādi koderi ir taisījuši. Sākotnēji biju pārsteigts, cik dumju rezultātu var iegūt, taču pēc vairākkārtējām šādām situācijām esmu nonācis pie secinājuma, ka šādas situācijas rodas tieši dēļ tā, ka koderi domā, ka tikai tāpēc, ka viņi ir izpildītāji, t.i. sistēmas taisītāji, viņi zin labāk, kādam būt rezultātam…
300 LVL uz rokas – Latvijā tā ir nauda
Labs joks, no tevis sanāk humorists. 😀
300 LVL uz rokas – Latvijā tā ir nauda
Labs joks, no tevis sanāk humorists. 😀
Pasaki to kādam no simtlatniekiem. 🙂 Un ja jau pats pelnīto entos simtus, tad takš netirgotu counter strike accessus un unbanus par naudu… No offence.
Labprāt noklausītos 2. daļu ar.
Manuprāt, dažreiz koderi par traku prasa naudu, jo īpaši sīkiem projektiņiem… par viītkartes lapu prasot tos pašus 100 ls, bet paņem vnk kādu templeitu… Protams, visiem gribas kaut kā nopelnīt. Ir aitas, būs cirpēji.
Marr. Vispār, mums ir tiesības nīdēt, jo redz, neviens jau nav teicis, ka pēc tam pasūtītājs uz tavu izpildījumu, nenopelna ap 30 reizēm vairāk,
Vēl viena lieta, tu esi redzējis kādā nopietna kantora izcenojumus par programēšanu kā tādu, varu tev pateikt, tur jebkas iet uz štuku, divām, tad nu arī mums kā strādniekiem, vai kā būtu tikai godīgi maksāt ok algas.
Nākošā lieta, mani diži tas neuztrauc, es tikai vienkārši šoreiz runāju, kas notiek apkārt, jebšu avota linki tika ielikti. Pastāstīju savu redzējumu.
Usiņ, protams, 4 template katrs pa 100 ir ok mēneša alga, bet ja nemanīji, bieži notiek tā, ka klients grib lai tu pa to sotaku, strādā mēnesi, ķipa 100 latnieku koderu programma 😀 Es nerunāju tagad ka tā tas ir visu laiku, bet gan par to, ka tādā situācija pastāv, kura atkal citiem rada, tādas domas, ka programmētāji ir pazuduši.
Marr: 300 Ls lati, der tiem, kam nav ģimenes, ir viens pats, nav kredītu un dzīvo tikai šodienai, nevis nākotnei.
Ok davai paskatīsimies, tu saki ok alga, labi parēķinam, kas no tā sanāk.
Vidēji Jaunā māja, ziemas laikā ar apkuri izmaksā ap 100 Ls, pieskaitam klāt vēl klāt izklaidi, jebšu tv un interets, telefons. 30 Ls. Pieskaitam izdevumus, lai tu varētu piem tikt uz darbu, ap 70 Ls. un nu 100 Ls tev paliek tīri uz roku, jebšu 3 Ls dienā, par kuriem tev ir jāpaēd, jāapģērbjas. Nekas daudz jau tas nav. Tāpēc es pieminēju, ka vismaz tiem kuriem ir ģimene, viņi vienkārši nevar atļauties lētāk, strādāt.
Nākošā lieta, es pats gāju 4 – 5 gadus, līdz kamēr, varēju atļauties kādam prasīt tādu algu, laiku, utt… ko esmu veltijis, jau neviens nerēķina, ieguldījumu, jebšu kaut vai to varētu teikt, skolas maksas izdevumi. Vēl viena lieta, labi IT cilvēki vienmēr būs uz izķeršanu, tas nu ir fakts. Un vēl viena lieta, kas man liekas, ka tur marr, esi tieši tāds darba devējs, kādu es aprakstīju savā podcastā, vismaz tuvu tam, kas nevēlas maksāt un davai, kapājiet, kapājiet.
Un vispār, labi, ka nerunāju par dizaineriem, tiem mani skaitļi liekas kapeikas 😀 Es domāju profesionālo līmeni.
Vēl jau viena lieta, nekur neesmu minējis, ka piemēram es strādātu no 8 – 5 un viss. Es arī kapājos no agra rīta, līdz vēlam vakaram, strādāju brīvdienās,svētku dienās, utt… lai varētu vismaz savākt pēc iespējas vairāk naudiņas, ģimeni praktiski neredzu, jo nav laika. So nīdēt par to, ka tādi cipari nav atbilstoši darba ieguldījumam, nevar.
Laikam arī uz galveniem uzbraucieniem, atbildēju.
Pasaki to kādam no simtlatniekiem. 🙂 Un ja jau pats pelnīto entos simtus, tad takš netirgotu counter strike accessus un unbanus par naudu… No offence.
Nelien cita makā.
Taka man diemžēl šeit Liepājā vismaz nav neviena čoma, džeka, kas būtu līdzzinoš, nevaru paņemt cilvēku, kas neko nerūbī un malt podcastu, arī pats mitinos dziļos laukos, līdz ar to, ir kā ir.
Es tev došu mājienu, Skype…
Man ir aizdomas, ka Wuu īsti nezina naudas vērtību Latvijā .. Dzīvo uz vecāku kakla?
Nelien cita makā
Ja runājam par vecāku atbalstu vai neatbalstu, tad jāsaka, ka ir labi, ja vecāki var un pareizi atbalsta savus bērnus līdz zināmam vecumam.
Dažreiz strādājot darbus sevis uzturēšanai, atliek ļoti maz laika laba aroda apgūšanai.
Pareizi Wuu saka, nav ko līst svešā maciņā.
Protams arī jāsaka, ka ir slikti, kad kāds jaunietis, kas ne nieka mēnesī pats nenopelna pēkšņi sāk visus te mācīt un rādīt pagarīnāt krānu ar jaunu telefonu, datoru vai vēl sazin ko, bet pats neapzinās, ka visu ir uzdāvinājusi mamma vai tētis, tomēr man šķiet, ka tas nav Wuu gadījums.
Dažu labu gan laikam zinu, kas šo mācību vel nav apguvis (piemēram pasūta sev blogu vai interneta vietni par vecāku naudu u.t.t.) un pēc tam zīmējas, lai gan pats nebūt nav spējīgs ko tādu uzražot.
es nerunāju par tādiem kā Wuu, kam jūra ir līdz ceļiem un neapmierinātība bēniņos. Es runāju par to, ka cilvēki gaida zelta kalnus, kuri paši no sevis nenāk, lai gan tas ir tas, kas viņiem ir solīts gadiem (piemēram, skolās).
1) tiesības nīdēt: es surprise, surprise
Pēc šī punkta spriežot, arī es varētu nīdēt par savu darba devēju, taču to nedaru.
2) dzīvošana: mmm… nepiekrītu 🙂 pirmkārt, būtu tikai normāli, ja jaunieši, kas nedzīvo pie vecākiem kooperētos un piemēram trijatā dzīvotu trīsistabu dzīvoklī. Ä€rzemēs (Anglija, Holande, Vācija) tā ir norma, šeit kaut kā nē – uzreiz jāspēj atļauties kaut vienistabas, bet savu ūķīti. Tas, protams, ir dārgāk, taču vajag. Dzīvot pie vecākiem – protams, ir gadījumi kad tā nav, taču pa lielam, uzskatu ka tā ir katra paša brīva izvēle. Nezinu, par kādu transportu 70 Ls mēnesī Tu runā, jo es mazāku summu iztērēju braucot ar ēdelīgu pilnpiedziņas auto uz darbu turp atpakaļ (acīmredzot neskaitu pārējo braukāšanu, kas saucams par “privātām darīšanām”). Un es arī, protams, nesaku, ka visu dzīvi būtu normāli tik pelnīt, taču sākotnējās prasības, kad maksimums knapi pāris gadus kā augstskolu pabeidzis.
3) pašieguldījums & skolas maksa, interesanta tēma! Es teiktu, ka viss ir atkarīgs no tā, kā skaita. Jo, ja labi grib, tad arī vidusskolu var ieskaitīt kā “ieguldījumu nākotnē” nevis kā obligātu prasību: respektīvi – ja Tu gāji uz augstskolu jau zinādams, ka dari to tikai tāpēc lai dabūtu augstāku algu, tad iespējams Tev ir pamats cepties, bet ja gāji ar domu, ka tas viss ILGÄ€KAM laika posmam, tad nekas vēl nav zaudēts. Tu saki, ka daudz esi ieguldījis, taču arī citi to ir darījuši – varbūt efektīvāk, varbūt ar mazāk darba stundām, bet ceļš katram ir citādāks. Man tas joprojām izskatās, ka “lai vai kas būtu darīts, un darīts ir daudz” rezultātu vajag te un tagad. Un nākotnē vēl vairāk. Taču tas viss ir sasniedams tikai un vienīgi cītīgi strādājot vislaik un ejot uz to, ko pats uzskati par labāku. Tas veido veiksmīgu cilvēku, nevis klaigāšana par to, cik viss negodīgi. Jā, life is a bitch
Preses relīzes