Francijā par nelegālām lejupielādēm atslēgs internetu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Francijā par nelegālām lejupielādēm atslēgs internetu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 64 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149596
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_fran_1.jpg[/imgl]Francijas parlaments pēdējā lasījumā galīgi pieņēmis jauno pretpirātisma likumu, kas ļaus radikāli cīnīties ar nelegāla satura audio un video failu izplatīšanu internetā. Paredzēts, ka vispirms pārkāpējs saņems 3 automātiskos brīdinājumus uz Email, bet pēc tam varas iestādes (tiesa) drīkstēs viņam anulēt interneta abonementu uz gadu. Likumprojekts izraisīja daudzu cilvēktiesību organizāciju vētrainus protestus, bet uzvarēja mūzikas un kinoindustrijas magnātu vara. Par jauno likumu balsoja 258 deputāti, pret – 131.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_d1609wb1_1.jpg[/imgr]Francijas kultūras ministrs Frederiks Miterāns cer, ka “sodi, visticamāk, būs visai reta parādība, jo es ticu šāda preventīvā faktora iedarbībai. Brīvība tomēr nav bezmaksas licence, un liberālisms nevietā – šeit nav džungļi!”

    Jāpiezīmē, ka jaunais likums arī uzliek par pienākumu Wi-Fi pieslēgumu īpašniekiem nodrošināt savienojumu drošību, un novērst iespējas pieslēgties “no malas”.

    Līdzīgs likums kopš 1.aprīļa darbojas Zviedrijā ar nosaukumu IPRED (International Property Rights Enforcement Directive). Tur audio-video kompānijas ir tiesīgas pieprasīt no interneta provaideriem autortiesību pārkāpēju personas datus. Kopš likuma pieņemšanas Zviedrijas interneta trafiks ir stipri samazinājies, un tā arī nav atguvis iepriekšējo līmeni.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_fi_61122_1.jpg[/img]

    Avots 1, 2.

    #211965
    Wuu
    Participant

    Kamēr nepieņems normālus sodus, piemēram amputēt ģenitālijas vai nocirst rokas. No tā likuma ir tik pat liels labums, cik forumam no mana komentāra 😀

    #211966
    Eudoxus
    Participant

    Manuprāt, puslīdz saprātīgs lēmums. Protams, no vienas puses ir jocīgi, ka tev kāds netu atrubīt, bet no otras – zagšana kaut kā ir jāierobežo. Var jau kreisās noskaņās apdziedāt ļauno magnātu varu, tomēr ir kaut kāds robežas. Tad kad šie magnāti izputēs, tad mums vienkārši nebūs ko klausīties, jo nākotnes Placebo, U2 utt. nevarēs ierakstīt plati, jo viņiem nebūs naudas un neviens magnāts viņiem to nevarēs aizdot. Tas pats attiecas uz kino. Magnātus vajag kotrolēt ar saprātīgu likumu palīdzību, nevis viņus apzogot.

    Ja nemaldos, kādus pāris mēnešus atpakaļ lasīju U2 menedžera pārdomas par šo Francijas likumu (tad vēl tikai projekta stadijā). Viņa apsvērumi bija līdzīgi tam, ko ļoti īsi šeit izklāstīju es.

    Gribās jau mums visiem na haļavu gan mūziku paklausīties, gan kino paskatīties, tomēr zagšana paliek zagšana.

    Wuu: Domāju, ka tev nav taisnība. Varu derēt, ka pēc šī likuma stāšanās spēkā neta trafiks krietni nokritīs līdzīgi tam, kā tas ir zviedrijā. Protams, rūdīti zēni un meitenes turpinās zagt, bet veseles lērums potenciālo zadzēju to vairs nedarīs. Svarīgi ir tas, ka ir konkrēti formulēts, ka tā ir zagšana un ka par to pienākas noteikts sods, kurš arī tiks izpildīts.

    #211967
    Professor35
    Participant

    Acīmredzot audio-video kompānijas okšķerēs pa trekeriem un meklēs pašus briesmīgākos franču lejuplādētājus pēc kā pieprasīs info no provaideriem un lūgs tiesai atslēgt kaitniekus no interneta, uzrīkos dažas paraugprāvas, pēc kā trafiks Francijā kritīsies vēl vairāk.

    Vienīgi nav skaidrs kā tiks uzzinātas pārkāpēju e-pasta adreses.

    Reāli šīs kompānijas nekādu peļņu no tā negūs, tā viņi iebaidīs tikai kādas mājsaimnieces, kas tāpat viņu produkciju nepirks, īsti pirāti šim likumam uzspļaus.

    #211968
    Sid
    Participant

    Quote:

    Placebo, U2 utt. nevarēs ierakstīt plati, jo viņiem nebūs naudas un neviens magnāts viņiem to nevarēs aizdot

    WTF? Tu, protams, sajēdz, ka visa lielā nauda nāk no koncerttūrēm, vai ne? Un tāpat tie, kas grib atbalstīt savu elku, pērk to disku ;]

    #211969
    NorKais
    Participant

    Manuprāt, izmantojot kādu informācijas šifrēšanas veidu “pirāti” tik un tā turpinās lejuplādēt failus. Varas iestādēm nebūs pa spēkam noskaidrot, kas par failiem slēpjas aiz šiem šifrētajiem failiem…un lai noskaidrotu katra šifrētā faila reālo failu paies krietns laiciņš, jo tie jau nav tikai daži desmiti failu, bet gan krietni lielāks apjoms. Kādam tik atliek izveidot P2P šifrēšanas programmatūru, lai katrai vietnei ir iespēja uzlikt savu unikālo datu šifrēšanas algoritmu, bez datu glabāšanas. Protams, ka samazināsies ar autortiesībām aizsargāto failu lejuplādes, bet , manuprāt, tā tik un tā ir cīņa ar vējdzirnavām.

    #211970
    Professor35
    Participant

    Eudoxus

    juridiski tā nav zagšana, bet autortiesību pārkāpums, gan Latvijā gan Francijā.

    #211971
    Professor35
    Participant

    NorKais

    nē nekāda trafika šifrēšana te nelīdzēs pat ja tiks izmantotas decentralizētas ( bez centrālā servera) failu apmaiņas programmas tādas kā Emule vai Shareaza, ļaunajām kompānijām vajag tikai nošārēt kādu licenzētu failu un paskatīties kādā IP adrese to lejuplādē un viss( vismaz Francijā) .

    #211972
    Evers
    Participant

    Nu nav dalīšanās ar failiem ne zagšana ne autortiesību pārkāpums – autortiesību pārkāpums tas būtu tad, ja es to failu ar ko kāds padalījās mēģinātu pārdot vai kā citādi izmantotu peļņas nolūkam.

    [spoil][img]https://www.vincentchow.net/wp-content/uploads/2008/09/piracy.png[/img][/spoil] :lala:

    P.S Jau labu laiku ir metodes, ar kurām kačāt ir drošāk. –

    #Protokola šifrēšana torrentu klientā https://bildites.lv/images/uw6eap4ygarrqey9ymtm.jpg (Var arī vienkārši “Ieslēgt” – būs vairāk savienojumu, bet mazāka aizsardzība. Izslēdzot ienākošos nekriptētos savienojumus drošība vēl uzlabosies – vienīgi ātrums samazināsies, jo varēs kačāt tikai no lietotājiem, kas ar kriptē savienojumus) – Š ī metode visšvakākā, bet labāk kā nekas

    #Vēl var arī izmantot kādu starpserveri, tie gan laikam ar par maksu būs, viens ir gandrīz 100$ gadā – https://torrentprivacy.com/?id=start – šifrēšana un proxy kopā. Drošība absolūta garantēta un juridiski aizsargāta. Rūdītie kačeri tos 100 dollārus varēs atļauties ja labi gribēs. 🙂

    # https://phoenixlabs.org/pg2/

    Programmiņa, kas bloķēs zināmos “sliktos” no tavas IP adreses noskaidrošanas.

    #Un vēl un vēl

    Vārdsakot pirātismu izkaut varēs tikai ÄŒaks Noriss – izdzēšot internetu. 🙂

    #211973
    Kefīrs
    Participant

    Tad jau tiks nobloķēta interneta pieeja kādiem 60% Visiem ISP kirdiht 😀

    #211974
    Eudoxus
    Participant

    Staļins wrote:

    Quote:

    Placebo, U2 utt. nevarēs ierakstīt plati, jo viņiem nebūs naudas un neviens magnāts viņiem to nevarēs aizdot

    WTF? Tu, protams, sajēdz, ka visa lielā nauda nāk no koncerttūrēm, vai ne? Un tāpat tie, kas grib atbalstīt savu elku, pērk to disku ;]

    Jau teicu, ka atstāstu tikai to, ko saka paši mūzikas industrijas pārstāvji. Un tie nav sazin kādi magnāti, bet paši mūziķi. Ja kādam interesē, tad paši varat palasīt. Aizrullējiet uz U2 mājas lapu un sameklējiet. Tāpat varat arī palasīt, ko par to domā, piemēram, vecais panks Roberts Smits (Robert Smith) no The Cure. Nu jau ir tā, ka nauda nāk no koncerttūrēm un daudzi mūziķi (piem., Laurie Anderson) sūdzas, ka ar ierakstiem vairs nevar nopelnīt. Kādreiz varēja. Gribētu redzēt kādu dziesmu tu dziedātu, ja pats nodarbotos ar mūzikas ierakstīšanu. Kādās tūrēs tad tu braukātu.

    Kas attiecas uz apgalvojumu par to, ka tā nav zagšana, tad, manuprāt, tā ir reāla matu skaldīšana. Atradušies jau nu ar te juristi domoroščenniji. It kā zagšana ir tikai tad, ja no kūts pa naktu cūku aizved.

    Iedomājies, ka tu aizņemies naudu, samaksā par studijas laiku un ieraksti mūziku. Tad ieguldi vēl mazliet naudas un izdod CD. Tavu CD nopērk pieci čaļi, ieliek netā un tagad tavu disku klausās 5000 cilvēku. Jautājums ir – kā tu no 5 disku pārdošanas atdosi parādu, kurā iedzīvojies, lai šo disku ierakstītu? Un tad tev pienāk viens pumpains tīnis un sāk stāstīt, ka vajagot braukt koncerttūrē. Un atkal jautājums – ko tu viņam teiktu?

    Zagšana vai ne zagšana, bet īsti godīga šāda kačāšanas sistēma nav.

    #211975
    Evers
    Participant

    Man visa pasaule draugi un es visai pasaulei draugs 😀 Man nav žēl dalīties ar draugiem un draugiem nav žēl dalīties ar mani 😀

    P.S Jādomā arī par vidi 😀

    https://notcicero.files.wordpress.com/2008/12/piracy-is-green.jpg

    #211976
    Eudoxus
    Participant

    Evers, ko tad tu tādu esi radījis, lai varētu ar citiem dalīties:)

    #211977
    Evers
    Participant

    hmm, vai tad jārada? kompetes neradu – nopērku, padalos ar draugiem 😀

    Par to “Piracy is Green” – tas neattiecas uz pirkšanu internetā, kur dod nokačāt nopirkto – mūzikas cd/filmas dvd/utt . Bet tāda lieta nemaz tik attīstīta nava.

    Ja nu vienīgi Apple iTunes – visu cieņu, atbalstu viņu ideju – labs variants kā konkurēt nevis cīnīties ar pirātismu.

    Ä€ vēl arī spēļmeistaru kompānija Valve – piedāvā ērti un ātri iegādāties savas spēles internetā un tās nokačāt. Un tas viņiem padodas vienkārši izcili. Valve’s prezidents pats teica – Ar pirātismu nav jācīnās – ar to ir jākonkurē! Š ie zelta vārdi man iespiedušies atmiņā 🙂 Pats galvenais, ka tie arī pierādās Valve’s darbos

    #211978
    NorKais
    Participant

    Evers wrote:

    Ar pirātismu nav jācīnās – ar to ir jākonkurē!


    Tas gan priecē

    #211979
    Eudoxus
    Participant

    Ar svešu mantu jau dalīties nav nemaz tik grūti. Lai gan, protams, ir izņemumi.

    #211980
    APOC
    Participant

    Eudoxus wrote:

    Manuprāt, puslīdz saprātīgs lēmums. Protams, no vienas puses ir jocīgi, ka tev kāds netu atrubīt, bet no otras – zagšana kaut kā ir jāierobežo. Var jau kreisās noskaņās apdziedāt ļauno magnātu varu, tomēr ir kaut kāds robežas. Tad kad šie magnāti izputēs, tad mums vienkārši nebūs ko klausīties, jo nākotnes Placebo, U2 utt. nevarēs ierakstīt plati, jo viņiem nebūs naudas un neviens magnāts viņiem to nevarēs aizdot.

    https://www.southparkstudios.se/episodes/709/

    #211981
    Eudoxus
    Participant

    Kā jau rūdīts un sens southpark cienītājs, protams, esmu šo sēriju redzējis.

    #211982
    ehex
    Participant

    Komentāros sākās kārtējais – pirāti vs. svētie kars! 😀

    Visdrīzāk jau ka rezultāts būs tāds pats kā Zviedrijā, bet lielākos pirātus tāpat neviens neapturēs.

    #211983
    Snorx
    Participant

    Eudoxus- Pats kādreiz spēlēju grupā, un man pilnīgi nekā nav pretī, ka manis veidotie ieraksti vēl tagad kaut kur klejo internetā un es par to nekā nesaņēmu, jo patiesībā tas veicināja tikai manu popularitāti, kas savukārt palielināja koncertu apmeklējumu. Tas, ka tādejādi es apeju savus izdevējus, kas vienkārši mēģina mani visos iespējamos veidos apjāt, mani pilnībā nesatrauc, jo no viņiem es saņēmu tādus nabaga grašus, ka man kauns bija tos pieņemt.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 64 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā