Francijā par nelegālām lejupielādēm atslēgs internetu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Francijā par nelegālām lejupielādēm atslēgs internetu

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 64 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #212004
    Evers
    Participant

    Tad purkšķināmajam orgānam uzliks adapteri, kurš visu konvertēs uz Mocartu sešisimtisešdesmitsesto simfoniju – tam autortiesības sen kā beigušās. Par tā aparāta iestrādi būs jāatstrādā 3arpus mēneši sabiedriskie darbi.

    #212005
    Eudoxus
    Participant

    Evers, es jau teicu – ja kāds grib savu mūziku dāļāt par velti, tad tā ir viņa darīšana. Bet nevienam nevar uzlikt par pienākumu tam sekot.

    Un kāds vēl “vilku un aitu” princips. Valdība starp citu no debesīm nenoktrīt. Turklāt valdību darbs ir dažādos veidos ieteikmējams, tāpēc neredzu pamata tavām fantāzijām. Tevis minēto likumu par ienākuma nodokli nekad nepieņems, tāpēc, ka tas vienkārši sajātu visu ekonomiku. Tāpēc tavs piemērs ir zem tās pašas astes liekams.

    Un ja par tautas interesēm runā, tad šo pašu interešu vārdā viens no valsts uzdevumiem ir aizsargāt pilsoņu tiesības uz privātīpašumu.

    Varat jau te vingrināties apsrātībā, bet whats the point? Tak varat svilpot un likt ciemiņiem ko vien vēlaties. Skaidrs, ka ir dažādi strīdīgi gadījumi (tas tā ir attiecībā uz jebkuru likumu). Bet jūs te rakstāt kā tādi bērnudārznieki. Skaidri taču saprotat, kuros gadījumos pārkāpjat likumu, bet lai sevi attaisnotu izdomājas visādas muļķibas.

    #212006
    Crow
    Participant

    Apzināti uzliekam mīksto valdošajai iekārtai. Kad attiecīgie orgāni reāli paņems aiz attiecīgajiem orgāniem, tad apdomāsimies. Bet kā jau minēju, visus nekad nenotiesās. Galu galā vairums pilsoņu tāpat “zog” pilnīgi visās nozarēs, digitālā izklaide nebūs izņēmums.

    #212007
    Eudoxus
    Participant

    Protams, galvenais uzlikt mīksto valdošajai iekārtai (tas nekas, ka pa ceļam apzogam savus līdzpilsoņus). Galvenais – gūtais gandarījums no mīkstā likšanas.

    #212008
    Crow
    Participant

    Pag, bet kurš tad nezog? Lai man parāda tādu cilvēku, kurš nekad nav palaidis nagus… ne nu obligāti kaut ko tādu, kas LR vai citā konstitūcijā atrunāts ar krimināllikuma pantiem, bet kaut vai (piemērs glupš, bet derēs) – ābolu no kaimiņdārza vai zīmuli no darba vietas?! Problēma ir tur, ka vairums to dara ne vienu reizi vien, bet regulāri un pat īsti neaizdomājas – “jo tā tak dara visi!”

    Lai nu godājamais paraugpilsonis, kas slēpjas zem vārda Eudoxus būtu izņēmums – ja tā, tad mūžīgs gods, nevīstoša slava Jums, protams, un arī kāds ordenis, iespējams.

    Obtw, if you miss by 360 degrees – you hit. Ja visi zog, tad zagšana kļūst par funkcionālu valsts iekārtu 😀

    Okei, pārspīlējums, drīzāk ož pēc anarhijas… bet derēs.

    #212009
    Eudoxus
    Participant

    Nu un ko tad tu gribi ar to pierādīt? Vai tad fakts, ka jebkurš kādreiz ir kaut ko nospēris `padara zagšanu par pieņemamu rīcību?

    Es starp citu neku neesmu sevi prezentējis kā paraugpilsoni un nevienam te tādam nav jābūt. Tar arī ir kaut kāds lemberga un darītāju tipa arguments. (ad hominem tas saucās, ja kas), ka tikai paraugpilsoņiem ir tiesības teikt, ka zagt ir slikti un pretējā gadījumā “kuš, arī tu neesi balts un pūkains!”

    Es saprotu, ka pliks dibens te ir daudziem un ir švaki ar naudu, bet visādas mantas gribas na haļavu baudīt. Tāpēc izdomā visādas atmazkas, kas it kā leģitimizē zagšanu. Tupa, lai tie mūziķi un ierakstu kompānijas nediršās. Mums naudas nav, bet klausīties mūziku gribam. A ja rokeriem nav ienākumu no diskiet, tad lai neslinko un uzspēlē mums kādu koncertu. Mēs varbūt mammai kādu latiņu izdīksim un aiziesim paklausīties.

    Man kaut kā šāds funktieris liekas ekstrēmi perverss. OK. Nu nosper kaut ko, ja nevar iztikt. Bet nē, te vēl puse par to skaļi bazūnē un cep visādas ideoloģiskas atmazkas. Man tas neliekas baigi advancēti. Drīzāk kaut kā kauns lasīt un saprast, ka esam tādi bauri, kuriem ir kaut kāds neandertāliešu priekšstats par likumu. Tas jau labi atspoguļojas arī lielās lietās. Es domāju, ka šitā valsts ir tur kur viņa ir lielā mērā pateicoties šādam domāšanas veidam.

    #212010
    Crow
    Participant

    Vispār to es arī gribu pierādīt, jā. Problēma ir tā, ka tas notiek vairāk vai mazāk visur. Letiņi tikai atrodas pirmajās vietās bēdīgā satura sarakstu lejasgalā. Bet problēma ir globāla un pastāvējusi ne tikai t.s. “digitālajā laikmetā”. Mans pasaules uzskats: ja problēma ir globāla, varbūt tā nemaz nav problēma, bet vispārēja cilvēka rakstura iezīme? Un attiecīgi vai tad ar to ir vērts (vai ir vispār iespējams) cīnīties? Tā sacīt – sevi nepiemānīsi.

    Nav jau te partizāņu karš, ka derīgs jebkurš apkarošanas līdzeklis. Man šķiet, ka šāda rakstura problēmu var risināt tad un tikai tad, ja ir zināms, ka tiešām būs ilglaicīgs pozitīvs rezultāts. Pagaidām tā neizskatās, te ir tikai krāsotu olu pārkraušana no viena putna ligzdas citā. Kaut vai tāpēc, ka es te brīvi drukāju savus pātarus 😀

    Kas attiecas uz paraugpilsoņa piesaukšanu – tā jau pat Grāmatā (tajā pašā, kuru vecais kungs tavā avatarā tur augstā godā) ir teikts – “lai pirmo akmeni met tas, kas pats bez grēka”. Un nav jau bez taisnības tie vārdi 🙂

    Vistīrākā filozofija panesās. Ek, ka vajadzētu izgulēties 😀

    #212011
    Eudoxus
    Participant

    Bet tādā veidā var arī aizdomāties līdz tam, ka satiksmes noteikumi arī ir jāatceļ jo, redz, tos jau arī faktiski ikviens reiz ir pārkāpis. Tikai pamēģini kaut kur pēc tam aizbraukt.

    Kas attiecas uz paragupilsoņiem, tad tevi minētais citāts attiecas uz tiem, kas mētā akmeņus. Es akmeņus nemētāju, bet paužu savu viedokli, ko ir lietas, kuras darīt nav īsti labi un vēl sliktāk ir lepoties ar to, ka tās tiek darītas. To var atļauties paust jebkurš. Pat lielākais grēcinieks.

    Es piekrītu, ka autortiesību jomā ir daudz visādu nejēdzību un daudzos gadījumos nevienam nevar būt simpātiju pret atklāti alkatīgām korporācijām. Tomēr minētās problēmas nekādi neattaisno zagšanu. Tā man šķiet.

    #212012
    Sid
    Participant

    Eudoxus, man Tev tikai 2 jautājumi:

    1) Kā Tev liekas, šī topika komentētāji nezin, ka zagt ir slikti?;

    2) Cik ilgi Tu vēl par to vārīsies? 😀 Visiem tāpat ir skaidrs, ko Tu gribēji pateikt, un, kā jau tas bija gaidāms, nevienam domas Tu nemainīji :>

    #212013
    Moerto
    Participant

    Likums, manuprāt, diezgan liels feils. Kā viņi taisās filtrēt to trafiku man nav skaidrs, filtrēs mūziku pēc tagiem, vai kā? Anyway, tur pāris rindas koda un to apies.

    Un vispār, imo, mūzikai jābūt par brīvu .mp3 formātā kas principā ir saspiestais formāts, par flac un citiem varētu parunāt vēl. Vienkārša shēma – tu izplati savu mūziku internetā, ja tas ko spēlē cilvēkiem patīk viņi sāk nākt uz taviem koncertiem un tur tu arī sāc pelnīt savu kāpostu un labi mūziķi arī labi nopelna piedaloties dažādās reklāmas kampaņās, šovos kur nauda apgrozās ļoti ok. Lai iet dirst tie oldschool mūziķi sakot ka kādreiz varēja baigo naudu pelnīt ar ierakstiem, ok, tad nebija piejams cits veids kā iegūt mūziku, bet vai arī mūsdienās visam jābūt kā kādreiz es nedomāju vis. Bet ja tā padomā, kādreiz mūzika arī bija daudz klausāmāka, bieži domāju cik forši būtu dzīvot pirms, teiksim, 40 gadiem.

    Man pat sāk šķist, ka ne mūziķi tik traki iespringst kā cilvēki kas izplata CD, treknie gadi beigušies arī viņiem, how sad :). Es nesaku, ka CD tirdzniecība būtu jāizbeidz pavisam, bet jau tagad CD ir tikai simboliska vērtība un tam būtu krasi jānolaiž cenas.

    Par filmām, hmm, es nezinu, cinema priekš manis ir tikai vieta kur reizēm ar draugiem aiziet uz kādu nekonkrētu filmu, ļoti reti uz ko konkrētu, atbalstu youtube (laikam, piemirsu) ideju skatīties HD filmas par nelielu samaksu, tas pat varētu ļoti labi aiziet, ja varēs noskatīties jaunākās filmas labā kvalitātē teiksim par 1-3 doļiem i’m in.

    “Ar pirātismu ir jākonkurē” ftw, vismaz uz filmām noteikti, par mūziku neesmu īsti pārliecināts, tad viņiem jādod līdzi man kādu atlaidi uz kādu youtube filmu :D, te jau kautkas teica par Valve un steam kas ir tiešām kruta lieta, tik daudzko atvieglo un es tiešām jūtu atšķirību vai es spēli nopērku torrentu veikalā vai steamā.

    #212014
    Eudoxus
    Participant

    Staļins wrote:

    Eudoxus, man Tev tikai 2 jautājumi:

    1) Kā Tev liekas, šī topika komentētāji nezin, ka zagt ir slikti?;

    2) Cik ilgi Tu vēl par to vārīsies? 😀 Visiem tāpat ir skaidrs, ko Tu gribēji pateikt, un, kā jau tas bija gaidāms, nevienam domas Tu nemainīji :>

    1) Spriežot pēc lasītā, manupārt, nezina. Ja zinātu, tad nerakstītu tādas blēņas.

    2) “Vārīšos” (padlies par komplimentu) tik cik uzskatīšu par vajadzīgu. Jebkurš šeit var paust savu viedokli un ar to kaut kā brīvā valstī ir jāsamierinās, vai ne? Turklāt es arī negrasījos te nevienam mainīt sazin kāds domas. Kā jau tecu. Gribēju paust tikai savas. Bet spriežot pēc lasītā puse šeit lasa kā Ļeņins – pa diognāli – tāpēc arī uzskatu par vajadzīgu dažos gadījumos paskaidrot, ko domāju.

    Ceru, ka manas atbildes tevi apmierina.

    p.s. Man tev arī ir viens jautājums. Vai tev nešķiet, ka tev kā vecākajam lietotājam vajadzēut būt – kā lai to pasaka – mazliet pieklājīgākam?

    #212015
    Mr.Death
    Participant

    labaak lai atsleedz to internetu, nekaa ieliek kjurmii uz 5 gadiem, par nieka nelegaalaam 1000 dziesmaam vai uzliek ento miljonu naudassodu :> francijai pagaidaam ir vissakariigaakais piraatisma apkarosjanas plaans :>

    #212016
    Sid
    Participant

    Es jau ar to samierinos, man tas vienkārši šķiet amizanti, cik ļoti tiek piespamots viens topiks ar “zagt ir slikti” komentāriem, kad tāpat visi to zin, tikai nenoliedz, ka tas nepatīk ;>

    Pretjautājums Tev: kur es kaut ko nepieklājīgu pateicu?

    p.s. *skaļa doma* ja es esmu nepieklājīgs, tad kāds ir d_l? 😮

    #212017
    Eudoxus
    Participant

    Nu ja nejūties pateicis neko nepieklājīgu, tad mums visdrīzāk ir atšķirīgas izpratnes par pieklājību.

    Bet d_l ir viņpus laba un ļauna. Turklāt viņš nav “vecākais lietotājs”.

    Bet patiesībā jau runa nebija par to, vai zagt ir vai nav slikti, bet gan par to, ka daži rakstītāji mēģina izlikties, ka tā nav zagšana.

    #212018
    Evers
    Participant

    Eudoxus jau te grib ieskaidrot par kautko ko amatpersonas ir pasludinājuši par zagšanu (dalīšanos ar to kas ir pašam ar citiem un tā, kas ir citiem un ar ko dalās citi, ņemšana (Jebkuru filmu kāds ir nopircis un draudzīgi padalījies)) nevis par to, kas pēc dabas un loģikas principiem ir zagšana. Ja kāds pasludinās, ka par gaisa elpošanu jāmaksā abonementmaksa un kāds nemaksās, tad tā ar būs zagšana? 😀

    #212019
    Funs
    Participant

    Eudoxus wrote:


    Varat jau te vingrināties apsrātībā, bet whats the point? Tak varat svilpot un likt ciemiņiem ko vien vēlaties. Skaidrs, ka ir dažādi strīdīgi gadījumi (tas tā ir attiecībā uz jebkuru likumu). Bet jūs te rakstāt kā tādi bērnudārznieki. Skaidri taču saprotat, kuros gadījumos pārkāpjat likumu, bet lai sevi attaisnotu izdomājas visādas muļķibas.

    + 20

    Pārsteidz, ka pat pēc šī citāta te turpinas karsta diskusija aka “kāpēc es nelegāli kačāju un jūtos superīgs džeks”.

    Manuprāt pozitīvi vērtējams risinājums Francijā izstrādāts. Varbūt daudziem tas liksies pārsteidzoši, bet pirātisms ir pagrīdes darboņu zelta ādere. Internets ir pilns ar lapām kas PÄ€RDOD pirātisko saturu un čaļi lieliski nopelna uz tā. Arī šos puišus varbūt jāaizstāv būtu pēc dažu loģikas?

    Katram indivīdam – māksliniekam ir tiesības izplatīt savu “produktu” pēc saviem ieskatiem. Jā, būs daudzi, kas dos par brīvu un pelnīs uz citām fīčām kā konči, reklāmas utt, bet tāpat būtu jāciena mākslinieki, kas izvēlas savus darbus pārdot.

    Kā jau Eudoxus atzīmē, ja gribat zagt – uz priekšu, bet nevajag nopietniem ģīmjiem rakstīt palagus ar bērnišķīgu atrunāšanos, ka tā ir svētība māksliniekiem, kaut kā smieklīgi vienkārši tas izskatās.

    F.

    #212020
    Eudoxus
    Participant

    Evers wrote:

    Eudoxus jau te grib ieskaidrot par kautko ko amatpersonas ir pasludinājuši par zagšanu (dalīšanos ar to kas ir pašam ar citiem un tā, kas ir citiem un ar ko dalās citi, ņemšana (Jebkuru filmu kāds ir nopircis un draudzīgi padalījies)) nevis par to, kas pēc dabas un loģikas principiem ir zagšana. Ja kāds pasludinās, ka par gaisa elpošanu jāmaksā abonementmaksa un kāds nemaksās, tad tā ar būs zagšana? 😀

    Redzi, pēc dabas un loģikas likumiem nekas nav zagšana (ja vien esi informēts par to, ko dabas zinātnieki sauc par dabas likumiem un ar ko nodarbojas loģika; ja neesi informēts, tad lai wikipedia ir tavs draugs). Ja kāds pasludinās abonementa maksu par gaisa elpošanu, tad, iespējams, viņu ieliks psihenē. Bet ja kāds izdod CD ar mūziku, tad viņam ir tiesības noteikt noteiktas robežas, kā šī mūzika var tikt izmantota. Š ajā gadījumā tev nav jāpēta daba, bet gan jāizlasa, kas ir rakstīts uz CD vai DVD diska. Un jau kuro reizi atkārtošu (piedod Staļin, ja vari) ja tev šie noteikumi nav saistoši, tad tev neviens to mūziku nespiež klausīties. Ja gribi klausīties, tad esi tik laipns un ievēro noteiktus noteikumus.

    Jau kuro reizi izliecies par dumjāku nekā esi, jo nav jau runa par “draudzīgu dalīšanos”.

    #212021
    ob1
    Participant

    Svētais Tēvs, es pazīstu dažus cilvēkus, kas aģitē pret alkohola lietošanu aptuveni ar tādu pašu dedzību, kā Tu pret zagšanu. Š ie cilvēki ir alkoholiķi, kas cenšas visiem spēkiem atturēties no dzeršanas (jāsaka, ka viņiem tas izdodas).

    Vai Tev gadījumā nerodas tās pašas asociācijas, kas man?

    #212022
    aoma
    Participant

    Internets ir kā liela, neaizslēgta noliktava, kura gan skaitās apsargāta, bet tikai uz papīra. Kad atrod pārāk lielu robu iztukšotu, tad aizsūta kādu, kas pārbauda, bet arī ne vienmēr.

    Pie durvīm jau gan piesprausta neliela zīmīte “PRIVÄ€TĪPAŠ UMS, ZAGT IR SLIKTI”, bet tas jau atkarīgs no katra audzināšanas un sirdsapziņas.

    #212023
    samurajs
    Participant

    Ziniet, kungi – es piekritīšu mr. Nāvei! Ja cilvēks nejēgā zog internetā, patiešām Francija pieņēmusi visgudrāko lēmumu – vnk neļaut viņam zagt. Tie, kas paretam novilks kādu filmu – tie jau neiekļūs likumsargu redzeslokā. Iekļūs tie, kas ar to nodarbojas profesionāli un ikdienā.

    Spundēt cietumā – absolūti stulbi, jo ar to vēl vairāk samaitāsi. Uzlikt 10000000… Ls naudassodu – vēl stulbāk, jo nav cerību iekasēt.

    Tiem atslēgtajiem jau internets joprojām būs pieejams, kaut vai mobilais. Tikai p2p iespējas tiks apgrieztas.

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 64 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā