«Global Internet Speedup» – Google padarīs internetu ātrāku

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas «Global Internet Speedup» – Google padarīs internetu ātrāku

Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154835
    samurajs
    Participant

    Google kopā ar OpenDNS un vēl vairākām lielām “interneta haizivīm” paziņojuši par projektu «Global Internet Speedup». Pēc OpenDNS vadītāja Dāvida Ulēviča (David Ulevitch) teiktā, jau 30. augustā apmēram 30 miljoni OpenDNS un Google Public DNS lietotāju pamanīja, ka internets ir kļuvis ātrāks. Iniciatīvai jau pievienojušies DNS provaideri Bitgravity, CDNetworks, DNS.com un Edgecast.

    Par godu projektam atvērta īpaša mājaslapa AFasterInternet, kur viss sīki aprakstīts. Mēs tikai īsumā pakavēsimies pie pamatprincipiem.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_icann_2.jpg[/imgr]Kas ir DNS – domāju, ka visi zin. Kas nezin – paskaidroju, ka tas ir tēlaini izsakoties kā telefongrāmata internetam. Ja mēs ievadām adresi ar vārdiem http://www.opendns.com, DNS serveris to pārvērtīs skaitļotājiem saprotamā formā, resp. IP adresē 208.69.38.160.

    Tagad nu stādāmies priekšā, ka mums ir klients, kurš telefongrāmatā atradis kādas firmas 50 filiāles. Loģiski, ka viņš vērsīsies tanī, kura būs tuvāk dzīvesvietai. Tāpat arī būtu jārīkojas internetā: ja kādai lapai ir 50 pa visu pasauli izkaisīti serveri, dati būtu jāpieprasa no vistuvākā (vai arī vismazāk noslogotā).

    Š ā principa realizēšanai «Global Internet Speedup» piedāvā kopā ar pieprasījumu DNS serverim nosūtīt arī lietotāja IP adreses fragmentu – pirmos 3 oktetus. Pēc tā DNS sistēma varēs atšifrēt, kur lietotājs atrodas, un savienot to ar optimālo, vistuvāk atrašanās vietai esošo serveri.

    Š ī tehnoloģija daļēji atgādina CDN (Content Delivery Network), kas arī izmanto trafika maršruta optimizāciju. Google un OpenDNS sagatavojuši projekta melnrakstu, ko iesniegs IETF (interneta protokolu izstrādātāju apvienība).

    #275076
    usins
    Participant

    Njā.. Man pietiek ar patreizējo ātrumu. Viss atveras ātri, un kad kontakts nodibināts, tad jau vairāk neko nevaajg 😀

    #275077
    daGrevis
    Participant

    Jaudas ir pietiekami. 😀

    #275078
    Aldis
    Participant

    Man ar dns izsaukšanu nav itikā problēmas.. o_O milisekundes neskaitu 🙂

Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā

Vai vēlies saņemt jaunumus no Notepad.lv?