GLONASS – GPS konkurents

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas GLONASS – GPS konkurents

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152070
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_glonassk_1.jpg[/imgl]Nesējraķete “Proton-M”, kas 26. augustā startēja no Baikonuras kosmodroma, veiksmīgi izvadīja orbītā trīs jaunus Krievijas globālās pozicionēšanas sistēmas GLONASS-M pavadoņus. Tie oktobrī būs sasnieguši paredzētos orbītas parametrus, un sāks darbu. Tad kopsummā satelītu skaits būs sasniedzis 23. Pēc tam atliks vien pievienot pēdējo pavadoni, lai globālās pozicionēšanas sistēma būtu nokomplektēta, un aptvertu visu Zemeslodi.

    Lai jaunu pavadoni pievienotu esošai sistēmai – vajadzīgas 45 dienas. Tie lidinās 19100 km augstumā ar orbītas slīpumu 64,8 grādi. Katra satelīta masa ir 1,4 tonnas, paredzamais kalpošanas laiks – 7 gadi.

    Š obrīd GLONASS sistēma satur 21 aktīvu satelītu plus vēl 2 ir rezervē. No 3 jaunajiem pavadoņiem 2 darbosies, bet viens būs kā rezerve – tātad kopsummā būs 23 satelītu. Atsevišķi Krievijas ražotāji vēl šogad vēlas izlaist GLONASS pozicionēšanas ierīces, bet nav droši par pieprasījumu – izmaksas sanākšot lielākas nekā GPS iekārtām. Par to Krievijas ierēdņi jau pagājušajā gadā parādīja izcilu impērisku domāšanu: ja vajadzēšot bīdīt vietējo sistēmu, GPS ierīcēm varot 5-kārtīgi pacelt ievedmuitu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_440_9099d_1.jpg[/img]

    Avots – РИА Новости

    #246571
    TokRa
    Participant
    #246572
    Kon
    Participant

    samurajs wrote:

    Par to Krievijas ierēdņi jau pagājušajā gadā parādīja izcilu impērisku domāšanu: ja vajadzēšot bīdīt vietējo sistēmu, GPS ierīcēm varot 5-kārtīgi pacelt ievedmuitu.

    Lūk ar šo iesūkā ES 🙂

    #246573
    Gonzoo
    Participant

    Intrsusting

    #246574
    bladez
    Participant

    Quote:

    It is stated that at peak efficiency the system’s standard positioning and timing service provide horizontal positioning accuracy within 57–70 meters, vertical positioning within 70 meters, velocity vector measuring within 15 cm/s, and time transfer within 1 µs (all within 99.7% probability).

    Jā…….konkurents :seeker:

    Es gaidu kad būs EU Galileo sistēma gatava.

    Quote:

    Galileo is intended to provide more precise measurements than available through GPS or GLONASS (Galileo will be accurate down to the metre range) including the height (altitude) above sea level, and better positioning services at high latitudes. The political aim is to provide an independent positioning system upon which European nations can rely even in times of war or political disagreement, since Russia or the USA could disable use of their national systems by others (through encryption).

    DIEMŽĒL…….

    Quote:
    Like the US GPS, use of basic (low-accuracy) Galileo services will be free and open to everyone. However, the high-accuracy capabilities will be restricted to military use and paying commercial users.

    Nesaprotu, kāpēc ir jāierobežo precizitāte :/ …

    DISREGARD THAT

    Quote:

    The Galileo system will have five main services:

    Open Access Navigation: This will be ‘free to air’ and for use by the mass market; Simple timing and positioning down to 1 meter.

    Commercial Navigation (Encrypted): High accuracy to the centimeter; Guaranteed service for which service providers will charge fees.

    Precīzāk par 1 metru nemaz nevajag 🙂 …..

    Protams, ģeokešošanai noderētu 😀

    P.S. Man patīk, ka virs pašas Krievijas, Glonass pieejamība ir maza, bet virs Amerikas ir ļoti ļoti liela xD

    [img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/79/GLONASS_position_geometry_factor_PDOP.gif[/img]

    Quote:

    On July 16, 2010, during a meeting with Russian Prime Minister Vladimir Putin, Vladimir Evtushenkov called for an import ban on all the GPS-capable devices unless these devices support Glonass as well. Vladimir Evtushenkov is currently a main shareholder of JFSC Sistema, which has major financial interests in GLONASS. Evtushenkov claimed that Russian authorities had already started negotiations with major vendors like Nokia, Siemens and Motorola. Vladimir Putin agreed that “It is good that our partners understand our need to protect our national interests and promote our product”. According to Russian experts, it was possible that mobile devices like smartphones would be effectively banned as well. Some producers claimed that if additional expenses to add GLONASS were too high, they may consider turning off satnav feature in devices for Russian market to avoid import ban.

    On August 11, 2010, Deputy Prime Minister Sergei Ivanov, who is in charge of GLONASS development, called for a 25% import duty on all GPS-capable devices unless they are compatible with GLONASS. The duty is proposed to be implemented from January 2011. Russian government believes this move would “stimulate international interest” in the system.

    Es vēlos, kaut notepadā raksti būti daudz labāki un vispusīgāki 🙁 . Š ī vieta no reklāmu un īssrakstu pārpilnības mirst.

    #246575
    Loading
    Participant

    Man personīgi labāk patīk īsi un kodolīgi raksti, nevis referāti 😉

    #246576
    WerNeo
    Participant

    bladez 🙂 Paskaties cik ļoti Tu esi pacenties, rakstot šo komentāru. Vēl veltītu šim pasākumam 30-40 minūtes… un varētu uzrakstīt pilnvērtīgu rakstu. Pašam prieks un notepad nebūtu pārpildīts ar īsrakstiem.

    #246577
    Arcis
    Participant

    Loading wrote:

    Man personīgi labāk patīk īsi un kodolīgi raksti, nevis referāti 😉

    Es arī piekrītu ja viss nepieciešamais un svarīgākais pa tēmu tiek smuki un kodolīgi pateikts tad rakstiem nav ne vainas. Nav jau nepieciešams kā vidusskolās, lai raksta domrakstus ar, piemēram, 6000 simboliem, ja to pašu var daudzmaz smuki pastāstīt arī īsāk, jo arī man nav patikas lasīt nežēlīgi garus emuārus kur beigās tāpat nekas jēdzīgs netiek izstāstīts un tas nemaz nav nepieciešams… 😉 Nu tas pa reklāmu pārpilnību tik tiešām ir pārspīlēts…. :lala:

    #246578
    WanVilders
    Participant

    Bladez labs raksts 🙂

    #246579
    Brutto
    Participant

    Ak tad beidzot krievi savu GLONASS būs pabeiguši gan!

    Un, jā, man arī vairāk interesē Galileo sistēmas palaišana.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā