Godaddy.com bloķē .com domēnus latvijas reģistrantiem.

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Godaddy.com bloķē .com domēnus latvijas reģistrantiem.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149338
    Mr.Death
    Participant

    Š is nav pirmais gadījums, kad slavenā domēnu piegādātāju kompānija GoDaddy, bloķē domēnus teju vai pārpratuma dēļ. Iepriekšējais zināmais gadījums, kā informē, nano.lv, kurus šoreiz tāda problēma skārusi, jo bloķēti liela daļa pie viņiem reģistrētie .com domēni – respektīvi GoDaddy ir vienkārši nomainījis NS ierakstus uz

    NS2.SUSPENDED-FOR.SPAM-AND-ABUSE.COM

    NS1.SUSPENDED-FOR.SPAM-AND-ABUSE.COM

    , ir bijis Krievijā vienu no lielākajiem web hostinga (resursvietas) piedāvātājiem – Majordomo.

    Kāpēc izdomāju vispār par šo rakstīt?

    Esmu dzirdējis ļoti daudz negatīvu atsauksmju par iepriekšminēto mūsu pašu Latvijas web resursvietas, serveru/domēnu īres piedāvātāju SIA “Nano IT”, t.i. par nevērībām, ko viņi savulaik ir pieļāvuši u.t.t., taču kļūdās reiz visi – līdz ar to gribu teikt, ka tas viss ir pilnīgi dabīgi, un neviens bizness nesākās bez zilumiem. Kompānija taču ir jauna – tikai 4 gadi! Pats personīgi par kompāniju varu teikt vienīgi to labāko. Man pie viņiem uzturās ap 10 kontiem un divreiz vairāk lapām, un problēmas ir godīgi sakot bijušas tikai šad tad, un arī ne ievērojamas. (Jāatzīst, ka tādas ir visiem). Lapu ielāde ir ātra (pat tādām, kuras apmeklē ~2000 apmeklētāji dienā), un par stabilitāti ar nevar sūdzēties. Bet visā visumā ne jau par šiem skaistajiem vārdiem ir runa.

    Galvenais iemesls man bija tas, lai pateiktu visiem, kas pie nano.lv īrē .com domēnus, ka šāda problēma šobrīd ir aktuāla – neverās lielākā daļa interneta vietnes, jo to domēniem godaddy.com ir nomainījis, kā jau teicu, pārpratuma pēc, NS ierakstus.

    Tāpēc šoreiz negāžam visu žulti uz mūsu pašu vietējiem firmačiem – vaina kā parasti ir meklējama problēmas saknē, par kuras upuri esam ne tikai kļuvuši mēs, bet arī nano.lv.

    Detalizētāk par pašu neražu variet lasīt šajā adresē:

    Angļu val:

    https://74.125.39.132/translate_c?hl=lv&sl=ru&tl=en&u=https://majordomo.ru/about/150606.php&rurl=translate.google.lv&usg=ALkJrhhKYjScwno_wXsTEfBQTRWs1YNRjw

    Krievu val:

    https://majordomo.ru/about/150606.php

    UPDATE: Godaddy.com ir nano.lv domēnu piegādātājs.

    #207987
    Foxsk8
    Participant

    kuras apmeklē ~2000 apmeklētāji dienā

    Kad notepad.lv vēl hostējās pie nano.lv, viņi bez brīdinājuma bloķēja portālu, pamatojoties uz to, ka notiek pārāk liels trafiks, notepad rada pārāk lielu slodzi viņu serveriem.

    Kaut kāds sviests, ja vēl atceramies Grīšas topikus par nano dāvātām parolēm, tad nu tur gan nekādi nevarēja izlocīties un paši nano veči nāca ar lūgumu pie mums, lai mēs grīšas tēmu vienkārši delete, pieprasīju interviju ar viņiem, tā arī nesagaidījām, jautājumus sarakstījām un nosūtījām. Nekādas emocijas. Nu portams, ja vainīgs, tad aste vien jāpiežmiedz.

    Es varētu apgalvot gluži pretējo, kompānijas darbības nav tik spožas, ja mēs salīdzinam citu LV kompānijas darbu un kvalitāti hostinga lauciņā.

    Š ī tēma savā ziņā ir apspriesta visās malās un īpaši daudz jau nav ko diskutēt.

    Varēji vēl pieminēt, kādu atlaidi viņi tev piešķīra, lai arī pārējie cilvēki no viņiem var pieprasīt līdzvērtīgu kompensāciju.

    #207988
    Mr.Death
    Participant

    Fox, nedaudz padomājot, es tomēr apsvēru, ka to “atlaidi” viņiem prasīt, nebūtu godīgi, lai gan ja esam rupji un skatamies uz to kā uz “bet es pie viņiem pērku, tās ir viņu problēmas”, tad ok. Es jau sen esmu izaudzis no šiem bērnišķīgajiem gājieniem un ir jāprot arī saprast arī uzņēmumu problēmas – tādi paši cilvēki jau vien ir.

    Kas attiecas uz notepad.lv, viņi bloķēja droši vien dēļ tā, ka Tev tobrīd (varbūt vēl tagad) ir bijis līks kods, un kaut kāda notepad daļa, vnk rija tos resursus. Ja pareizi atceros, tad notepadam tak reiz bij čats, vai ne tā? Un kas darbojās uz ajax. Cik tur vajag lai ar vienu kļūdu ajax skriptā, piedirstu servera resursus (noslogojumu, trafiku un hvz vēlzinko).

    Piem. to manis uzturēto lapu ar 2000 unikālajiem, arī reiz nobloķēja, un es pat skaidri tam visam redzēju pamatojumu, jo biju pieļāvis pusmiegā programmējot niecīgu kļūdu PHP kodā, kas protams, kā Warnings rakstījās error logā. Kļūda bija tik nozīmīga, ka log fails piedirsa sekundēs visu atlikušo brīvo vietu uz servera, kā arī noslogoja to pamatīgi. Tam bija iemesls, un, ja nano.lv šādā gadījumā saskata to noslogojumu, viņiem ir visas tiesības suspendēt lapu.

    Otrs, par Grišu – ok kā jau teicu – jauna firma – bez zilumiem neviens vēl nav sācis biznesu. Salīdzini ar pārējām vecuma ziņā, taču varu derēt, ka arī par Grišas variantu viņi jau ir piedomājuši, tā kā…

    Trešais, par atbildēm uz tiem jautājumiem – Viss atkarīgs no tā cik saprotami tos pasniedz hostinga provaiderim. Jāatcerās arī ir tas, ka hostinga provaideris, mļin NERISINA problēmas mājas lapas līkajā kodā. Kā arī pašam hostinga acc lietotājam ir jābūt pietiekoši kompetentam, lai izrisinātu daudzas problēmas, bez viņu iejaukšanās. Ja viņi risina problēmas, kas viņiem nebūtu jārisina, tā ir tikai piekāpšanās klientiem.

    Attiecībā uz tiem noklusētajiem datubāzes kodējumiem / izkārtojumiem, vai kā viņtur. Tā ir pilnīgākā tufta, jo noklusēto kodējumu var viegli nomainīt, uzreiz jau pie kverija kas izveido jaunu db. Protams editējot arī jau eksistējošo db. Atkal nevērīga programmista kļūda.

    Starpcitu runājot tiešām par kompānijām, kas strādā vnk nožēlojami, ja kāds vēl atcerās to alkašu kantori – lathost.lv. Vēljoprojām droši vien kavējās ar rēķiniem un supportu uz katru klientu, vismaz par mēnesi.

    #207989
    Foxsk8
    Participant

    Jā mēs iesūtam oficiālus un saskaņotus jautājumus, interviju viņiem, kā arī viņi solijās sniegt plašākai publikai informāciju par viņu “zilumiem”, tad nesaskatu nekādu problēmu.

    Ir visādi brīnumi arī gadījušies, ka tiek mainīti lietotāju lapas kodi bez pašu lietotāju atļaujas, bet tas jau atkal ir cits stāsts.

    Gribi sēdi uz nano, gribi nesēdi, katam brīva izvēlne.

    P.S. Saprastu, ja tu strādātu šajā kompānijā, būtu varbūt savādāk.

    Daudzi varētu likt pretī vēl visādas problēmas, ko sagādājis nano.lv, cik skatos internetā ir vairāk sliktu atsauču, nekā labu.

    Katram ir jāizvērtē pašam, vai viņam sniegtie pakalpojumi visā tā klāstā apmierina. 🙂

    #207990
    Mr.Death
    Participant

    Un Tu gribi teikt, ka uz citiem hostinga provaideriem sēžot, tev nav bijušas ne mazākās problēmas? :> Vēl aizvakar serveris.lv sauci par idiotiem 😀

    #207991
    Foxsk8
    Participant

    Ja man jāsalīdzina nano.lv un serveris.lv, tad esmu serveris.lv pusē. Kā jau es tev augstāk minēju, gribi lieto nano, gribi lieto ko citu. Katrs spriež pēc savas pieredzes un kļūdām, no kurām arī izdara secinājumus, tev nano kalpo labi, tu izdari +1 secinājumus kopumā, man nano negāja tik labi, izdaru -1 secinājumus kopumā.

    Ja tev patīk kasīties, lūdzu, skype. 🙂 😀

    #207992
    Mr.Death
    Participant

    Nu tad secinaajums taads – ar jebkuru LV hostu kaadreiz ir zinaamas probleemas, taa kaa…

    #207993
    Foxsk8
    Participant

    Mr.Death: Beidzot kaut ko jēdzīgu pateici. 🙂

    #207994
    Andress
    Participant

    Bērnudārzs. 🙂 Neatceros kad man kādai kastei nano būtu atgriezis skābekli, pat ne šarētajiem hostiem (jā, esmu paranojisks, no attalinātā servera vedu logus par resursu uptime ar 5 minūšu intervālu) , pēdējais downtime bija jau iepriekš izziņots uz mailu (tech. works). Un manis administrētie resursi jau sen ir talu pāri 2000 lietotāju robežai, ar trafiku nav problemu, ielāde ātra un stabila, ja gadās kāda aizture, tad tikai paša līko pirkstu un skripta loopa dēļ.

    Risinājums šizofreniskiem cilvēkiem, kuri tā vien prot kā piemalties tur kur nav kur piemalties, ir aiziet uz Nano offisu un noskaidrot lietas būtību. Arī es konkrēti noignorētu jebkuru jampampiņu, kurš no manis prasa nez kādu interviju par dies zin kādam, nez no kurienes izraktām parolēm. Tas vis jums puiši vēl butu japierāda. 🙂

    Nav jau Salvja kantoris, kas atklāti šārē klientu webus DC tīklā.

    #207995
    Foxsk8
    Participant

    Andress: Par parolēm, tur paši nano lūdza lai izņem informāciju laukā un ļoti pēc tam pateicās, kas tur vēl būtu jāpierāda. Braukt uz Rīgu, iet uz viņu kantori, tērēt gan naudu, gan laiku, priekš tā, ko jau visi tā pat zina, tikai nav oficiālas atbildes. No way.

    Saproti, ne jau es aiz nekā nedarīšanas kādu noreju. Man nepatīk tas, ka ne manas vainas dēļ, vecie klienti man brūk virsū par to, ka redz hostētāja neizdarības dēļ nejiet viņu lapa kā nākas. Tad nu es dabonu tērēt savu laiku, lai risinātu problēmas, kas pēc būtības būtu jārisina hosterim. Nograut lietotāja kontu, nomest visus settingus, pēc tam saka, lai es pats lieku settingus atpakaļ. Nav jau grūti, bet tīri princips, kāpēc man, kas nepiekā nav vainīgs, kā viens hostera izvēlne, jādara citu darbs. Plus vēl klients rēķinus samaksājis laikā, nekādu paziņojumu arī no viņu puses neesot bijis. Vienā no gadījumiem, klients sēdēja bez weba un maila 2 dienas.

    Nezinu, kādā valodā tu viņiem jautā, bet esmu ievērojis, ja jautā LV valodā, supports ieilgst, uzmet krieviski notiek ātrāk. Š o apgalvojumu vēl kaut kur biju dzirdējis.

    Iespējams, ka tev tās kastes turās labāk, nekā lētie konti pa 2.5 Ls mēnesī. Tā jau ir, maksā vairāk, būs labāk 🙂 Vislabāk darbību ir pārbaudīt dienu dienā, non-stopā, kur arī pats ņem darbību, nevis ik pa reizei uzmet aci un trāpās tā, ka viss ir ok, un par bijušo problēmu tik secini no maila.

    #207996
    Andress
    Participant

    @Foxsk8

    Normālam adminam iestatījumus atjaunot ir pāris klikšķu attālumā, automatizācijas un taisnu roku jautājums, un likt portālu *cough cough* uz hosta par 2.50,~ un pēc tam sudzeties par downtime un hostera ierobežjumu ir marasms. :lala: bet tas nu tā…. Ir man arī konti par 2.50,~ , un kā jau teicu, nemetu aci šad tad, katrs downtime kas ir ilgāks par 5 minutēm tiek ielogots uz neatkarīga, man personigi piederoša servera, pie tam saņemu notifikācijas arī SMS veidā par katru kautcik ievērības cienīgu servera kaut vai atbildes taimautu.

    Gribi kontroli? Nano piedāvā tam lielisku risinājumu, VPS serveri, liec savu programmatūru, administrē un dari visu neatkarīgi no citiem hostinga acc ar fiksetu resursu daudzumu. Pārtērē? Pats vainīgs. Gribi uber stabilu darbību? Izvieto savu kasti datu centrā, un dzīvo bez bēdu, ne panem hostingu par 2,50.~ Ls mēnesī un sūdzies, ka provaiders redz tev kautko dzēš. Un esi pārliecināts, ka tas bija hostinga provaiders? 🙂 Par valodām runāt, brīvi runāju piecās, tajā skaitā krievu, man problemas nesagādā sarunāties ar viņiem krieviski, ja viņiem no tā ērtāk. Protams, ka hosteris tev neizrādīs atsaucību, ja tu attiecīgi neizrādīsi atsaucību viņam. Man serviss vienmēr bijis augstākajā līmenī, bet tas jau laikam ir attieksmes jautājums. 🙂

    #207997
    Foxsk8
    Participant

    Andress: Nu tad davai, sāc mesties kā notepad.lv lietotājs priekš atseviška servera. 🙂

    Firmu lapām ir ok, lieliem gan jāskatās uz ko stabilāku un labāku.

    Lietojam to, ko varam atļauties. SMS notifikācijas ir labas un noderīgas.

    Jautājums, ko tu dari tad, kad aizbrauc pagozēties saulītē, pasūc kādu alu, esi uz kādām 3 dienām atslēdzies no IT lietām, pēkšņi kaudze ar sms par nestrādājošiem serveriem, pie kā tu neesi vainīgs, visa tava atpūta ir sabeigta, jo domā par to, kur kļūda, kā arī klienti nemitīgi zvanās, pieprasa, lai tu risini problēmu, pie kā tu neesi vainīgs. Droš kravā mantas un brauc atpakaļ, normāla atpūta 🙂

    Man tā bija samērā regulāri, kad hostējāmies uz nano, aizbraucu uz laukiem, samurajs laiž SMS, ka notepad down, atbraucu atpakaļ viss atkal iet, bet jau forumā atkal komentāri par to, ka notepad down un visi kaut kur meklē vainu manī, atkal jāsāk attaisnoties hostētāja vārdā tautai par sagādātām problēmām. Ok es saprastu tas notiek reti, bet manā gadijumā tas bija itin bieži, es jau viens neizdomāju šos faktus, ir arī citi lietotāji, kas varētu šeit savu vārdu pateikt, piemēram Samurajs.

    Nesen nomainijām hosterus, tagad jau ir labāk un down gadās, bet samērā mazāk, nekā pie vecā hostera. Š ī tēma var turpināties mūžīgi un visiem būs sava veida taisnība. 🙂

    #207998
    Andress
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Andress: Nu tad davai, sāc mesties kā notepad.lv lietotājs priekš atseviška servera. 🙂

    ….

    Jautājums, ko tu dari tad, kad aizbrauc pagozēties saulītē, pasūc kādu alu, esi uz kādām 3 dienām atslēdzies no IT lietām, pēkšņi kaudze ar sms par nestrādājošiem serveriem, pie kā tu neesi vainīgs, visa tava atpūta ir sabeigta, jo domā par to, kur kļūda, kā arī klienti nemitīgi zvanās, pieprasa, lai tu risini problēmu, pie kā tu neesi vainīgs. Droš kravā mantas un brauc atpakaļ, normāla atpūta 🙂

    ….


    Jā jā protams, iekāriens man… Varbūt kādu reklāmu iebīdišu tev, ar to sākumam vajadzētu pietikt.

    Es nez bet man kautkā negadās, ka būtu bijusi kaudze ar SMS par nestrādājošiem serveriem. Un ja arī ir, tad kur ir kļūda es nedomāju, es to jau zinu. Labs admins no A-Z zin savu resursu vājos punktus, tas gan saprotams tikai tad, ja resurss ir paša kodēts un konstruēts…

    Ja runāt te var daudz un dikti, bet man kautkā pārgāja vēlme. 🙂 No offense

    #207999
    Mr.Death
    Participant

    Muhhhhh. Neredzu, kur tu saskati beerndaarzu Andresss. Lieta ir nopietna, jo mani .com domeeni nestraadaa veel pat sjodien. Un kursj pie visa vainiigs? GoDaddy! Tagad izstaasti, ko tu man ieteiktu dariit. Par hostingu es nerunaaju, tas fukaa ar vislabaako atdevi. Pat 250mb konti griezjaas savaa sulaa, bet runa neiet par to.

    #208000
    Andress
    Participant

    Mr.Death wrote:

    Muhhhhh. Neredzu, kur tu saskati beerndaarzu Andresss. Lieta ir nopietna, jo mani .com domeeni nestraadaa veel pat sjodien. Un kursj pie visa vainiigs? GoDaddy! Tagad izstaasti, ko tu man ieteiktu dariit. Par hostingu es nerunaaju, tas fukaa ar vislabaako atdevi. Pat 250mb konti griezjaas savaa sulaa, bet runa neiet par to.

    Pardon, laikam novirzījos no tēmas. par tiem .com domēniem ir draņķīgi, par laimi pašam ir tikai .org .net .eu un .lv un tur vēl šādi tādi .ru un .lt 🙂 Cerams ka Nano sazināsies ar godaddy un sados šiem ziepēs. 🙂

    #208001
    richijs
    Participant

    Eh bērnudārzs Latvijā ir ļoti maz stabilu hostu un diemžēl 🙁 Un par lietotāju datu drošību vispār var aizmirst hosta īpašnieks vienkārši nopārdod datubāzi (lietotāju emaili, paroles) :@ Vardā neminēšu tākā tas pasen notikās un tikai baumas nevaru pierādīt. 🙁 Tas nav nano.lv! Pēcāk pasakot ka pa lielu trafiks (trafiks neierobežots bija…) hosta cenu palielināja 5 reizes opaa 😀

    Pēc manām domām ja kas iekš lv jātur tad https://www.deac.lv/ serveris dārgi, bet vismaz drošības sajūta ka nekas nenoies down pat ātomkarā serveri griezīsies bunkurā ar dīzeļģenerātoru vai ups 🙂

    He no bezmaksas hostiem un nelielas maksas hostiem varu ieteikt elatvia.net man tur bezmaksas hosts un virsū html lapele nju nekas dižs arī php lapeli var uzlikt 😀 nju un teju divu gadu laikā nav nekas no turienes pazudis 🙂

    #208002
    Aldis
    Participant

    Jup, man .com kas hostejas uz nano negaaja kautkadm klients to bij piefiksejis, nu man bij jautra pecpusdiena – sedet un skatities, kapec neiet tas ko es hosteju un kur vsp.. ir adrese! 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā