Google būvēs 1 Gbps optisko internetu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Google būvēs 1 Gbps optisko internetu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153706
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_google3_d786e_1.jpg[/imgl]Kompānija Google izvēlējusies Kanzassitiju par pirmo pilsētu, kurā tā izbūvēs pirmo optiskā interneta tīklu ar 1 Gbps ātrumu. Pēc “interneta giganta” vārdiem – jaunajā tīklā lietotājiem būs pieejams 100 reizes lielāks ātrums nekā tas, ko patlaban lieto vidējais amerikānis. Projekta pamatmērķis ir testēt Googles nākamās paaudzes web-programmas: “Mēs vēlamies redzēt, ko izstrādātāji un lietotāji spēs izdarīt pie ultraaugstiem ātrumiem neatkarīgi no tā, vai radīsies jaunas interneta programmas ar lielām prasībām pēc trafika, vai citi pakalpojumi.”

    Protams, tika ņemta vērā arī vajadzība pēc biznesa vides un iedzīvotāju labklājības uzlabošanas.

    Interese par 1 Gbps internetu izrādījās milzīga – Googlei nācās izvēlēties no 1200 pilsētām-kandidātiem. Viena no tām – Topika – pat bija uz mieru pārdēvēties par Google-City.

    Vēl pasaulē darbi pie 1 Gbps ātra interneta notiek Dienvidkorejā. Tur paredzēts līdz 2012. gada beigām šim kanālam pieslēgt visas mājsaimniecības. Patlaban jau pirmie 5000 no tām bauda gigabitu interneta priekšrocības.

    Avots

    #265493
    Jaunzems
    Participant

    Lattelecom? Everyone?

    #265494
    rafrafs
    Participant

    Google-City… labs. Par 1 Gbps es esmu Latviju gatavs pārsaukt par Google_country. 😀

    #265495
    Crow
    Participant

    Krāna staipīšana. Š āds ātrums, loģiski, būs tikai lokāla parādība, tādā veidā stimulējot P2P, nevis masu pieejamības servisus.

    Kad interneta trafika apmaiņas punkti un backbones spēs nodrošināt normālu ārzemju un starpkontinentu trafiku, tad runāsim tālāk.

    A kur palika retais Gugala jēdzīgais plānojums, HTTP plānotais aizvietotājs (Speed saucās, što ļi?), lai samazinātu konekciju overhedu?

    #265496
    Kon
    Participant

    rafrafs wrote:

    Google-City… labs. Par 1 Gbps es esmu Latviju gatavs pārsaukt par Google_country. 😀

    +1

    #265497
    msh
    Participant

    Un kur jūs liksiet to gigabitu? Desmit megabiti abos virzienos nevis tikai lejā būtu pietiekams atliektiem galiem, ja vien te kāds netaisās pagrīdes sterverus izvietot 😀

    P.N. Kojāņa avatars atbilst rakstam 😀

    #265498
    Wuu
    Participant

    Crow wrote:

    Krāna staipīšana. Š āds ātrums, loģiski, būs tikai lokāla parādība, tādā veidā stimulējot P2P, nevis masu pieejamības servisus.

    Kad interneta trafika apmaiņas punkti un backbones spēs nodrošināt normālu ārzemju un starpkontinentu trafiku, tad runāsim tālāk.

    A kur palika retais Gugala jēdzīgais plānojums, HTTP plānotais aizvietotājs (Speed saucās, što ļi?), lai samazinātu konekciju overhedu?


    Pag, tas tak tiek darīts ar nolūku, lai patestētu galveno iemeslu, nevis apdāvināt pilsētiņu ar internetu, bet gan lai paceltu visu pasauli “mākoņos” un ātrāk nolasītu vajadzīgo informāciju no lietotāju datiem 🙂

    #265499
    Crow
    Participant

    Wuu wrote:

    un ātrāk nolasītu vajadzīgo informāciju no lietotāju datiem 🙂


    Oh, right… kā es par to varēju piemirst 😀

    #265500
    Tmkks
    Participant

    Vai tad Baltkom arī jau nepiedāvā 1Gb. Bet, jā. Vēl nesaprotu, ko ar to 1Gb var darīt, ja no ārzemēm tāpat tie 10 nāks caur LTC..

    Labojiet, ja kļūdos.

    #265501
    Kon
    Participant

    Nu tad acīmredzot Baltcom nepiedāvā 1Gb no ārzemēm, ne?

    Kamēr man nebūs SONET/OC – 768 mierā nelikšos

    #265502
    Brutto
    Participant

    Amīši tagad varēs priecāties par Onlive.

    #265503
    Sysadmins2
    Participant

    Izklausās skaisti, vai tik gigants Google nesāk pārņemt visas nišas un beigās beigsies viņam kā Microsoftam kurš gribēja visu monopolizēt.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā