Google Chrome vēlas izskaust interaktīvos pop-up logus

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Google Chrome vēlas izskaust interaktīvos pop-up logus

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162788
    samurajs
    Participant

    Pārlūka Chrome izstrādātāju komanda vēlas aizliegt uzlecošos interaktīvos Javascript logus, jo rodas “pārāk daudz iespēju krāpniecībai”. Kā piemērs tiek minēts uzlecošie aicinājumi uzstādīt “fake” antivīrusus, paziņojumi, ka radušās sistēmas kļūdas, tāpēc nepieciešams atjaunināt pārlūku utml. Pirmajās Javascript versijās, kas radās 1995. gadā, bija trīs mijiedarbības funkcijas ar lietotāju – alert(), confirm() un prompt(). Ar laiku to sinhronie API sāka konfliktēt ar mūsdienu pārlūkiem.

    Dialoga logiem ir modāls raksturs: Javascript dzinis tiek apturēts līdz lietotāja reakcijas saņemšanai, tāpēc ļaundariem ir iespējams bloķēt visu pārlūku. Chrome vēlas funkcijas alert(), confirm() un prompt() padarīt nemodālas. Apple Safari tas jau izdarīts, un pārejot uz citu cilni, uzlecošie logi vienkārši pazūd. Cits variants ir atteikšanās no modālo logu rādīšanas gadījumos, kad lietotājs neveic nekādas darbības lapā, bet vienkārši lasa to. Š ie modālie logi ir Microsoft izgudrojums, un tie kļuvuši par sērgu uz desmitiem gadu.

    Kā alternatīva web izstrādātājiem tiek piedāvāts lietot Notifications API vai HTML

    tagu. Cross-site-scripting gadījumos rekomendē cross-site-scripting proofs, there’s devtool’s console.log(document.origin) paņēmienu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_fakeantivirus_1.png[/img]

    The Register u.c.

    #329227
    E-500
    Participant

    Ja izņemtu pilnībā būtu ļoti žēl – pietiek ar vienu rindiņu iekš JS, lai pajautātu kaut ko lietotājam vai apstiprinātu kādu darbību nerakstot nekādus HTML tagus un neielādējot papildu bibliotēkas.

    #329228
    nevertell
    Participant

    Tev laikam baigi nepatīk tavi lietotāji.

    #329229
    Andron MacBeton
    Participant

    Pamēģināšu ja tie pajoli beidzot salabos Downloads.

    Līdz tam laikam Chrome ir pretīgs tizls sūds.

    #329230
    E-500
    Participant

    Pastāsti sīkāk, kas vainas JS vaicājuma/apstiprinājuma logiem?

    #329231
    uldics
    Participant

    Vai tiešām vēlies aizvērt šo fantastisko lapu?

    Š itie un tamlīdzīgie būtu jāizravē un jāaizliedz jo ātrāk jo labāk. Ja es lasu ziņas, tad mans mērķis ir lasīt ziņas un mans laiks nav jātērē kaut kādu kretīnu iegribu apmierināšanai. No manis viņi nesaņem un nesaņems ne kapeiku, neesmu ne pircis ne klikšķinājis uz kādiem med guru pierādītiem ādas gludināšanas brīnumlīdzekļiem, ne arī man vajag, to ko viņi domā man točna vajag, apskatīties, pirkt utt.

    Un man neinteresē citi lietotāji, ar kuriem tie gūst ienākumus, mani šādās lietās nav jāievelk.

    Un vēl kas – termināla tipa inputa pieprasīšana arī nav visai mūsdienīgi, kad ir visvisādi interaktīvi interfeisu un interactionu veidi. Tikpat labi lapa var gaidīt, pacietīgi uz VARBŠªTĒJU jūzera inputu, kaut desmit vietās.

    #329232
    E-500
    Participant

    Tas par ko tu runā ir ļaunprātīga/nesaprātīga izmantošana, kuru vairums pārlūku izņemot Chrome jau daļēji ir ierobežojuši. Piekrītu gan, ka pārlūka pieprasījuma logi nav visai mūsdienīgi, taču kā jau minēju tam ir savas priekšrocības. Uzskatu, ka šādi dialoglogi jāizmanto tikai, ja lietotājs ir speciāli pieprasījis kādu darbību aktīvajā cilnē.

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā