Google I/O 2010: "HTML 5 ir nākotne!"

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Google I/O 2010: "HTML 5 ir nākotne!"

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151241
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_io_1.jpg[/imgl]Izstrādātāju konference Google I/O 2010 notika ar simbolisku devīzi: “HTML 5 ir nākotne”. Tika demonstrētas jaunas web-aplikācijas, kurās pilnībā iztikts bez pierastā Flash. Visi efekti panākti, lietojot tikai tradicionālos web-programmēšanas paņēmienus HTML 5, CSS, JavaScript. Lielu sajūsmu izraisīja video satura pārvaldības lapa Clicker, kura vadāma tikai ar klaviatūras palīdzību, un piemērota arī televīzijas programmu pārskatiem. Diemžēl programma patlaban reāli darbojas tikai ASV teritorijā, acīmredzot autortiesību dēļ.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_clicker_1.jpg[/img]

    Savukārt kompānija MugTug izrādīja web-programmu Darkroom, kura darbojas interneta pārlūkā, un ir domāta bilžu apstrādei. Iespējams strādāt gan ar bildēm, kuras atrodas uz datora, gan arī interneta servisos Flickr un Picasa.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_mugtug_1.jpg[/img]

    Noslēgumā demonstrēja arī vienkāršu Paint tipa zīmēšanas programmu Chromabrush, kas tāpat kā iepriekšējās izveidota ar HTML 5 līdzekļiem, un darbojas pārlūkā. Programmas kods tiek izplatīts kā OpenSource. Diemžēl servera pārslodzes dēļ man neizdevās pašam programmu notestēt, tāpēc bilde būs no cita avota:

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_crbr_1.jpg[/img]

    #235942
    Crow
    Participant

    HTML – Hyper TEXT Markup Language. Teksta iezīmēšanas valoda un tāda arī tā vienmēr paliks.

    Nu nav vajadzīgas trīs (+ server side + SQL = piecas) valodas, lai aprakstītu kaut kādu weblapeli. Ä€, vēl viena – C++, kurā rakstīts pats browseris, citādi jau tāpat nekādas jēgas no visas tās liekvārdības. HTML5? Ejiet irst, mhh…

    #235943
    usins
    Participant

    Vajadzēja noskatīties keynote vakardienas. čaļi ar 200 rakstzīmem izveidoja sakarīgu aplikāciju + datubāzi, kura smuki saincojās ar serveri un klientu, un vienlīdz labi izskatījas kā uz PC, iPad un mobilā….

    #235944
    Wuu
    Participant

    Es vispār nevaru saprast kā HTML ir ticis pie tādiem labumiem un kā tas viss darbojas. Man mājaslapā html izvada plikus tekstus un pāris formas. Par pārējo rūpējas JavaScripts un CSS, flash. Un te pēkšņi HTML no plikiem tekstu un formu izvadīšanās ir sācis darīt visu kas vien prātā ienāk FTW? Laikam būs jāpaurķē google 😀

    #235945
    deivs001
    Participant

    Tiem, kas vēlas skatīties Google I/O dzīvajā – https://www.youtube.com/GoogleDevelopers

    #235946
    rATRIJS
    Participant

    Es ļoti ceru, ka HTML5 ir nākotne…jo es ienīstu Flash 🙂

    Kopumā forši – labi ka ir entuziasti, kas dara kaut ko ar HTML5 un vēl labāk ir tas, ka sanāk kaut kas pavisam labs. Priecē, ka arī lielākas kompānijas ir par HTML5 un pārstrādā savas Flash tehnoloģijas uz HTML5.

    Crow – HTML joprojām ir marķējuma valoda, tik ar to tagad var marķēt vairāk lietas. HTML, CSS, JS ir bijuši vienmēr. + vēl bija/ir Flash (ActionScript). Tagad HTML + JS var aizstāt Flash, līdz ar to ir tikai ieguvums. Un HTML & CSS & SQL saukt par programmēšanas valodu ir ekstrēmi.

    #235947
    iKey
    Participant

    Viss jaunais ir sen aizmirsts vecais. tas īpaši attiecas uz HTML5 video, princips daudzās lapās darbojās jau pirms FLV ienākšanas, kur video atskaņošanai tika izmantots WMP (uz windas) vai arī Totem (uz *nix veidīgajiem) (HTML lapas kodā bija kkādas rindiņas), un tagad kodeks (OGM vai tas h…… kā viņs tur bija) un freimvorks ir paša pārlūkā

    #235948
    daGrevis
    Participant

    HTML5 FTW!

    Vārni, saproti, tas nav “pliks HTML”, tas ir JS + HTML. Pamēģini atvērt jebkuru tā veida lapu ar izslēgtu JS… HTML5 joprojām ir “mark-up language”! 🙂 Tikai “hardly powered by JavaScript!”… 🙂 Vispār – ej uz Google.com un uzraksti HTML5! 😀

    #235949
    shb-
    Participant

    tā jau ir, laiks kad weblapas būtībā bija galvenokārt teksts, ir pagājis, tādēļ jaunais html5 ir kaut kas vairāk.

    katrā ziņā es tikai priecātos, ja flash tiktu aizvākts nafig, proprieatāram stuff nav vietas webā.

    #235950
    Foxsk8
    Participant

    HTML 5 un CSS3 web lauciņā ienesīs pavisam jaunas lietas, un patīkamas lietas. Xe, nesen lasīju, ka pat Quake 2 tika pārvēsts ar HTML5 palīdzību, respektīvi, spēlē browserī. 🙂 Ar vien tuvāk un spēcīgāk sāk piepildīties mani vārdi, ka viss drīz būs bāzēts tikai uz webisko bāzi, respektīvi, būs dažnedažādi web softi, ka reāli cilvēkam uz sistēmas vajadzēs tikai turēt kādu sistēmas tūli, av, kādu arhivātoru, utt… visu pārējo varēs izdarīt netā, jeb darbojoties caur pārlūku. Teiksim, to pašu kādu mini atskaišu softu, var mierīgi bāzēt web vidē, utt…

    #235951
    akms47
    Participant

    deivs001 wrote:

    Tiem, kas vēlas skatīties Google I/O dzīvajā – https://www.youtube.com/GoogleDevelopers

    Mjā, tas ir ko vērts. Ka tik Ä€bols neiesūdz par tādu ņirgāšanos (es par otro klipu tai pašā dienā). :devil:

    #235952
    shb-
    Participant

    foxsk8:

    Es gan nebūtu tik pārliecināts par “webiskās bāzes” uzvaras gājienu. Webizēt var tikai to, kas prasa maz dzelžu resursu – t.b. – vecus softus/spēlītes u.tml. Būtība slēpjas tajā, ka pārlūks pilda virtuālās mašīnas lomu, tādējādi jebkurai instrukcijai ir paliels overhead. Tieši šī paša iemesla dēļ mēs neredzam jaunās spēles un krutos softus rakstītus Java vai .NET CLR baitkodā. Un arī idejai par to, ka visi dati nāks un ies uz lieliem serveriem, bet cietais disks kļūs nebūtisks, negribas ticēt. Pālieku daudz problēmu šādai pieejai.

    Es personīgi nedomāju, ka desktop OS arhitektūra būtiski mainīsies tuvāko 10-20 gadu laikā. Kā var novērot, kopš win95 iznākšanas nekas radikāli arī nav mainījies.

    #235953
    Foxsk8
    Participant

    shb-: Protams, ne visu var bīdīt uz “Web based”, bet tomēr padomā, atskaites veidot, atrodoties teiksim, em, kā man patiktu teikt “Pie dabas”, meža vidū sēdi, izlien no telts, iedzer alu, ieelo svaigu gaisu un izdari savus tiešos darba pienākumus un pūties tālāk, protams, vajadzīgs tikai PC un neta pieslēgums. Ko tu izvēlētos labāk, sēdēt offisā vai pie dabas krūts. Patīk man tā fīča, ka varu no jebkuras vietas, izmantojot netu, darīt visu, ko man vajag. 🙂

    #235954
    Crow
    Participant

    daGrevis wrote:

    Vārni, saproti, tas nav “pliks HTML”, tas ir JS + HTML. Pamēģini atvērt jebkuru tā veida lapu ar izslēgtu JS… HTML5 joprojām ir “mark-up language”! 🙂 Tikai “hardly powered by JavaScript!”… 🙂 Vispār – ej uz Google.com un uzraksti HTML5! 😀

    Vārnis ir dumš un neārstējams. Pigu tu man kaut ko ieskaidrosi 😀

    rATRIJS wrote:

    labi ka ir entuziasti


    Mhm, free software as in free beer. Za Gugla, za revoljuciju! Un nauda jālikvidē.

    rATRIJS wrote:

    arī lielākas kompānijas ir par HTML5


    Tāpēc, ka par Flash ir jāmaksā, bet par HTML5 nav.

    HTML var aprakstīt, KO novietot lapā un NO KURIENES to raut.

    CSS var aprakstīt to, KÄ€ tam jāizskatās un KUR tam jāatrodās.

    JS var aprakstīt to, KÄ€ tam jāuzvedās.

    Jebkura normāla valoda realizē visus trīs ar vienu paņēmienu un standartu…

    Apakšā tam visam sēž DOM, ap ko visi šie trīs ļurbājas, katram savā dialektā, ko tulko trīs dažādi pārseri.

    #235955
    akms47
    Participant

    Trūkumi jau ir vecajā HTML, sliktāk jau nebūs.

    #235956
    azazul
    Participant

    daGrevis wrote:

    HTML5 FTW!

    Vārni, saproti, tas nav “pliks HTML”, tas ir JS + HTML. Pamēģini atvērt jebkuru tā veida lapu ar izslēgtu JS… HTML5 joprojām ir “mark-up language”! 🙂 Tikai “hardly powered by JavaScript!”… 🙂 Vispār – ej uz Google.com un uzraksti HTML5! 😀

    Beidz tak kapronu pīpēt.

    Un HTML5/CSS3/EcmaScript5 vēl ir tāla nākotne.

    Pirmkārt visas trīs tehnoloģijas joprojām ir draftu stadijā.

    CSS3 pat puse specenes vēl nav apstiprināta AFAIK. Un html5 vēl ilgi karos par video codec’iem.

    Un tad, lai tiešām šos visus brīnumus varētu koderi lietot, tos vajag implementēt browseros.

    Un nekas no tā visa nebūs iekš IE9.

    Atslābstiet un iemācieties lietot to kas ir.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā