Googlei savs DNS serveru tīkls

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Googlei savs DNS serveru tīkls

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 143 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150131
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_440_1d0d1_1.jpg[/imgl]Kompānija Google ielauzusies vēl vienā interneta lauciņā – atklājusi savu Google Public DNS serveru tīklu. Kā apgalvo kompānijas pārstāvji, tas paātrināšot interneta pārlūkošanu, un sekmēšot drošību. Kā uzskata eksperti – ar to Google iegūs sev papildus ienākumus no reklāmas.

    DNS (Domain Name System) serveri radās 1980. gadā un kalpo tam, lai lietotāji varētu ievadīt web lapu adreses pierastajā vārdu formā. Mašīnas savā starpā sazinās ar ciparu adresēm, kas cilvēkam ir neērti. Google uzskata DND sistēmu par “pudeles kakliņu”, resp. vājo posmu, kas bremzē interneta pārlūkošanu. Provaideru DNS serveri mēdz būt pārslogoti, kādreiz kāds iziet no ierindas, citi atkal atrodas pārāk tālu (kā rezultātā netiek optimāli maršrutēti dati). Google Public DNS serveri izvietoti visos pasaules reģionos tā, lai konkrēta lietotāja pieprasījums tiktu novirzīts uz tam ģeogrāfiski vistuvāko.

    Papildu ātruma pieaugums tiek nodrošināts ar cache, kurā glabāsies dati par populārākajām web-lapām. Būs prethakeru filtrācijas sistēma, kas bloķēs aizdomīgus pieprasījumus.

    Sakarā ar jauno sistēmu radušās pamatotas aizdomas par iespējamo spiegošanu un datu vākšanu no Google puses. Kompānija to kategoriski noliedz. Jebkura IP tikšot dzēsta pēc maksimums 48 h, bet informācija par provaideri un atrašanās vietu – pēc 2 nedēļām.

    Gaidāms, ka Google varētu ievietot reklāmu atbildēs – kļūdu paziņojumos (piem. Error 404 – serveris nav atrasts). Bet pagaidām to vēl nav.

    Kā lietot Google Public DNS?

    Interneta iestatījumos ailītē “Primārais DNS serveris” rakstām 8.8.8.8, bet alternatīvais – 8.8.4.4

    Lasīt vairāk.

    #220284
    drunk_lizard
    Participant

    [q]Sakarā ar jauno sistēmu radušās pamatotas aizdomas par iespējamo spiegošanu un datu vākšanu no Google puses.[/q]

    muahahahahahaha

    kaada veel radusies? O_O

    tikai izcili dauni nesaprot, ka attieciigaa kompaanija ir pati lielaakaa spyware….

    un veel, kaapeec bnuutu jaaizmanto kautkaads nafig aizjuuras dns serveris, ja tepat latvijaa ir pieejami publiski servaki. kaut vai latnet….

    samurajs, beidz tos google slavinosjos raksteljus cept. tas ir nozjeelojami….

    #220285
    samurajs
    Participant

    Es nevienu neslavinu, tikai objektīvi pasniedzu ziņu. Tagad visi vismaz zinās, ka šitāda lieta pastāv.

    Vai tad kaut kur stāv rakstīts – davaj, fiksi visi pārslēdzaties! 😀

    #220286
    drunk_lizard
    Participant

    tavi rakstelji par chrome paarluukiem, chrome os, google hvz ko tikai taa vien mudina visus pajolus…

    starp citu… tiiri specifisku lietu mekleesjanai tiiklaa ieveerojami labaaks ir yandex, mhhhh

    un veel, vai tiesjaam piepildiisies 1984 (po hodu) gada filmaa paredzeetais un tomeer buus skynet tiikls?!

    padomaajat, dolbaki, pirms kautko uzticat tiimeklim. DIVREIZ!

    vai tiesjaam es vieniigais saskatu to, ka google censjas paarnjemt userkontroli? O_O

    nakuja manis apluukotajos resursos araabu valodaa tas meesla googleadds piepis klaat visaadas mob speeliites un piedaavaa septinjas neegjerietes kaa draudzenes no ikskjiles? mhhhh

    jei bogu, attopieties cirvji!

    #220287
    Andress
    Participant

    D_L beware – GEOLOACTE! Thats one brand new shit which determines from what country and what region are you. Yeah, btw its O-source :>

    #220288
    gangstalv
    Participant

    drunk_lizard wrote:

    un veel, vai tiesjaam piepildiisies 1984 (po hodu) gada filmaa paredzeetais un tomeer buus skynet tiikls?!

    Rekur ir vietējais skynet’s 😀

    #220289
    drunk_lizard
    Participant

    Andress wrote:

    D_L beware – GEOLOACTE!


    es nez, tas tev ir smiekliigi? tu veelies lai tevii implantee cjipu, kurs konektee pie apgaismes stabiem?

    sunjus jau cjipo, tu vari pieteikties, mhhhh

    man tas nemaz neliekas smiekliigi. pirmais etaps – full user control, otrais – full brain control…

    patiesiibaa tas arii notiek. neskatiisimies uz banaanvalstinju LATVIJA, paluukosim plasjaakaa meerogaa.

    kaut arii – arii sjitajaa suuda stuurii tu tiec kontroleets :> kaut vai atceries sava mobilaa imei, mhhhh

    #220290
    ob1
    Participant

    ķirzak, brain control ir jau noticis fakts. 99% jau tiek kontrolēti… arī Tu. Par vēlu cel trauksmi, par vēlu… vilciens jau ir aizgājis…

    #220291
    drunk_lizard
    Participant

    ob1, manu brainu aizsargaa spirta molekulas, kuras konekteejas briivajiem neironu galiem, mhhhh

    ceru, ka tavu arii…

    tas, ka sjis ripuliitis ir pelniijis anihilizaaciju, fakts. ripulis ir degradeejies. fakts

    ceru, ka juusu kaavinjutursauca, dzjedaju rota? ceru, ka juus aizmirsiisiet par sjii ripulja eksistenci…

    nu nav sjii rase pelniijusi turpinaajumu….

    #220292
    Evers
    Participant

    Pfff, sākas paranoiskās muļķības par ļauno briesmoni – spiegu vārdā “Google”. Pēdējo reizi kad pārbaudīju, google nevienam nevienam neko nebija sliktu izdarījusi vai nofenderējusi kāda cilvēka datus. Pierādās tas, ka ja cilvēki nevar atrast kur piesieties, tad viņi izdomā visādas pļāpas paši.

    #220293
    Andress
    Participant

    drunk_lizard wrote:

    Andress wrote:

    D_L beware – GEOLOACTE!


    es nez, tas tev ir smiekliigi? tu veelies lai tevii implantee cjipu, kurs konektee pie apgaismes stabiem?

    sunjus jau cjipo, tu vari pieteikties, mhhhh

    man tas nemaz neliekas smiekliigi. pirmais etaps – full user control, otrais – full brain control…

    patiesiibaa tas arii notiek. neskatiisimies uz banaanvalstinju LATVIJA, paluukosim plasjaakaa meerogaa.

    kaut arii – arii sjitajaa suuda stuurii tu tiec kontroleets :> kaut vai atceries sava mobilaa imei, mhhhh

    Es gan domaaju ka taas buus kanalizaacijas luukas. Nu ja taa cjiposhana atbrivos pasauli no meerglju bariem sauktiem par mopshiem, slopshiem, faierfokshiem un citiem maziem smerdeljiem es esmu ar mieru lai tur mani cjipo vai whatsoever :>

    Pachuksteshu, ka parasti jebkuram lidzeklim tikpat atri tiek izgudrots pretlidzeklis mhh :>

    #220294
    drunk_lizard
    Participant

    Evers wrote:

    Pfff, sākas paranoiskās muļķības par ļauno briesmoni – spiegu vārdā “Google”. Pēdējo reizi kad pārbaudīju, google nevienam nevienam neko nebija sliktu izdarījusi vai nofenderējusi kāda cilvēka datus.


    ohohooo, tu vari paarbaudiit googles datubaazes?! kruts dzjeks….

    veelreiz atkaartosjos, man NAV NAKUJ NEPIECIESJAMI googleaddi uz visaam lapaam, kur kaads mudaks ir pierakstiijies uz sjo suslu!!!!

    MAN NEVAJAG REDZEET ADDU AR SEPTINJAAM NEEGJERIETEEM NO IKSKJILES!!!!

    noijausju, ka tu esi googladds klients, mhhh smadzenju tev nav….

    #220295
    ob1
    Participant

    Labs risinājums, ķirzak, spirta molekulu aizsardzības efektivitāti lēšu uz 80-90%. Es arī šobrīd paceļu ekrānu.

    Š odien biju vienā starptautiskā konferencē. Cita starpā tika runāts arī par to, ka pacientu dati būs vienotā tīklā un pieejami visā Eiropā. To vairs nevar apstādināt… Tāpat tiek runāts par implantētiem čipiem, lai atpazītu pacientu, kas ir bezfilmā… cēli mērķi, vai ne? Draņķīgākais ir tas, ka esmu tajā visā iekšā…

    Vai ir izeja? Ir viena utopiska doma – cilvēkiem ir jākļūst gudrākiem… Bet tad, tīri matemātiski, ir jāapšauj puse cilvēces – ar domu par konstantēm…

    #220296
    drunk_lizard
    Participant

    Andress wrote:

    Nu ja taa cjiposhana atbrivos pasauli no meerglju bariem sauktiem par mopshiem, slopshiem, faierfokshiem un citiem maziem smerdeljiem es esmu ar mieru lai tur mani cjipo vai whatsoever :>


    beerns, suuda kafijas automaats buus speejiigs nolasiit PA GABALU tavu identitaati… ja tu uzskati, ka tas kafijas automaats pasniedzot katru reizi tiesji taadu kapucjino, kaa tu veelies, atsver personas briiviibu, tad piesakies cjiposjanai!

    VAI TIESJAAM SJEIT IR TIKAI VEWRGA DVEESELES BEZ DAJEBKAADAS BRIIVAAS GRIBAS UN TIEKSMI UZ IZVEELES BRIIVIIBU??!!

    #220297
    Evers
    Participant

    tie google ads ir daudzkārt jēdzīgāks pasākums par parastajām reklāmām, rādās ar saturu saistīta informācija nevis kautkass kas tevi visticamāk neinteresē.

    Visi Googles servisi ir lieliski – pats labākais epasts, bezmaksas blogu serviss, online albumi, youtube, Earth, picasa fotoattēlu rediģētājs ar kuru var paveikt lielas lietas pat galīgs endjūzeris, GTalk, vēl ieies tagad OS lauciņā.

    Ja arī spiego, tad tikai labu mērķu vārdā. esmu par!

    #220298
    drunk_lizard
    Participant

    Evers wrote:

    Ja arī spiego, tad tikai labu mērķu vārdā. esmu par!


    khmmm…

    man samurajs aizliedza uzstaadiit diagnozi.

    tomeer sjis gadiijums ir iipasjs. citaata autors nav dauns. ameeba!

    un sjie ir notepad ezjurnaljugas….

    #220299
    Andress
    Participant

    drunk_lizard wrote:


    beerns, suuda kafijas automaats buus speejiigs nolasiit PA GABALU tavu identitaati… ja tu uzskati, ka tas kafijas automaats pasniedzot katru reizi tiesji taadu kapucjino, kaa tu veelies, atsver personas briiviibu, tad piesakies cjiposjanai!

    Tas būtu ērti. Nevajadzetu zimantot kodu kartes, paroles. Chipi ir tik vien kaa RFID :> un mes jau zinam ko var darit ar RF :> vai ne taa?

    #220300
    ob1
    Participant

    Vakar tās pašas konferences ietvaros viens džeks (ārsts!!!) no kādas salu valsts lasīja lekciju par pacientu datu aizsardzību. Viņš gari un plaši apsūkāja tēmu, ka katram ārstam, medmāsai, utt, tiek piešķirts pieejas līmenis un neviens nevar piekļūt pacienta datiem, kurus viņš nedrīkst redzēt.

    Beigās es uzdevu jautājumu – “Kā jūs kontrolējiet programmētājus un adminus?” Atbilde bija – “Nu viņiem tak arī ir jāielogojās, lai piekļūtu datiem.” Es nenoturējos un sāku skaļi smieties…

    #220301
    drunk_lizard
    Participant

    Andress, redz, es konkreeti zinu uz ko rfid ir speejiigs :> sjii divaisa darbiibas radiuss ir atkariigs TIKAI no baazes terminaalu jaudas 🙂 kaa arii no izmantotaas frekvences….

    suuda 1mmx1mm cjipaa ar kontuurinju 2mmx2mm var iesjuut taadu info daudzumu, kaads pat tavos slimaa sunja murgos neraadas…. it seviskji ja bases ir sasleegtas onlaintiiklaa.

    davai apklusti… un cjipojies :>

    #220302
    ob1
    Participant

    Vai tiešām tikai man un ķirzakam vēl ir saglabājušās smadzenes?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 143 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā