GPS navigācijai pievienos GLONASS

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas GPS navigācijai pievienos GLONASS

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152583
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_qual_f190e_1.jpg[/imgl]ASV mikroshēmu ražotājs Qualcomm strādā pie programmnodrošinājuma, kas navigācijā bez klasiskajiem GPS satelītiem ļaus izmantot arī analogu Krievijas GLONASS sistēmu. Paši GPS/GLONASS čipseti jau tiek ražoti sērijveidā. Š ogad sāka ražot modeli MSM 7230, bet jau 2008. gadā paziņoja par vienkristāla risinājuma QSC 6295 izveidi. Abus ražo 45 nm tehnoloģijā, pirmais darbojas Android vidē, bet otrais lieto paša Qualcomm mobilo platformu Brew OS (piem. HTC Smart). Navigācijas procesori atbalsta gan 2G, gan 3G tīklus.

    Kā saka Qualcomm pārstāvis, katrs ražotājs, iepērkot jaunos čipus un programmnodrošinājumu, bez pūlēm varēs ieviest GPS/GLONASS atbalstu savos tālruņos. Vienīgais – nāksies izstrādāt atbilstošu antenu, kas spētu darboties ar abu standartu satelītiem. Jau 2 tālruņu ražotāji ķērušies pie kombinēto navigatoru projektēšanas. Sagaidāms, ka pirmie modeļi tirgū varētu parādīties 2011. gada aprīlī.

    Avots

    #252233
    deivs001
    Participant

    Kāds arī ir dzīvē izmēģinājis šīs sistēmas precizitāti?

    #252234
    msh
    Participant

    Gan jau nav slikāka par GPS – priekš kam krievu militāristiem uztaisīt ko sliktāku, nekā amūrikāņu kolēģiem? Bet šajā gadījumā tie sūdi sākas ka to visu bāzīs mobilajos telefonos – nu jau būs nevis 100 sūdi vienā lielā gļukainā ierīcē, bet 101 sūds 🙂 😀

    #252235
    WerNeo
    Participant

    Hmm… es jau esmu rokās turējis turējis aparātu, kuram abu sitēmu atbalsts.

    #252236
    iKey
    Participant

    WerNeo wrote:

    Hmm… es jau esmu rokās turējis turējis aparātu, kuram abu sitēmu atbalsts.


    un secinājumi? 🙂

    #252237
    Viestartss
    Participant

    atceros, ka lasīju par šo tēmu – viņi to dara tikai tāpēc, ka Krievijā vairs nevarēs tirgot aparātus ar GPS, ja viņā nedarbosies arī Glonass. Kremlī izdomāja, ka vajag tomēr pašiem savu sistēmu, po***, cik tas maksās, tagad tikai jāpanāk, ka cilvēki to lieto.

    #252238
    WerNeo
    Participant

    ZuliXP wrote:

    WerNeo wrote:

    Hmm… es jau esmu rokās turējis turējis aparātu, kuram abu sitēmu atbalsts.


    un secinājumi? 🙂

    Iekšā bija tikai Krievijas karte un kaimiņvalstu galvenākie ceļi. Kā stāstīja īpašnieks, Krievijā esot ļoti precīzi vedis pat pa maziem ceļiem. Pārējo sīkumos te gan nestāstīšu. 🙂 Bet ved labi arī pa Latviju un citām valstīm (ja vien ir kartes).

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā