Hackintosh

Sākumlapa Forumi Software Cita programmatūra Hackintosh

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #163443
    Andron MacBeton
    Participant

    Spēlējos te ar MacOS uz Intel kastes.

    Protams bez Mac dzelžiem viņa visas funkcijas izmantot nevar, bet…

    Pārsteidza ka tas DiskUtility ir tik nespējīgs. Nevar pat disku sadalīt. Defaultā laikam paredzēts visu gāzt kopā vienā zampē.

    Boot-u vel neesmu izpratis, kautkā jauzmoca tas Clover laikam uz HDD.

    Protams USB only, nekādas PS2 (vai IDE) nebūs.

    Lieku 10.12.5, ko visvienkāršāk izskatās uzlikt uz flashkas, lai arī perversā veidā. Ja kādam ir interese – aizsūtīšu torrentu. Seedoju ar 100Mbps.

    Vel nedaudz jāpiemeklē tīkla kartes. rtl8169 viņam nav. Cilvēki stāsta ka varot pielikt kext-us, bet to jāatstāj vēlākam laikam. Pagaidām piemetīšu kaukādu Atheros/Broadcom miniPCI-uz-PCI kartiņu.

    Palasijos to EULA, nu neredzēju vairs neko tādu par “atļauts lietot tikai uz Apple ražotiem dzelžiem”. Un ja arī ir sods par to, mums takš Latvijā to sodu rēķina pēc softa cenas. Kāda ir MacOS vērtība? 50€? Kautko atminos par 35Ls kādreiz. Sanāk ka 1 nelegāla Windows vietā var riskēt 5 MacOS 😀

    Ja ir šeit reāli datorspeci, ar interesi par lietām, varbūt šo vajag kā atsevišķu sadaļu un… Cērtam!

    Ir jau inkernec pills ar visādām pamācībām, bet nu es uzskatu ka vienkāršāk būtu uztaisīt šeit kaukādu pinned/posted rakstiņu, ko var izlasīt 2min un uzinstalēt. Nevis skatīties kaukādus youtube vervelējumus 2 stundas, lai tikai ļerksteklim būtu kapeiciņa no gūgles.

    #334360
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Tu taču biji AMD fanboy. Kāpēc nemēģini uz kāda Sempron vai Phenom bet gan uz dārgo Intel, kuru pērk tikai valsts iestādēs strādājoši izmetņi?

    #334361
    jurgenz
    Participant

    Nu, ja vēlas pilnībā funkcionējošu hackintošu, tad pareizi soļi ir nopirkt dzelžus, kas tam OS ir paredzēti, un to un ne tikai, var atrast šeit https://www.tonymacx86.com/.

    Atradīsi arī kuriem dzelžiem, kurām versijām ir viss “ejošs ar kkādām problēmām” etc. Nav jāsēž youtubē.

    #334362
    jazznfunk
    Participant

    Zinu, ka ar mūziku saistītie, kas nespēj dzīvot bez Apple Logic cep šitādus hibrīdus ar labām sekmēm (protams izanalizējot info no neta). Sekmju labums droši vien slēpjas tajā faktā, ka bez minētās programmas nekas cits no macOS arī neinteresē. Nu ok, tīkls, internets varbūt.

    Mana “spēlēšanās” ar macOS uz 10 gadīga iMac beidzās ar Linux Mint 19 😀 Dators mājas (ne)vajadzībām. YouTube, internets, bildes palūrēt.

    #334363
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu, OK, LinuxMint. A tu liki kā GPT+UEFI? Vai arī tu paciet to ilgo MBR meklēšanu un 1kārši neslēdz ārā?

    Es uzliku uz parastas partīciju tabulas, un tas viņa SMIbios/OpenFirmare/whatever ieslēdzot hvz ko mēģina sagramstīt.

    Ja man būtu iespēja pa lēto nopirkt vecu iMac, es kautvai ātro kredītu paņemtu un nopirktu, bet ja Maca nav bet gribās/vajag MacOS, man šķiet ka Clover bootloaders un Sierra uz PC ir tīri normāls variants. Nu tik tas čakars ar ethernet. Ja grib piešķilt netu – jāpiemeklē mātene ar Marvell vai Atheros. Nu vai arī kaukāds TP-Link bezvadnieks ar Atheros chipu, bet tas jau nau nopietni.

    #334364
    jazznfunk
    Participant

    Piedod, par daudz svešvārdu 🙂 Esmu iesācējs, kam patīk GUI un komandrinda notiek tikai ar copy/paste no pamācībām netā. Bet pastāstīt saviem vārdiem varu.

    Natīvajā macOSā (Yosemite) ar tūli iedalīju HDD vietu priekš linux. Bija macOSā jāuzinstalē kautkāds tūlis, tipa partīcīju “redzētājs” vai kautkas tāds. Uzveidoju Linux install USB stick un aidā. Atceros, ka Mint’s ļoti ilgi instalējās un komandrindā bija nepārtraukti ta ne error’i, to ne nesakarības/nesakritības. Atvainojos, bet precīzāk komentēt neesmu spējīgs un zinošs. Un bija atsevišķi jāpieinstalē tīkla draiveri. Tas viss pēc netā atrodamām pamācībām. Nu tipa – izlasīju, izdarīju, strādā, aizmirsu. Pats Linux Mint strādā galīgi OK, cik nu vecais 2008. gada iMac’s ļauj. Būtošanās? Turot Shift vai Alt pie būta var tikt macOS izvēlnē, no kuras var iebūtoties macOSā. Ja neko nedara, iebūtojas Mint’s. Minūte jāpagaida? Neesmu mērījis, jo nav baigi aktuāli. Minta “suspend” (sleep) strādā labi, mieg un mostas ļoti veicīgi. Tas pats arī ar shut down – ātri.

    Mērķis bija saglabāt natīvo macOS kāds viņš tur ir bijis (pirku lietotu), lai var paspēlēties, kad uznāk. Virsmērķis? Ābolus neieredzu, bet iMac formfaktors (viss vienā) un dizains uzrunā. Mājas kaste, kurā pats varu pasēdēt, sieviete seriālus paskatīties, bēbim kādu multeni parādīt (24″ ekrāns – nav jāsēž 10 cm no tā)

    Sorry par offtopic. Tas tomēr nav Hackintosh.

    #334365
    Andron MacBeton
    Participant

    Ja tev uz iMac ir viņam atbilstoša MacOS versija, tad jau nekāds “hack” tur nav.

    Cik tev tai iMacā ir RAMs? Tie modeļi defautā varēja būt ar tikai 1GB, tapēc arī bremze. Piepērc RAMu. Ja aparāts nav uzcepts dēļ putekļiem – ir jēga upgrade. Tikai skaties kāds ir esošais rams un nepērc ātrāku. Man ar PC6400 negāja, gribēja 5300 maita.

    #334366
    SWC
    Participant

    macbeton wrote:


    Spēlējos te ar MacOS uz Intel kastes.

    Protams bez Mac dzelžiem viņa visas funkcijas izmantot nevar, bet…

    Pārsteidza ka tas DiskUtility ir tik nespējīgs. Nevar pat disku sadalīt. Defaultā laikam paredzēts visu gāzt kopā vienā zampē.

    Boot-u vel neesmu izpratis, kautkā jauzmoca tas Clover laikam uz HDD.

    Protams USB only, nekādas PS2 (vai IDE) nebūs.

    Lieku 10.12.5, ko visvienkāršāk izskatās uzlikt uz flashkas, lai arī perversā veidā. Ja kādam ir interese – aizsūtīšu torrentu. Seedoju ar 100Mbps.

    Vel nedaudz jāpiemeklē tīkla kartes. rtl8169 viņam nav. Cilvēki stāsta ka varot pielikt kext-us, bet to jāatstāj vēlākam laikam. Pagaidām piemetīšu kaukādu Atheros/Broadcom miniPCI-uz-PCI kartiņu.

    Palasijos to EULA, nu neredzēju vairs neko tādu par “atļauts lietot tikai uz Apple ražotiem dzelžiem”. Un ja arī ir sods par to, mums takš Latvijā to sodu rēķina pēc softa cenas. Kāda ir MacOS vērtība? 50€? Kautko atminos par 35Ls kādreiz. Sanāk ka 1 nelegāla Windows vietā var riskēt 5 MacOS 😀

    Ja ir šeit reāli datorspeci, ar interesi par lietām, varbūt šo vajag kā atsevišķu sadaļu un… Cērtam!

    Ir jau inkernec pills ar visādām pamācībām, bet nu es uzskatu ka vienkāršāk būtu uztaisīt šeit kaukādu pinned/posted rakstiņu, ko var izlasīt 2min un uzinstalēt. Nevis skatīties kaukādus youtube vervelējumus 2 stundas, lai tikai ļerksteklim būtu kapeiciņa no gūgles.

    ē kurā skursteni man jakapj? kad es 4-5 gadi atpakaļ ņemos ar hakintosh tu pateici ka tas ir suds nekam nederīgs 😛

    jazznfunk wrote:


    Piedod, par daudz svešvārdu 🙂 Esmu iesācējs, kam patīk GUI un komandrinda notiek tikai ar copy/paste no pamācībām netā. Bet pastāstīt saviem vārdiem varu.

    Natīvajā macOSā (Yosemite) ar tūli iedalīju HDD vietu priekš linux. Bija macOSā jāuzinstalē kautkāds tūlis, tipa partīcīju “redzētājs” vai kautkas tāds. Uzveidoju Linux install USB stick un aidā. Atceros, ka Mint’s ļoti ilgi instalējās un komandrindā bija nepārtraukti ta ne error’i, to ne nesakarības/nesakritības. Atvainojos, bet precīzāk komentēt neesmu spējīgs un zinošs. Un bija atsevišķi jāpieinstalē tīkla draiveri. Tas viss pēc netā atrodamām pamācībām. Nu tipa – izlasīju, izdarīju, strādā, aizmirsu. Pats Linux Mint strādā galīgi OK, cik nu vecais 2008. gada iMac’s ļauj. Būtošanās? Turot Shift vai Alt pie būta var tikt macOS izvēlnē, no kuras var iebūtoties macOSā. Ja neko nedara, iebūtojas Mint’s. Minūte jāpagaida? Neesmu mērījis, jo nav baigi aktuāli. Minta “suspend” (sleep) strādā labi, mieg un mostas ļoti veicīgi. Tas pats arī ar shut down – ātri.

    Mērķis bija saglabāt natīvo macOS kāds viņš tur ir bijis (pirku lietotu), lai var paspēlēties, kad uznāk. Virsmērķis? Ābolus neieredzu, bet iMac formfaktors (viss vienā) un dizains uzrunā. Mājas kaste, kurā pats varu pasēdēt, sieviete seriālus paskatīties, bēbim kādu multeni parādīt (24″ ekrāns – nav jāsēž 10 cm no tā)

    Sorry par offtopic. Tas tomēr nav Hackintosh.

    tak linux uz mak vispar īzi uzlikt nezinu caur kādu ginekoloģisku caurumu tu to dariji, bet uz 2011 gada probook uzlikas atri un bez nekadiem eroriem ar ubuntu net instal

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā