HDD evolūcija izslēgs Windows XP no spēles

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas HDD evolūcija izslēgs Windows XP no spēles

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150794
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_hard_1.jpg[/imgl]2011. gadā paredzamā visu jauno modeļu HDD pāreja uz 4 KB sektora formātu radīs grūtus laikus Windows XP lietotājiem, jo šī OS atbalsta tikai līdzšinējos HDD ar 512 B sektoriem. Savukārt Windows 7, Vista, OS X Tiger, Leopard, Snow Leopard, kā arī pēc 2009. gada septembra izlaistiem Linux distributīviem šī problēma nepastāvēs. Tā jau gluži nav, ka Windows XP vidē pavisam nevarēs lietot “advanced format” HDD (viens no variantiem ir attiecīgs jumperis), bet tad būs nepieciešama dubulta pārkodēšana, kas samazinās veiktspēju.

    Kāpēc vajadzīga pāreja no 512 B uz 4 KB sektoriem?

    Katrā no HDD sektoriem ir marķieris, kas apzīmē tā sākumu, dienesta apgabals, kurā glabājas CRC un ECC dati. Bez tam ir vēl neliela atstarpe starp sektoriem. Laikā, kad izstrādāja pirmos cietos diskus, to apjoms bija vien daži MB, un šo papildsektoru aizņemto vietu varēja ignorēt. Tāpēc par standartu pieņēma IBM diskešu formātu.

    Mūsdienās HDD apjomi sasniedz terabaitus, un dienesta apgabali kopsummā aizņem ievērojamu vietu uz diska. Pāreja uz jauno formātu dos 8-kārtīgu ietaupījumu, un ECC (tur glabājas dati, kas nepieciešami kļūdu labošanai) apgabals kļūs 2 reizes lielāks. Arī lasīšanas/rakstīšanas galviņām sanāks mazāk lēkāt. Pēc kompānijas Western Digital speciālista Steve Perkins domām – jaunais formāts palielinās HDD efektivitāti par 7-11%.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_166573_1.png[/img]

    Avots

    #230528
    nezinitis
    Participant

    Vai šitais kaut kā nesasaucas ar ob1 rakstu par diska sagatavošanu [kurš nu jau ir pazudis no foruma].

    #230529
    Scandal
    Participant

    Tas ir domāts cluster size vai kas cits? Vecos cietņus varēs pārformatēt uz jauno standartu?

    #230530
    Aldis
    Participant

    Nez.. sistēmas HDD es pagaidām neko nedomāju mainīt.. 🙂 Un pastulbi jau būtu, ja ārējo cieto disku nopirktu nākošgad – un viņu ņemt tikai putni un pārējie sestie Windi! 🙁

    #230531
    viesic
    Participant

    atkal lielākā daļa jauc cluster size (ko var brīvi mainīt) ar sector size (kas ir fiziski diskā ieformatizēts, un nevar tikt izmainīts). :p

    #230532
    RicoPico
    Participant

    “HDD pēdējā oda”. Tā es nosauktu rakstu, jo pavisam drīz HDD nomainīs SSD. 🙂

    #230533
    bezolaam
    Participant

    xp jau sen vajadzēja izslēgt no spēles

    #230534
    GulbisRG
    Participant

    bezolaam nav taisnības XP rock forever (lietoju W7)

    #230535
    kuuminsh
    Participant

    Tas pa ko murgoja ob1 bija pavisam cita tēma.

    1) fiziskie SEKTORI uz diska ir tādi kā ir un izmēri NAV maināmi.

    2) ob1 runāja par CLUSTER izmēriem. Cluster ir failsistēmas loģiskā vienība kurai nav nekāda sakara ar sektoriem. Ja nu vienīgais tas ka klasteri arī var būt sektora izmērā. Klasteriem un sektoriem vienmēr ir viena robeža.

    3) obi runāja ka palielinot KLÄ€STERA izmēru palielināsies ātrums…

    ob1 piedāvātais testa tūlis uzrādīja rezultātus kuriem nav NEKÄ€DA sakara ar diska fizisko un loģisko uzbūvi.

    Tas tests ir paredzēts diska firmvāres un keša efektivitātes novērtēšanai.

    Š im rakstam nav nekāda sakara ar to murgu ko bija sacerējis ob1.

    Runājot par jaunajiem diskiem..

    Pieņemu ka uz to brīdi kad viņi parādīsies pārdošanā priekš XP jau būs speciāls draiverītis kurš ļauj likt XP arī uz šādiem diskiem.

    #230536
    Crow
    Participant

    WD ir izlaidis Caviar Green modeli ar 4K sektoriem. Un draiverīts ne, bet speciāls formatēšanas tūlis arī ir izlaists. Gals nebūs, vienīgi lēnāk darbosies dēļ pārrēķināšanas.

    Btw, vai tik nebija tā, ka uz USB diskiem tas neattiecas, jo USB/ATA pāreja pati tiek galā ar šo. Es varu kļūdīties.

    #230537
    Imhoteps
    Participant

    kuuminsh wrote:

    ..uz to brīdi kad viņi parādīsies pārdošanā priekš XP jau būs speciāls draiverītis kurš ļauj likt XP arī uz šādiem diskiem.


    Tā arī būs. 32-bit XP ir kļūvis tik “monumentāls”, ka neviena cita OS, lai cik advancēta tā arī būtu, negāzīs tik vienkārši karali no troņa. Kaut kad tālu nākotnē – jā, varbūt, bet ne tik drīz.

    #230538
    nezinitis
    Participant

    kuuminsh wrote:

    Tas pa ko murgoja ob1 bija pavisam cita tēma.

    Nu paldies ka izskaidrojāt. 🙂

    #230539
    StyleZ
    Participant

    Draiveris jau ir izlaists.

    Starp citu, arī bez tā varēs uz jaunajiem diskiem elementāri instalēt XP, tik tad uz diska drīkstēs būt tik viena partīcija un vajadzēs vēl jumperi diskā iespraust.

    Un vēl viena lieta – pašam jau 4. gabali WD 1,5TB diski ar šo advancēto formātu griežās, bet pirms pirku, protams bija neskaidrības, vai uz Win2K3 tas pasākums bez draiveriem aizies.

    WD lapā 2K3 servaks nebija pieminēts ne ar vienu vārdu – ne pie atbalstītajām, ne pie neatbalstītajām OS.

    Aizrakstīju WD, šie man saka, ka 2K3 vispār nav atbalstāmo OS sarakstā 😀

    Es tobrīd nokritu no krēsla, jo, pieņemu, ka tik liela apjoma diski lielākajā daļā gadījumu griezīsies zem 2003. servera, bet šie pat nav to pārbaudījuši.

    Š aubas bija lielas, jo kā mēs zinām 2K3 pretty much ir tas pats XP.

    Bet anyway, diskus nopirku, piešķīlu, iet bez problēmām bez nekādiem draiveriem.

    Ja nu kādam nākotnē šāda info noder.

    #230540
    Skypewip
    Participant

    😀

    #230541
    yix
    Participant

    Nu kā pasaulē tak tiek attīstīts windows XP. Ko jūs murojat par kautkadiem HDD kas neatbalstis XP. Kas tas par murgu ka darbosues uz Vistam un Sivēniem un leopardiem un ubunbuļiem? Pieprasu lai viss darbotos uz XP. Tas ka sēžu uz win 7 un esu starā nedrīkst iespaidot manu viedokli. Kaut arī Win 7 ir labākais. Tomēr jorpojām visa pasaule attīsta XP.

    #230542
    daGrevis
    Participant

    Hah, man patīk Skypewip koments. 😀 😀 Un paraksts… 😀

    #230543
    jonjs
    Participant

    Protams es saprotu, ka 40 gadus uz Win XP sedēt arī nav prāta darbs, bet nu … . Man te inženieri pazīstami spļaudījās, kad es viņiem tādu ziņu pateicu 😀 JO viņiem ir vesela čupa ar specifiskām progām.

    #230544
    izredzētais
    Participant

    RicoPico wrote:

    “HDD pēdējā oda”. Tā es nosauktu rakstu, jo pavisam drīz HDD nomainīs SSD. 🙂

    2011.g? are you kidding? 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā