HDD negriežas, sistēmas neredz

Sākumlapa Forumi Hardware Atmiņas (HDD, RAM, Flash) HDD negriežas, sistēmas neredz

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153156
    Nikkys
    Participant

    Sveiki, kolēģi!

    Jautājums, precīzāk – manu aizdomu apstiprināšana:

    3.5″ Hitachi ārējais (USB) cietais atteicies strādāt – datu kopēšanas laikā pazudis no sistēmas WINDOWS.

    Pēc šiem simptomiem pamēģināju uz Linux – neredz, Windows – neredz, Bios (pēc ielikšanas stacionārajā PC) – neredz.

    Turklāt, nav dzirdams, ka disks pat censtos griezties un kaut ko lasīt, kaut vai savu tabulu ne.

    Un, kas interesanti, pēc šīm manipulācijām bija skaidri jūtama dūmu smaka, lai arī vizuāli nekas par to neliecināja.

    Tātad – metams?

    P.S. Paldies jau iepriekš par visiem padomiem, ieteikumiem, kuri, cerams, būs! 🙂

    #258716
    Andron MacBeton
    Participant

    Nē, zin, viņš atvaļinājumu paņēma. Februārī atkal strādās.

    #258717
    Nikkys
    Participant

    Ar šo sarkasma pilno frāzi apstiprinu savu aizdomu.

    Tikai visu laiku prātoju, kas tur no ierindas varēja iziet….

    Kā runājām ar ierīces īpašnieku, tad, pieņemu, ka vaina ir biežā “raustīšana”, un ieteicu citām, vēl “dzīvajām” ierīcēm tomēr izmantot arī tādu brīnumu kā “safely remove device”, jo šis cietais divu gadu ilgajā mūžā to piedzīvojis neesot. Tomēr savādi ir mazliet, parasti taču vismpirms ir “gļuki”, nevis momentāls “kirdik”.

    #258718
    m_janis
    Participant

    Nu es tik kategorisks nebūtu. Pirms izmest – izņem to HDD no kastītes un pieslēdz “pa tiešo” – pilnīgi iespējams, ka nosvilusi tikai kastītes elektronika (jo vairāk, ja bija kāda deguma smaka), bet HDD vesels.

    (Sorry, aizgāja dubultposts.)

    #258719
    drunk_lizard
    Participant

    visdriizaak, ka noiisinaajies supresors un izsvilusi smd nulliite pa 12 v liiniju. viegli labojama vaina.

    #258720
    Nettwerk
    Participant

    Re pat D_L pamodaas no ziemas miega. Un pieteicaas salabot, ja ir taa vaina ko aprakstiija D_L.

    #258721
    drunk_lizard
    Participant

    pats lai labo, tagad jaunatne tik gudra un attiistiita, ka tas jamiem kaa divus pirkstus…

    #258722
    Taurs
    Participant

    Jā, izskatās, ka vaina novēršama, ja vien barošanas ķēdes nav parāvušas līdzi disku…

    Var izņemt no kastes disku un pieraut pie kompja…

    #258723
    Nikkys
    Participant

    d_l – privāti nosūtīju lūgumu ieteikt kādu, kas to var izdarīt. Norādīju, ka vēlams Rīgas vai Zemgales teritorijā, un uzjautāju, varbūt pats esi tajā valsts daļā, un vari palīdzēt… Atbilde te ir interesanta – “.. pats lai labo .. “

    Es taču vēstulē pierakstīju, ka tādu zināšanu man nav, tik vien, kā kaut kas, pa ausu galam dzirdēts, Tevis pieminēto iespējamo cēloņu sakarā.

    Turklāt, par to jaunatni gan relatīva taisnība ir – sevi par vecu neuzskatu. Tātad paliek – jauns! Tikai… nevajag visus pār vienu kārti mest… 🙂

    Ob, lieta tāda, ka aprakstā uzdrukāju jau: ”’.. Bios (pēc ielikšanas stacionārajā PC) – neredz ..” ..

    #258724
    Andron MacBeton
    Participant

    Paklau, ir divi varianti. Vai nu tu neproti disku pieslēgt, vai nu tev disks ir miris.

    Abi varianti nozīmē ka tu esi konkrēti pa debīlu lai grābstītos ap kompjiem. Samaksā kādam kas to prot! Un ZAVERIES!

    #258725
    Nikkys
    Participant

    Paklau, M_B: piedod, bet šajos gados, kurus pavadu skatoties forumos, esmu sapratis, ka Tev nav ne mazākās nojēgas programmēšanā, web izstrādē; ļoti maza serveru uzturēšanā, īpaši unix, tīklu uzbūvē, backup veidošanā, nekā īpaša dzelžu jautājumos un tā tālāk. Katram varu iedot kādu Tavu ģeniālu izteikumu no forumiem, kad būs brīvāks laiks.

    Nebūšu arī īstais, kuram vari atļauties pateikt “aizvērties”, neesmu padsmitgadnieks, kurš tikko sapratis, ka eksistē dators kā darba instruments, nevis spēļmantiņa, ko pat lielais foruma guru nav apjēdzis, postojot ierakstus kuri nekādi nepalīdz, turklāt darot to visur – tīri – sporta pēc.

    Varbūt tagad paklusēsi?

    Pieslēgt nemākot?? Ja Tu zinātu, kas ir mana ikdienas nodarbošanās, domāju, tik stulbi jautājumi nerastos. Turklāt, maksāt par PC remontu? Tu esi neaptēsts, ja domā (pēc teksta izsecināms, ka nav), ka Tas cietais ir mans. Vienkārši palīdzu klientam tikt galā ar problēmu, kur ar manām zināšanām šoreiz nepietiek.

    Un, visbeidzot, loģiski, ka kaut kas tam cietajam nav kārtībā, un, ka viņu varētu mest ārā. Bet pēc tā, ko rakstīja kolēģi (augstāk), remonts var nebūt nekas šausmīgs. Tāpēc diskusija tika turpināta.

    P.S. Atvainojos visiem, parasti es tāds neesmu. Bet M_B šoreiz nokaitināja. Kā cilvēks var dot padomu lietās, no kurām pats neko nejēdz….

    #258726
    Andron MacBeton
    Participant

    Evolūcija nenotiks kamēr tiks uzturēti tādi deģenerāti.

    #258727
    root
    Participant

    Makbetona kungs, lūdzu, Jūs esat pārāk nekompetents lai eksistētu. Lūdzu, ieskrieniet sienā. Un tad pārcērtiet interneta kabeli un vairs nenāciet atpakaļ.

    Jau iepriekš paldies,

    Globālā tīmekļa komūna.

    #258728
    nevertell
    Participant

    Es iešu ar biznesa plānu uz banku- mega grāvējs “McB vs d_l”. Domāju, ka pieaicināšu bolivudas ekspertus :>

    #258729
    Nikkys
    Participant

    nevertell – D_L runā par tēmu, un nosauc konkrētas lietas, nevis muld riņķī un apkārt kā M_B.

    root teiktajam viennozīmīgi piekrītu, un paldies par garastāvokļa uzlabošanu – kaut uz mazu brīdi, bet iztēlojos, ka ierakstā rakstītais notiek realitātē 🙂

    Pašam M_B neteikšu neko, vienārši nav vērts. Kaut kad skatījos šamā izglītību un darba vietas (v/uzv/pk bija publicēts, tiem, kas tankā :lala: ) – tajā sarakstā neko iespaidīgu nemanīju, lai atļautos forumā ”lēkāt”.

    #258730
    nevertell
    Participant

    Es jau nesaku, ka viņš nerunā par tēmu. Bet vairāk kā puse no viņa postu uzlabo manu garastāvokli katru reizi, kad lasu tos.

    #258731
    Nikkys
    Participant

    Taisnība! 🙂

    #258732
    drunk_lizard
    Participant

    Nikkys wrote:

    Taisnība! 🙂


    esmu pamatiigi apslimis un aktiivas darbiibas sjobriid nekur neveicu.

    iemet te labu taa hdd pcb foto. meegjinaasju pastaastiit, kas jaaizdara.

    #258733
    Nikkys
    Participant

    Tas nu nepavisam nav labi, lai vai kas un kā, kaut viss “pa gaisu”, bet veselība jāsaudzē.

    Par PCB bildi: nav iespējas dabūt kvalitatīvu bildējamo ierīci līdz brīvdienām, bet pagaidām varianti tādi – internetā atrasti tieši šim un tieši tādi “fotogrāfējumi” – apskatīt var, bet domāju, ka nederēs, jo ļoti skaidri nekas redzams tur nav.

    šeit un šiten.

    Kā pagaidu variants, naivi cerot uz “ja nu tomēr”. 😀

    #258734
    drunk_lizard
    Participant

    tai pirmaa bildee viss baigaa miglaa… taada pat, tikai labaa kvalitaatee un buus viss skaidrs)

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā