Iedzīvotāji ietekmē Lattelecom optisko internetu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Iedzīvotāji ietekmē Lattelecom optisko internetu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150643
    shady
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/29_lattelecom_logo_1.png[/imgl]Iedzīvotāji aktīvi izmanto iespēju ietekmēt Lattelecom optiskā tīkla izvēršanas plānus

    Uzklausot iedzīvotāju vēlmes, Lattelecom ir papildinājis savu vērienīgās optiskās infrastruktūras tīkla izbūves plānu, tam pievienojot 43 daudzdzīvokļu mājas, par kurām iedzīvotāji Lattelecom mājas lapā nobalsojuši visvairāk. Optiskā tīkla izvēršanas plāni tiek mainīti arī tad, ja klients ir ar mieru līdzfinansēt pakalpojuma ierīkošanu.

    Jau nepilni 11 000 unikālo lietotāju mājas lapā https://optika.lattelecom.lv ir balsojuši par savas mājas pievienošanu Lattelecom optiskajam tīklam. Lielākā aktivitāte bijusi pilsētās, kur jau ir pieejams optiskais internets – Rīgā, Jelgavā un Daugavpilī – taču savā dzīvesvietā pēc iespējas ātrāk optisko pieslēgumu vēlas sagaidīt arī Jūrmalas, Ventspils, Liepājas un Ogres iedzīvotāji – tur darbus plānots uzsākt pavisam drīz. Izvērtējot iedzīvotāju balsojumu, optiskais kabelis jau ievilkts Ieriķu ielā 43 (Rīga), vēl 36 mājās izbūve sāksies tuvāko 6 mēnešu laikā.

    Atbalstot iedzīvotāju iniciatīvu, Lattelecom pieņem arī māju kolektīvos pieteikumus. Pateicoties šai iedzīvotāju aktivitātei optiskajam tīklam tiks pievienotas Stērstu ielas 16, Lielirbes ielas 6 un Komētas ielu 8; 10; 12 un 14 mājas Rīgā.

    Adresēs, kuras pagaidām neietilpst optiskā tīkla izvēršanas plānos, jauno tehnoloģiju iespējams pievilkt  ātrāk, ja klienti piedalās ar līdzfinansējumu. Turklāt, ja klients piedalās izmaksu segšanā, optisko tīklu iespējams ierīkot gan privātmājās un mazstāvu ēkās, gan attālākās pilsētas vietās un ciematos. 

    „Zinu, ka Lattelecom optiskā interneta pieslēgumu ar nepacietību gaida iedzīvotāji visā Latvijā, un mēs šobrīd ļoti aktīvi izbūvējam šo vērienīgo infrastruktūru. Lattelecom prioritāte pašlaik ir daudzstāvu mājas biezāk apdzīvotās teritorijās, taču mūsu interesēs ir ievilkt optiku tieši tur, kur to patiešām gaida, tādēļ dodam iespēju arī pašiem iedzīvotājiem ietekmēt mūsu izbūves plānus un ātrāk tikt pie optiskā pieslēguma savā adresē. Katru pieteikumu rūpīgi izvērtējam – jo aktīvāki ir iedzīvotāji, jo lielāka iespēja, ka tieši viņu māja ātrāk tiks pievienota optiskajam tīklam,” informē Lattelecom Optisko tehnoloģiju biznesa daļas direktors Raivis Mackevičs.

    Nobalsot par sev vēlamo optiskā pieslēguma adresi iespējams https://optika.lattelecom.lv. Turpat var arī apskatīt adreses, kurās optiskais internets pieejams jau patlaban vai tiks pieslēgts tuvāko sešu mēnešu laikā.

    Optiskais tīkls vienīgais Latvijā nodrošina stabilu interneta ātrumu ikvienam pakalpojuma saņēmējam. Pilnvērtīgu optiskā interneta pieslēgumu nodrošina unikāls pieslēgums vienīgi attiecīgajam klientam.

    Līdz ar pamatīgā optiskā tīkla izbūvi šobrīd jau vairāk kā 115 000 dzīvokļiem 1530 mājās ir pieejams Eiropā ātrākais internets līdz 500 Mbit/s. Nākotnes tīkls ir pieejams Zolitūdē, Pļavniekos, Ķengaragā, Purvciemā, Imantā, Mežciemā, Ziepniekkalnā un centrā, kā arī Jelgavā un Daugavpilī, bet tā izbūve turpinās arī citviet Rīgā un ārpus tās.

    Š obrīd iecienītākais pieslēguma veids ir 100 Mbit/s, ko izvēlas 81%, turklāt gandrīz puse no optiskā tīkla klientiem izvēlas komplektu ar interaktīvo televīziju. Optiskais tīkls interneta ikdienas lietotājiem un ekspertiem piedāvā dažādus interneta ātrumus – 20, 50, 100, 200 un prasīgākajiem interneta lietotājiem pat 500 Mbit/s.

    Rakstu sagatavoja: Lattelecom

    #228619
    Kefīrs
    Participant

    vēl ~3 gadus varu vien sapņot par optiku 🙁

    #228620
    elvisburdajs
    Participant

    shady, Jau galva žilbst no tiem ltc reklāmrakstiem konkurējošos portālos, priekš kam bija jāieliek arī šeit? Lattelecom sponsorē to, vai kā? Nekas personisks. 🙂

    #228621
    Nonmod
    Participant

    mļin,labāk būtu spieduši uz to ,lai normāls internets būtu pieejams visiem ,nevis tikai koncentrējušies uz ātrumu. Nu bet jā,pilsētās tak var lielāku piķi noraut,pofig par lauķiem.

    #228622
    jonjs
    Participant

    Atceros laikus, kad Telekoms bija tas, kuru nebūt nebija vērts izvēlēties kā provaideru (nemaz ne tik sen, kādi 5-6 gadi atpakaļ), bet tagad laiki ir mainījušies. Un tas viss pateicoties dažādiem piedāvājumiem, mazām un lielām firmām un firmiņām, kas sastādīja konkurenci. Starp citu, tieši dēļ konkurences, Latvijā interneta kvalitātes un cenas salīdzinājums kļuvis ļoti patīkams potenciālajiem klientiem, pat salīdzinot ar pārējām Eiropas valstīm, nerunājot nemaz par USA.

    #228623
    jonjs
    Participant

    Nonmod wrote:

    mļin,labāk būtu spieduši uz to ,lai normāls internets būtu pieejams visiem ,nevis tikai koncentrējušies uz ātrumu. Nu bet jā,pilsētās tak var lielāku piķi noraut,pofig par lauķiem.


    =================

    Par laukiem diemžēl nezinu. Zinu, ka Kurzemes dienvidos ar internetu viss ir kaut cik kārtībā. Manai omai gan pat telefonu vēl nav ievilkuši 😀

    #228624
    shady
    Participant

    elvisburdajs wrote:

    shady, Jau galva žilbst no tiem ltc reklāmrakstiem konkurējošos portālos, priekš kam bija jāieliek arī šeit? Lattelecom sponsorē to, vai kā? Nekas personisks. 🙂


    Ja godīgi, tad man pat pašam nav laika, lai sēdētu visu dienu un lasīt citus (konkurentus vai nesaistītus profila) portālus. Vai es būtu tāds vienīgais? Domāju, ka nē! Kādēļ šie cilvēki jāatstāj neziņā?

    Protams, man uz RSS stāv kaudze ziņu avotu, bet, lai tiem visiem sekotu līdzi, vajadzīgs daudz brīva laika – man tāds nav liels un cenšos to izmantot pēc saviem ieskatiem.

    Notepad.lv tiecas uz to, lai cilvēkam nav jāapmeklē citi portāli! Ja to kāds dara (tas ir tikai apsveicami, jo ne katrs var sēdēt darbā vai mājās caurām dienām/naktīm internetā un lasīt visu kas tīk), tad viņš zināmo rakstu var vienkārši nelasīt:)

    Es sadarbojos ar firmu kontaktpersonām, ja kāds man atsūta relīzi, tad pēc saviem ieskatiem to nopublicēju.

    #228625
    shadowmen
    Participant

    Jā līdz manai atrašanās vietai arī vēl optiskais jāgaida kādu laiku,bet īpaši nesatraucos,pārdzīvošu 🙂

    Un tiešām jāpiekrīt,ka tik biežie Lattelecom raksti sāk izskatīties pēc baigās reklāmas(sāk apnikt)….

    #228626
    elvisburdajs
    Participant

    shady, Es vairāk atbalstu ziņas ”no lietotāju skatu punkta”, un salīdzinājumu ar citiem provaideriem/precēm (samuraja stilā). Jo preses relīzes ir īsta medus maize lattelecomam.

    #228627
    shady
    Participant

    elvisburdajs – vai tad es arī ar to nenodarbojos? Ar tehnoloģiju testiem es it kā vienīgais nodarbojos regulāri. Bet ne jau katru dienu es varu veikt testu, tāpēc paņemu ari PR.

    #228628
    sLiEkA
    Participant

    cik tad maksaa optika privaatmaajai ? LTK forumaa neviens taa arii neatbildeeja :mod:

    #228629
    elvisburdajs
    Participant

    shady, Ja gribat ar ko atšķirties tad PR te nav vietas.

    Tavi apskati/testi ir ļoti labi, par to nav runa.

    sLiEkA, Cik Mbit/s un kāds rajons? 🙂

    #228630
    jonjs
    Participant

    Nez, man jau šī interneta vietne patīk un ne jau tādēļ, ka bano tos, kas palaiž muti (jebkuram kādreiz pasprūk). Mutes palaidēji vienkārši bieži vien nezin uz ko un kādēļ palaiž muti, vismaz svara kategorijas noteikti nesalīdzina, bet tam te nav nekādas nozīmes.

    Informācija ir saprotama, interesanta un cilvēkiem ir dota iespēja parunāties, iegūt informāciju no pieredzējušākiem cilvēkiem IT Sfērā. Vienīgais, ka reģistrācija, varbūt, bremzē to komentāru skaitu, bet nu visiem ir sava pieeja un sava mārketinga stratēģija.

    #228631
    Wuu
    Participant

    Pēc lietotāju izliktajiem speed testiem ārzemes ir vel sliktākas nekā man ar 3 mbitiem.

    #228632
    RicoPico
    Participant

    Drīz man būs tā laime notestēt optiku. Tad arī padalīšos iespaidos. 🙂

    Bet tiešām- vēl pāris gadus atpakaļ LTC kā ISP bija ritīgs bezizejas variants. A tagad… Prieks, ka šie attīstās. 🙂

    #228633
    faq
    Participant

    Tirgus ir sačakarēts. Pagaidām trijnieks tur cenas zemas, lai nogalinātu atlikušos kaktu kantorus, kuri negrib labprātīgi pārdoties. Kad tas būs izdarīts, cenas nostāsies savās vietās.

    #228634
    jonjs
    Participant

    Nu vispār jau, tos mazos kantorus ne jau ar cenām noklapēja, cik zinu. Š…emu vērā savu pirmo proveideri un kā to pārpirka lielais. Par to, ka pēc tam cels cenas, neesmu pārliecināts, bet nu monopolisti jau var visādus trikus izstrādāt, ja grib tas fakts, bet tik un tā neticu.

    #228635
    APOC
    Participant

    Secinu tikai to, ka jo platākas trubas, jo nepārdomātākas lapas. Jau tagad gandrīz pie katra klikšķa iekš draugiem.lv un citām Latvijas lapām tiek vilkts lejā pa pus mb.

    Par optimizāciju un lapas ielādes ātrumu sen jau laikam visi aizmirsuši, jo redz internets paliekot ātrāks, tāpēc var laist luni.

    Man, lauciniekam, tas ir sitiens pa olām. Un ar skumjām tik noskatos kā viss lādējās arvien lēnāk un lēnāk. 😀

    #228636
    shady
    Participant

    APOC – Nevajag nemaz būt lauciniekam. Lietoju Rīgā Tele2 un Vodafone pārnēsājamo internetu – nav neko patīkami… Mājās pie ievilkta neta vss ok, bet kad aizej kur ar lapsi…..

    #228637
    izredzētais
    Participant

    Nonmod wrote:

    mļin,labāk būtu spieduši uz to ,lai normāls internets būtu pieejams visiem ,nevis tikai koncentrējušies uz ātrumu. Nu bet jā,pilsētās tak var lielāku piķi noraut,pofig par lauķiem.

    nu, nu, ko tu streso? bet protams ka tā ir. ltc nav labdarības kantoris kuram būtu jāizdabā visiem. tas ir pelnošs uzņ ēmums ar vēlmi nākotnē pelnīt, nevis izdabāt visiem kuri jūtās tā vērti un bankrotēt.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā