Iesakām labu HDD arhīva datiem!

Sākumlapa Forumi Hardware Atmiņas (HDD, RAM, Flash) Iesakām labu HDD arhīva datiem!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153975
    samurajs
    Participant

    Veicot profilaktisko testēšanu, atklājās, ka mans 250 GB WD ‘kaviārs’ taisās pa skuju taku. “Sliktais sektors” ir tikai viens, bet gultņi laikam ir nodiluši līdz nejēdzībai, ja 5,5 sek vajag līdz iegriežas. Jau kādi 4,5 gadi šam būs, tā kā likumsakarīgi pamazām jāgatavojas bērēm.

    Uz HDD glabājas galvenokārt visāda audio/video draza, viss softs ir uz otra, kurš ir kārtībā.

    Kādu 500 GB HDD jūs man ieteiktu no drošības/ilgmūžības viedokļa (mātene atbalsta SATA II, arī SATA III jābūt savietojams). Š is varētu būt labs?

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_hdd_2.jpg[/img]

    #268923
    Willis
    Participant

    Man tādi divi datorā, kamēr izvēlējos, saņēmu n-tās pozitīvās atsauksmes par WD Caviar Black , laikam paši klusākie kādi tagad (pirku janvārī) ir nopērkami .

    #268924
    Imhoteps
    Participant

    Nu, neņem, sensej, 500-nieku. 1 Tb neko diži vairāk nemaksās (ap Ls 10 starpība), bet ietilpība paliek ietilpība, beigu galā neba jau vienai dienai pērc, bet gadiem.

    https://www.salidzini.lv/search.php?q=seagate+3%2C5+1tb&cn=&cl=

    Iz paša pieredzes nekad nav pievīluši Seagate. WD arī ir OK (man gan bijuši tikai ārējie). Hitači neņem – tie gan ir sūdi. Par Samsungiem man nav viedokļa, nav bijuši.

    Pirms jaunā gada pats pirku 3,5″ SATA II barakudu 500-nieku 7200prm (vajadzēja tikai kā sistēmas disku, tāpēc 500) – ļoti plāns, ļoti kluss. Цэпурност!

    P.S. Ja Liepājā draņķīgi ar izvēli vai dārga piegāde, varu pasūtīt Rīgā, pats viņu savākt un uzlikt Tev uz autobusa. PM, ja kas (vai traukos atraksti).

    #268925
    Jetijs
    Participant

    Kāda mārrutka pēc 500 GB? Piemaksā taču tos 15 Ls un paņem 2 TB. Pats pirms dažām dienām nopirku šādu, 2u.lv bija par 51 Ls. Sistēmai droši vien nederēs, jo 5900 rpm, bet arhīvam labu labais. Kluss arī ir, keisā nedzird nemaz.

    Pēdējā laikā gan ir dzirdētas vaimanas, ka Seagate dikti neuzticami esot, bet man arī nekad nekādu problēmu nav bijis.

    Ja tomēr dikti negribas tērēties, reku 1 TB Seagate par 36 Ls.

    https://2u.lv/lat/e-shop/1051.1171.3434_0/Cietie_diski.html?id=296015

    #268926
    Imhoteps
    Participant

    Nu kā tad , ka 1,5-2Tb. Sevišķi datiem. Tomēr, ja ar naudu šobrīd spiedīgi, tad 1Tb – samoje to. Lai arī kā – noteikti ne jau 500Gb. Nauda zemē.

    #268927
    Willis
    Participant

    Es diskus partīcijās nedalu, man 500GB ( C: ) disks un ortais 500GB datiem pietiek .

    🙂 Tikai un vienīgi WD Caviar Black !

    #268928
    NorKais
    Participant

    Pašam nu jau kādus gadus 3 griežas WD 640GB Black – cepuri nost 🙂

    #268929
    nevertell
    Participant

    3 gadi un jau cepurnost ?

    3 gadi ir ņefigs, ir cietņi, kas velk 10.

    Ja dati svarīgi, tad nu i nafig, paņem labāk 2x500gb 2tb vietā. Vai arī oduvančika slavināto RAID5 ar 3 diskiem.

    #268930
    Element
    Participant

    Par cik es ieniistu tos skalos tirkskinaataajus – iesaku tev WD20EARS vai WD10EARS. 64MB Cache. Lai gan 5400 rpm, performances zudums nav juutams. Veel Samsung F4 Green seerija esot laba.

    #268931
    Jetijs
    Participant

    Ja dati svarīgi, tad labāk 2 TB un arī ārējo. Attiecība Ls/MB pašlaik vislabākā ir 1,5-2 TB diskiem, un to datu svarīgums nemaina 🙂

    Vispār interesanti, ka lielie diski galvenokārt tiek pozicionēti kā “zaļie”, tb ar mazākiem rpm, mazāku enerģijas patēriņu. Ripuļu ražotāji gatavojas SSD uzvaras gājienam.

    #268932
    samurajs
    Participant

    Paldies, kolēģi, par ieteikumiem! Uz tiem milzu 1,5-2 TB HDD gan raugos skeptiski, jo nav paraduma kolekcionēt visus mēslus. Esošais 250-nieks man tikai ap 2/3 aizņemts, bet par to zinu, kur kas atrodas 🙂

    Laikam jau būs jāklausa un jāņem 1 TB ar skatu uz nākotni…

    #268933
    grisha
    Participant

    1Tb neisaku, iipashi WD. Daudz braakji redzeeti. LAimes speele jau taa vienmeer ir.

    #268934
    Imhoteps
    Participant

    1Tb Seagat-i un WD ir zacebisj.

    #268935
    web33
    Participant

    Ar ko testēji HDD ? Tur uzrāda hdd cik h nostrādājis ?

    #268936
    Anonīms
    Neaktīvs

    Biedrs Imhoteps saka patiesu lietu, WD un Seagate ir normāli cietņi, mans personiskais favorīts gan ir WD. Š…em 1TB, vēl pēc pāris gadiem augs i datu apjomi i vajadzības, būs kur ieplesties. Pie tam, vari paņemt lielāku, uzveidot 1TB partīciju saviem datiem un kā es- atstāt vēl tukšu vietu lai varētu testēt N-tos linux un citas os :}

    Un Grisha jau atkal demonstrē savu kompetenci? :}

    #268937
    AlienZ
    Participant

    Kuram tur vajadzeja – testēts ar HD Tune.

    Bet ar tiem ieteikumiem ņemt 1TB< diskus - cik liela sāpīte būs, ja šāds cietnis ņems un tā vienkārši nomirs? :) Ja dati šādi tādi, tad jau nekas, bet pretējā gadījumā pievienojos biedram Nevertell. Pie tam, īsti nesaprotu, kam datiem vajag Caviar Black sēriju? Tiem tak ar Caviar Green pietiek atliektiem galiem – maksā lētāk, darbojas vēsāk un klusāk.

    #268938
    Jetijs
    Participant

    Man pirms kāda gada aizgāja pie tēviem 640 GB WD ārējais cietnis, nokrita vienu datora korpusa augstumu, par nelaimi tieši tobrīd griezās. Bija drusku nepatīkami 🙂

    Tagad mājās kopā ir gandrīz 6TB. Svarīgākos datus parasti nodublēju. Visu, kas nav dublēts, esmu gatavs zaudēt. Tādā ziņā apjomīgo disku lētums tiešām iepriecina.

    #268939
    Faks
    Participant

    nu es varu ieteikt uzlikt vienu 1 tb tad vēlāk uz 3tb klat un miers protams pašam ar 4tb ir pamaz 😀 naksies pirkt vel 3tb klāt laikam taisnība jo vairāk ir jo vairāk vajaga 😀

    #268940
    web33
    Participant

    Diez ko tu tur glabā ?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā