Iesakiet kādu NIX, ko uzbāzt uz mana P1 ar graf. vidi.

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Iesakiet kādu NIX, ko uzbāzt uz mana P1 ar graf. vidi.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148407
    Mr.Death
    Participant

    ÄŒau, lieta tāda, ka man mājās ir viens vecs kompis, kuru vajadzēja sainstalēt tiri darbam ar notepad. Vai ir iespējams uz Pentium 1/2 Intel MMX, 64 MB RAM, 64 MB video, 10 gb hdd uzmočīt kautkādu Linux bezmaksas versiju? Ja jā – lūdzu iesakiet 🙂

    #194207
    samurajs
    Participant

    Es mēģināju, man nesanāca. DSL Linux kaut kādu kļūdu izmeta, citiem ar 64 MB RAM nepietiek installam.

    Win98 (tas tagad skaitās legāls, jo 10 gadi pagājuši) uz tāda lido, bet tev jau laikam serverim vajag?

    #194208
    Anonīms
    Neaktīvs

    Hz , kkādu xubuntu vecāku versiju mok mēģini?

    Mok varētu uz mirkli operatīvo palielināt un pēc tam noņemt?

    #194209
    Holmss
    Participant
    #194210
    samurajs
    Participant

    Tikai visvecākos Puppylinux varēs uz tāda RAM uzbāzt, mūsdienu prasa vismaz 128 MB. Bet nu ir vērts palasīt https://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?p=101137

    #194211
    azazul
    Participant

    ZenWalk

    #194212
    Mr.Death
    Participant

    pag pag Samuraj. Tu teici, ka Windows 98 skaitās legāls, jeb es nepareizi sapratu? 😀 Labi, paldies Jums visiem, bet gribētos dzirdēt argumentus, ar kuriem es varētu pierādīt tādā gadījumā, ka lietoju licencētu programmatūru. 🙂

    P.s serveri uz tāda mēsla es pat sapņos neturēšu. Mans īstais nodoms vispār ir uztaisīt kompi, ko bāzt acīs vīriem uzvalkos, kas ir pret kačātajām programmām, jo es strādāju kā pašnodarbināta persona, un nu ir pienācis tas brīdis, kad papīros sāk parādīties tāda lieta, kā “pakalpojumu sniegšanas/darbības vieta”. :p

    #194213
    Anonīms
    Neaktīvs

    Hmzz 😛 domā viņi ticēs ka tu strādā uz w98? 😀 😀

    #194214
    Mr.Death
    Participant

    da nu beidz. 😀 es zinu reāli diezgan daudz iestāžu, kas šancē uz šitās OS, un ir pat zināmi daži eksemplāri, kas vēl vsp uz dosa grāmatvedību bīda. 😀 vnk nekad nebiju domājis, ka win98 var palikt arī legāls. tātad, back to the point = ja kāds man varētu nomest pāris argumentus (teiksim izvilkumus no kkādiem licenžu līgumiem vai tml.) par win98, ar kuriem varētu stāties pretī jamiem, tad būtu ļoti pateicīgs. 🙂

    #194215
    samurajs
    Participant

    Shady bija atradis likumos, kaut kur bija arī tēma. Latvijā programmatūru pielīdzina literāriem darbiem, tiem esot 10 gadu licences tiesības, pēc tam lieto katrs, kas grib. Bet te jau atkal āķis – uz komercdarbību tas neattiecas. Vispār tai likumā vairāk pretrunu kā sunim blusu :p

    Tā kā nāksies vien Linux mest virsū.

    Nevari kaut kur papildus RAM dabūt? Uz 128 MB daudz ko vairāk uzliksi.

    #194216
    Aldis
    Participant

    E.U. tāds likums valda, ja softam aprit 10 gadi, tad jams legāli ir lietojams, jeb reāli par tādas anarhijas versiju naudu prasīt – kurai pat sen netiek veikts nekāds supports nedrīkst, pēc likuma kautkā tā sanāk! 🙂

    P.S. man uz P2, 128mb ram normali izdevas uzdabut Linux austrumi, [tagad jau sanak 3 gadus vecu versiju] – Kaa nekaa pashmaaju briinums.. 😀 – tikai ram 64mb vieta vajadzetu 128.. 🙂

    #194217
    samurajs
    Participant

    Aldis: iestāsti to BSA! :p Privātā lietošana un komercdarbība ir 2 dažādas lietas!

    #194218
    Aldis
    Participant

    samuraj: Tiesa! Un tur jau sākas tās pretrunas, un ja kautko maksā, tas ir štrāfu tam pašam BSA, un līdz autoram (microsoftam) ne kapeika neaiziet! 😀 [Kārtējais bezmaz akka-lakisms]

    #194219
    samurajs
    Participant

    BSA jau ar nekas netiks 🙂 Viss nogrims milzīgajā bedrē ar nosaukumu “valsts budžets” 😀

    #194220
    nevertell
    Participant

    ar p1 ir kā ir. Linux praktiski atbalsta no p2/3 inteliem, jo patiesībā tika specifiski rakstīts priekš p2, lai izmantotu visas jaunās funkcijas.

    Iesaku mēģināt puppy linux.

    #194221
    WerNeo
    Participant

    nu… es arī laikam par Austrumiem.. vai tamlīdzīgajiem Slackwarīgajiem. 🙂

    #194222
    usins
    Participant

    . liec vecāko linux bez grafiskās vides 🙂 Tas vienmēr atbaida vīrus uzvalkos, tev pietiks pateikt, ka tur linux bez grafiskās vides un viņi jau pa durvīm ārā šagos, irpārbaudīts 🙂

    un šeit vari palasities:

    https://bengross.com/smallunix.html

    #194223
    Mr.Death
    Participant

    haha 😀 un kā ta es pats uz notepad pastrādās? 😀 tipa nu ja šiem man būs jārāda, kā tad es programmēju 😀 rakstīšu caur konsoli “-sudo x

    #194224
    Aldis
    Participant

    Un tava m-lapa izskatiisies shaada.. 😀 https://www.bedre.lv/?id=ekrans&show=2

    #194225
    iKey
    Participant

    Aldi, kā tadu uzdabūt?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā