Iesakiet kafīju.

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Iesakiet kafīju.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 42 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157367
    Wuu
    Participant

    Nevaru tās samazgas dzert vairs, iesakiet kādu garšīgu kafiju par saprotamu cenu, kuru varētu nopirkt RIMI vai standarta veikalos. Ja protams tāda vispār eksistē. Dzīvoju Dobelē, tāpēc par dzērienu veikaliem man nesapņit. Paldies!

    #291564
    shady
    Participant

    Tas jau gaumes jautājums. Es, piemēram, esmu atteicies no šķīstošās kafijas, bet ir slinkums vārīt automātā, tāpēc izmantoju “nospiežamo” risinājumu.

    Nekādu dārgo marku nepērku, parasti vidējā cenu kategorijā, kas ir parastajos veikalos.

    1) Starp citu, pamaini gatavošanas veidu, jo tā pati kafija vārot automātā vai nospiežot speciālā krūzē garšo savādāk.

    2) Pamaini cukura, piena un kafijas proporcijas.

    3) Un neaizmirsti pie kafijas gatavošanas pielikt nedaudz sāli (jā, jā – sāli! Daudzi to nezina). Š is ieteikums strādā neatkarīgi no tā – dzer ar vai bez piena.

    Ak jā, aizmirsu piebilst, ka (ja dzer ar pienu) ar veikalā pirkto pienu kafija nevar garšot labi. Tikai un vienīgi no zemnieka pirktais (tas, kurš nehalturē)! Vari lavierēt arī ar piena veida, piemēram, iebiezinātais – atkal pavisam cita garša.

    #291565
    samurajs
    Participant

    Sāc ar to, ka pērc nevis malto žurgu, bet pupiņas, un mal tieši pirms lietošanas. Un neklausi Shady – piens, cukurs u.c. ingredienti nogalina kafijas garšu! Tā jādzer tikai karsta, melna un bez nekā!

    Dallmayr Prodomo pupiņas var dabūt, pamēģini!

    #291566
    shady
    Participant

    Pēēēē – kafija bez cukura un piena 😀

    Labi jau labi, zinu tādus ari, bet te jau rodas pretējās frontes (bez maz vai tas pats, kas win vs linux) 😀

    Bet samurajam bija labs ieteikums – pašam malt kafiju!

    Un, ja esi samuraja frontē, tad vienalga izmēģini pielikt sāli. Vismaz man paziņu vidū sāli liek visi, gan tie, kuri dzer ar pienu un cukuru, gan tie, kuri klāt neliek neko. Sāls stimulē kafijas garšu un vajag pavisam nedaudz, lai nebūtu jūtams sāļums.

    #291567
    aoma
    Participant

    https://www.bluemountaincoffee.com/ jok, protams, bet garšīga gan, pāra reizes ir provēts 🙂

    Pievienojos par kafiņas pupiņām, kas jāmaļ tieši pirms vārīšanas nelielos daudzumos, lai neatšālējas, verdošu, melnu, bez nekā 😀

    Ir teiciens: kafijai jābūt melnai kā Ä€frikas nakts, karstai kā nēģerietes apskāvieni un saldai kā mīla. Kaut kā tā 😀

    Pēdējo daļu es neatbalstu, jo cukurs, kā jau samurajs teica, nogalina dabīgo kafijas aromātu un garšu.

    Svarīgi, tāpat kā alum, no kāda trauka tiek dzerts. Būšu vecmodīgs un teikšu, ka kafija jābauda (nevis jādzer) no divos pirkstos turāmām porcelāna tasītēm, nevis litrīgas māla krūzes, kas piegāzta ar vārdā nenosaucamu brūnu šķidrumu, kas pēdējā laikā pēc jeņķu standartiem tiek uzskatīts par normu.

    #291568
    Jaunzems
    Participant

    Tēja.

    #291569
    shady
    Participant

    Jaunzems wrote:

    Tēja.


    Un kādā proporcijā tā tēja ir jājauc ar kafiju? Vai jājauc kafija ar tēju? Un kādas tējas labāk izvēlēties?

    #291570
    valters.vasilis
    Participant
    #291571
    Aldis
    Participant

    No šķīstošajām tajā pašā rimi ir ap 3ls Nescafe Expresso – priekš šķīstošajām garšīga.

    Bet tā, kā jau augstāk minēja, pupiņkafija da best… 🙂

    #291572
    E-500
    Participant

    Labāk ir atteikties no kafijas, kaitīga sirdij.

    Tā pat kā no smēķēšanas, kaitīga plaušām un sirdij.

    un alkahola lietošanas(izņemot svētku reizēs, nepiedzeroties).

    tā pat kā no trekniem ēdieniem(mazliet var kvalitatīvu taukumu, pa retai reizei)

    #291573
    shady
    Participant

    E-500 – Un neaizmirsti atteikties arī no datora, jo tas izraisa vēzi un veicina hemoroīdu rašanos.

    #291574
    E-500
    Participant

    Kas par daudz tas par skādi, jebkurā gadījumā…

    Bet šie manis nosauktie principi ir jāievēro, ja vēlākos gados negrib dabūt kādu nelabu kaiti. 🙁

    #291575
    shady
    Participant

    Jebkas daudzumā ir kaitīgs. Visam ir jābūt līdzsvarā.

    #291576
    aoma
    Participant

    Vismuļķīgākais būs, kad ne dzerot, ne pīpējot, ne ar saldumiem našķojoties, sagaidījis savas veselīgās vecumdienas un sapratis, ka dzīve nodzīvota pa tukšo, nav pat ko atcerēties.

    Tas tādā gadījumā, ja jau daudz ātrāk kāda no jumta krītoša lāsteka vai dzērājšoferis nebūs tai pielikuši punktu. Tad vispār būs škrobe.

    #291577
    E-500
    Participant

    Bet, ja tava dzīve sastāv tik no dzeršanas, pīpēšanas un neveselīgu saldumu ēšanas un nav nekā cita ar ko piepildīt dzīvi, tad man tevis ir žēl aoma. 🙁

    #291578
    aoma
    Participant

    Man, ja paveiksies, paliks vismaz jaukas un ne tik jaukas atmiņas 🙂

    Nevajag apvainoties, bet neciešu sludinātājus, kas vietā un nevietā spamo ar savu “pareizo” dzīvesveidu, gluži kā tādi sektanti.

    Te ir jautājums, kādu kafiju izvēlēties, nevis ko tā nodara vai nenodara organismam.

    #291579
    nevertell
    Participant

    Kafija ir kaitīga sirdij tikai tad, ja cilvēkam jau ir kautkādas hroniskas sirds kaites. Visādi citādi kafija pati par sevi izraisa tikai atkarību. Fizisku.

    #291580
    Nettwerk
    Participant

    Es neesu kafijas atkariigais, bet reizem pa laikam dzeru gan. Loti laba kafija kuru vareju iedzert un garsoja labi ir Davidoff. Iespejams ka kaut kur ir noperkama.

    #291581
    Foxsk8
    Participant

    Ik rītu jau 2 gadus no vietas sāku ar nescafe 3in1. Vienu krūzīti no rīta iedzeru un esmu pamodies. Nekādas pupiņu, utt… iekšā vienkārši dabot nevaru. A tā kādreiz vidēji to pašu nescafe ik pa 30, stundai pļāvu iekšā.

    #291582
    root
    Participant

    Vispār zinātne jau labu laiku atpakaļ ir pierādījusi, ka vidējs kafijas patēriņš (ap 2 tasītēm dienā) samazina sirds saslimšanu iespējamību par 11%. Tas protams, ja tu nedzer nezināmas izcelsmes “šķīsteni” kas patiesībā taisīta no kūdras un bāreņu asarām.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 42 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā