Iespējams, nākamajā iPad ieraudzīsim īstu 3D nezvēru

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Iespējams, nākamajā iPad ieraudzīsim īstu 3D nezvēru

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153153
    TrakaisKursis
    Participant

    [imgl]https://www.bildites.lv/images/5lky7zkb4xj1t9i02k0j.gif[/imgl]Gluži tāpat, kā nesen iegādāta datora jauda jau pēc 3 gadiem sāk šķist par mazu, arī iPhone un iPad jaudas ir morāli novecojušas un nepavisam neatbilstošas Apple uzstādījumam “pārsteigt pasauli”. Tāpēc, tuvojoties iPad nākamās paaudzes prezentācijai, nerimstas minējumi, kādas būs iPad iekšas, jo Apple A4 procesors ar tā PowerVR SGX 535 kodolu jau šobrīd ir 3-4 lēnāks par Nexus S vai Samsung Fascinate viedtelefonos esošajiem procesoriem.

    Nozares apskatnieki sliecas domāt, ka Apple aizvien turpinās sadarbību ar Imagination Technologies šoreiz izvēloties jaunāku – SGX543 grafisko kodolu. Atbilstoši Imagination sniegtajai informācijai, SGX 543 grafiskais kodols tiks ražots divkodolu, četru, astoņu un pat sešpadsmit kodolu versijās, nodrošinot mobilajām ierīcēm neticamu 3d grafikas elementu apstrādes veiktspēju – 133 miljonus poligonu un 4 giga pikseļu sekundē 4 kodolu SGX543 gadījumā. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem Imagination grafiskajiem kodoliem, šim par 95% procentiem ir pieaudzis arī rastras un vektorgrafikas apstrādes ātrums. Būtiski modernizāciju ir piedzīvojis arī grafiskajā kodolā realizētais USSE šeideru dzinējs, un ar tā otro versiju ievērojami pieaug kodola iespējas paātrināt ar vektoriem īpaši pārbagātu programmu darbību (piemēram, sarežģītu vektoros zīmētu ikonu palielināšanu vai samazināšanu, kas ļauj veidot vizuāli bagātākas lietotājsaskarnes planšetdatoriem un viedtālruņiem).

    PowerVR SGX543 grafiskais kodols atbalsta OpenGL ES 2, OpenVG un OpenCL, kas nodrošina ne vien tā izmantošanu izklaidei, bet, ja nepieciešams arī matemātiskiem aprēķiniem.

    Ieskats PowerVR SGX saimes grafisko kodolu veiktspējā:

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wnr4HCIoFlk&feature=player_embedded#![/youtube]

    Interesants fakts ir arī tas, ka Imagination inženieriem ir izdevies izvairīties no Amdāla likuma nežēlīgajām skavām, kas nosaka, ka pieaugot kodolu skaitam, to kopējā veiktspēja ir mazāka nekā atsevišķu kodolu veiktspēja saskaitīta atsevišķi. 8 kodolu SGX543 versija sekundē spēj strādāt ar 532 miljoniem poligonu.

    Jebkurā gadījumā, ja baumas par Apple izvēli neizrādīsies pārspīlētas, ābolpuikas jau šajā gadā saņems jaunas spēļmantiņas, kas izklaides un programmētāju industrijai liks nopietni svīst, saražojot tādas programmas, kas izmantotu visas šī grafiskā kodola iespējas.

    Raksts sagatavots izmantojot Imagination Technologies publicitātes materiālus, soccentral.com un electronista.com rakstus.

    #258687
    nevertell
    Participant

    Ta, bļin, nav tas processors iekš aipeda 2-4 reižu lēnāks, vienkārši benčmārks, kuru laiž, lai testētu 3d veiktspēju, uz katra no tiem verķiem strādā natīvajā rezolūcijā. Pats processors jau nav lēns, vienkārši pietrūkst video atmiņas priekš 1000×700 lielas rezolūcijas.

    #258688
    TrakaisKursis
    Participant

    Tu gribi teikt, ka laikā, kad jau telefonos ir divkodolnieki ar taksts frekvenci ~1.5GHz, jēdzīgāki 3D kodoli un 1GB iebūvētā DDR2 atmiņa, mums tomēr būtu jāuztver Apple A4 procesora video spējas un tu tās vērtē kā atbilstošas prasīgo Apple produktu lietotāju vajadzībām? Vai es tevi pareizi sapratu?

    #258689
    nevertell
    Participant

    Nē, runa iet par to, ka teikt, ka viens viedtālrunis ir par 4x spējīgāks par otru, ir debīli, ja benčmārks, ar kuru nosaka ātrdarbību, netiek laists uz katra tālruņa/planšetes ar vienādiem uzstādījumiem. Es nesaku, ka ābolÄ€4 ist uber alles. Un ko tu tur dzen par 1,5 ghz ? Tas ir tikai tad, ja kāds pajātais viņus pārpulksteņo.

    #258690
    TrakaisKursis
    Participant

    nevertell wrote:

    Nē, runa iet par to, ka teikt, ka viens viedtālrunis ir par 4x spējīgāks par otru, ir debīli, ja benčmārks, ar kuru nosaka ātrdarbību, netiek laists uz katra tālruņa/planšetes ar vienādiem uzstādījumiem. Es nesaku, ka ābolÄ€4 ist uber alles. Un ko tu tur dzen par 1,5 ghz ? Tas ir tikai tad, ja kāds pajātais viņus pārpulksteņo.

    Daļēji tev piekrītu. Un tomēr Apple ar savu A4 jūtami nopūderēja, jo uz to mirkli, kad viņi laida ārā iPad bija pieejami arī citi grafiskie kodoli, piedevām daudz jaudīgāki, bet Apple izvēlējās to, par kuru bija skaidrs, ka tas drīz vairs neatbildīs laika garam un lielajam resursprasīgāku programmu pieplūdumam (a tās uz iPhone un iPad nāca diezgan lielā straumē). Grūti pateikt, kāpēc tas tā izveidojās – vai Apple inženieru komanda bija ilgstoši strādājusi pie šāda procesora satura, vai arī tā kā nebija skaidrības par pārdošanas un popularitātes apmēriem, vienkārši tika izvēlēts ātrāk un lētāk integrājamais grafiskais kodols.

    Lūk viens no 1.5GHz telefoniem – HTC Scorpion (https://www.knowyourmobile.com/blog/695237/15ghz_dualcore_htc_scorpion_appears.html).

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā